LED TV 50-55" z dobrym skalowaniem i jakością obrazu

lucasskt

New member
Witam,
Przymierzam się do kupna nowego telewizora:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 9x4,5
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5-3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? od 1 do 5
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? głownie przodem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? na razie stać ale potem ma zawisnąć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? mam dwa duże okna o raz drzwi balkonowe naprzeciw ale nie są mocno oświetlone (strona południowa)
7.Jaki masz obecnie telewizor ? ---
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? USB Movie, HDMI ew 3D
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? na razie Cyfrowa Telewizja Naziemna i TELE. NA KARTE
10.Jakie urządzenia ?
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 6-10
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matowa ew połmat
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, wiadomosci sport
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? czasami
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? może przez podłączenie go do kompa ale rzadko
16.Preferencje co do marki ? Sharp Panasonic Samsung
17.Preferencje co do wielkości ? 50-60
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? tandetne wykonanie
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? do 3000-4000, ale czym mniej tym lepiej (mogę zapłacić więcej jeżeli będzie to opłacalne
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? może mieć, obojętnie jakie

Rozglądałem się już trochę i jak na razie znalazłem ciekawą opcje cenowo:
SHARP LC-50LE750V 2790 zł
Philips 50PFL5008K 3890 zł

W sklepie polecono mi dołożyć do:

Samsung UE55F6500 4490 zł
lub
Panasonic TX-L55ET60E 4799 zł

Myśliecie że warto dołoży do Samsunga a nawet Panasonic'a?
Sharp mi się podoba szczególnie cena ale co z jakością obrazu? Dorównuje konkurencji?
Philips posiada ambilight i to mi się w nim najbardziej podoba, niestety nie wiem co z obrazem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz graniczną odległość a to oznacza, że musisz mieć sprzęt z bardzo dobrym skalowaniem i płynnością. Panasonic nawet przy słabym bitrate extra obrabia sygnał.

Philips 50PFL5008 kosztuje znacznie taniej i ostrość oraz wyrazistość ma świetną.
Ambilight jest ukoronowaniem całości. Ma bardzo dobry dźwięk.
Ma pasywne 3D.
 
Ostatnia edycja:

lucasskt

New member
Faktycznie cena panasonica troche za wysoka ale przejrzałem ofertę innych sklepów i znalazłem go za 3999 zł.

Myślicie że to najlepsza opcja na ta chwilę z 50-55 cali jeśli chodzi o jakość?
Co myślicie o Sharpie? Zaznaczam że sporadycznie bede używać SMART'a i 3D. Chodzi mi głównie o jakość samego obrazu i dźwieku.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tylko pozornie i na krótki czas.
Po miesiącu będziesz żałować że nie kupiłeś większy.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Jeśli chcesz mieć telewizor z naprawdę dobrą jakością obrazu to z nowości polecam SONY 50W805/829. Nie jest najtańszy ale ma super obraz 2D.

SHARP 50LE752 tez będzie dobrą opcją.

Pozdrawiam
 

crossuuuuu

New member
Akurat mam podobny problem, co kolega zakładający post i intryguje mnie pytanie odnośnie częstotliwości obrazu. Zastanawiam się czy np nie kupić mniejszego TV np 47-48 zamiast 50 czy 55 a z nowych modeli i z częstotliwością 400-600 Hz. Ponieważ modele które proponujecie mają około 200 Hz w związku z tym mam pytanie czy aż tak to jest widoczne i wpływa na jakość obrazu. Może trochę głupie pytanie, ale tak na prawdę żaden ze sprzedawców w sklepie nie potrafił mi tego jasno wyjaśnić...
 

lucasskt

New member
tak, przekraczam ale o niewiele moge dać tak 4300 max. Jak na razie jestem zdecydowany na:

Panasonic TX-L55ET60E za 4199 zł.

Znajdzie się coś lepszego w tym przedziale cenowym spełniające moje kryteria?

Sony KDL-50W805B ten TV ma mniejsza przekątną chyba jednak wole dołożyć te 200 zł za 55".

Macie jeszcze jakieś propozycje?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zdecydowanie warto.To co zostanie Ci w pamięci i radości na kolejne lata to tylko wielkość ekranu . Brałbym 55"zdecydowanie.

================
crossuuuuu - a jaką masz klasę cenową ?
Co do Hz to jest zwykła ściema marketingowa która jak widzę udziela się nie tylko sprzedawcom ale nawet testującym.
Matryce w tej klasie cenowej czyli do 4000 zł są najwyżej natywne 100Hz. Reszta to tylko sztuczna płynność, jak sztuczny miód, czy sztuczne piersi.
Niby to sam ale .....
 

lucasskt

New member
a co myslicie o Samsungu F6500? jest w podobej cenie co Panasonic? biore pod uwage tez Philipsa 6008 poniewaz kest za 4600 dostepny niedaleko mnie, jak myslicie jest jeszcze cos godnego uwagi lepszego od tej trojki w tej klasie cenowej (4600) z 55 cali?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Z 50" Sharp LE762 ma kosztować 3600, z 55" pewnie tak tanio nie będzie, stąd ET60 będzie na ten moment chyba najciekawszy.
 

lucasskt

New member
tez mi sie tak wydaje, widzialem go dzis na zywo jest super wykonany a obraz swietny wiadomo w salonie ciezko porownac ale wydaje mi sie ze najlepszy z tej trojki.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Jest słaby :> Większość płaskich tv ma zupełnie zaniedbany dźwięk, więc dużo lepiej nigdzie nie będzie.
 
Do góry