LED TV 37-46" cena 1500-2000 zł.

wladysz

New member
Witam,
Stoje przed kupnem LED TV, a przy obecnej liczbie modeli jest to nie lada problemem. Proszę Was o poradę co byłoby najlepszym wyborem jesli chodzi o stosunek cena/jakość w granicach 1500-2000 zł. Oczywiscie wolalbym wydać coś bliżej 1500 niż 2000, ale jeśli naprawde warto dopłacic to jestem sklonny dołożyć. Oto mniej więcej moj profil .

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 5mx4,5m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,0m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? tak i tak, + bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju? słońce świeci tylko rano więc nie ma tego problemu
7.Jaki masz obecnie telewizor ? 32" LCD Samsunga Hd ready
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? dobry obraz, nie smużył
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? naziemna lub kablówka.
10.Jakie urządzenia ? Dongle android, moze bezprzewodowo komputer,
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie wiem która lepsza..
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? glownie filmy, sport
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Nie wyobrażam sobie nie korzystania z internetu na TV, ale planuje zastosować dongle z androidem aby stworzyc SMART TV.
15.Czy zamierzasz grać w gry? być może w przyszlosci...
16.Preferencje co do marki ? nie mam
17.Preferencje co do wielkości ? miedzy 37 - 46"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? cena
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? do 2000
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? raczej zbedna opcja

Być może jest cos sensownego bez 3D i Internetu (SMART TV/WI-FI), co pozwoliloby obniżyć troche koszty zakupu, ale zarazem byłoby godne uwagi?
 

wladysz

New member
Panasonic 42e6

Philips 42PFL 4007

Sharp 40LE 540

Samsung 40ES 5500
Kolejność przypadkowa, czy wg stosunku cena/jakości?

Ten Panasonic nie smuży?

Czy ten Philips oprócz kiepskiego SMART TV ma jeszcze jakies wady?

Co sadzicie o tym tanszym Samsungu UE40EH5300?
Co sądzicie o Toshiba 40RL939?
Czytałem opinie że ten Sharp ma kiepski dzwiek. Czy rzeczywiscie jest tak tragicznie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dźwięk w Sharpie nie odbiega w żaden sposób o wszystkich wymienionych modeli.
Panasonic to są oczywiście 100 HZ PMR
Philips zaktualizował Smart TV i ma wszystkie najważniejsze aplikacje. W sumie jest ich 650.
Samsung też ma PMR. To brałbym ES 5500
 

albetrus

New member
podpinam się pod temat

pokój raczej mało nasłoneczniony; słońce do godz 12
źródło kablówka cyfrowa tzn obowiązkowo tv z dvb-c
nie zależy mi czytaniu polskich napisów; często oglądam mecze siatkówki, dlatego zależy mi na płynności obrazu

smarty, wifi to nie wymóg, a tylko dodatek

znalazłem jak do tej pory:

Samsung UE40EH5300 oraz ES5500
LG 42LS570S oraz LS5600
Philips 42PFL4007H
Panasonic TX-L37E5E
Sharp LC-40LE630E

co z powyższych generuje najlepszą czerń, płynność obrazu oraz nasycenie kolorów?
 

albetrus

New member
podpinam się pod temat

pokój raczej mało nasłoneczniony; słońce do godz 12
źródło kablówka cyfrowa tzn obowiązkowo tv z dvb-c
nie zależy mi czytaniu polskich napisów; często oglądam mecze siatkówki, dlatego zależy mi na płynności obrazu

smarty, wifi to nie wymóg, a tylko dodatek

znalazłem jak do tej pory:

Samsung UE40EH5300 oraz ES5500
LG 42LS570S oraz LS5600
Philips 42PFL4007H
Panasonic TX-L37E5E
Sharp LC-40LE630E

co z powyższych generuje najlepszą czerń, płynność obrazu oraz nasycenie kolorów?

no i jakieś nowości podobno:
LG 42LN5400
UE39F5000
 

wladysz

New member
Czy Panasonic E5 lub E6 smuży w grach?

Wracając do założonego tematu, wciąż mam dylemat co do zakupu.
Zalezałoby mi przedewszystkim aby TV był tani, mial 37-43" i nie smużył oraz dobrze skalował.
 

SNV

New member
Nie wiem czy zauważyłeś że ostro przekraczasz założony budżet. Przy tych panasonikach. A chciałeś się zmieścić bliżej 1500zł
 

wladysz

New member
Nie wiem czy zauważyłeś że ostro przekraczasz założony budżet. Przy tych panasonikach. A chciałeś się zmieścić bliżej 1500zł

I dalej chce, ale zadnych propozycji nie dostaje w tej cenie.

Chcialbys cos polecic?

Moze jest jakis starszy model Panasa bez zbednych opcji, ale z dobrą matrycą, nie smużącą?
 
Ostatnia edycja:

SNV

New member
Wiesz co nie wiem czy moge coś konkretnego doradzić, sam jestem na etapie wybory do mieszkania leda 40-42 cali max 2000zł. I z tego co na forach zaobserwowalem i na co chyba się skusze:

Ja nie mam kablówki i TV będzie musiało śmigać na antenie odbierając sygnał SD cyfrowy

1) philips 42PFL4007 za 1880zł jest gdzieś test bardzo mocno zachwałający go o czerń i super do gier !!!. A ja nie gram i mi najbardziej załeży na filmach i ogładanie przez neta filmów. z takich stron jak kinolive.pl. No i ma 200Hz co mnie bardzo a nawet bardzo przekonuje do tego TV.

2) Panasonic TX-L42E6e ale juz za 2080zł :( to już między philipsem 200zł róznicy sporo jeżeli obraz w filmach ma być taki sam. No desing jest wypasiony :) gdzie led w mieszkaniu tez musi jakoś się reprezentować.

3) samsung es5500 za okolo 1880zl. w porównaniu do philipsa bo taka sama cena to ma mniej Hz zdecydowanie i jest mniejszy 40cali . Ale ma lepsze smartTV gdzie załeży mi na szybkiej przegładarce, i desing super.

Podsumowanie: philips vs samsung czy to że philips ma więcej Hz czy to będzie w normalnym użytkowaniu zauważalne na sygnale antenowym? Wprawdzie wolalbym samsunga jest ladniejszy ale za to philips jest większy :)

A może warto dołożyc do panasa e6 niby to najniższa pulka panasa ale za to dobra japonska firma no i ma tylko 100hz w porównaniu do philipsa czy przy filmach robi to jakas różnice !!!????????
 
Ostatnia edycja:

SNV

New member
No i panas ma WIFI co myśle że nawet warto dołożyć 200zl, do tego pożądna firma. Tylko niech ktoś się wypowie który będzie dobry do filmów z neta i do odbiory naziemnego sygnalu cyfrowego
 

wladysz

New member
No i panas ma WIFI co myśle że nawet warto dołożyć 200zl, do tego pożądna firma. Tylko niech ktoś się wypowie który będzie dobry do filmów z neta i do odbiory naziemnego sygnalu cyfrowego
Jeśli nie ma nic fajnego w nizszej cenie wybierałbym podobnie do Ciebie. A analizowałes Toshibę np 933/8 i SHARPa 540?
 
Ostatnia edycja:

SNV

New member
ToshibaRL939 jeżeli o nią chodzi za 1999zł a nie TL939 cena 2500zł. To odrzuciłem RL939 gdyż czas reakcji matrycy to 10ms, gdzie już cała konkurencja ma poniżej 5ms. Toshibie od razu podziękowałem za tak stara technologie.

Czytam o tym e6 i dalej dylemat a może philips. Jednak seria e6 to najniższa pulka panasa boje się o ostrość i komfort ogładania. Jednak seria philipsa 4007 to nie najniższa puleczka.

Kurcze sam już nie wiem
 

SNV

New member
Bylem dzisiaj w sklepie i chyba zdecyduje sie na phila 5007 ma WIFI, 400Hz, srebrna obudowa wygłada lepiej niż czarna, ma również czujnik światla (jak robi sie ciemniej to ekran nie jest taki jaskrawy i nie razi w nocy), jest jednak mniejszy 40 cali ale mi starczy max odleglosc od tv mam 3m, no i prądu pobiera tylko 51W a 42 gdzies 69W.

Z panasa e6 zrezygnowalem gdyż z tego co dowiedzialem sie to wersja testowa na polski rynek i róznie może z nim historia sie potoczyc. I tak jak mówilem jest to najniższa półka z TV panasa, a do tego panasaonic zawsze się specjalizowal w plazmach a to że ma Led to tylko rynek do tego zmusil bo plazmy przestaly sie sprzedawac i panas bierze matryce i częsci od innych. A philips i model 5007 to model sprawdzony juz ponad rok na rynku z dużą liczbą dobrych opinij.
 
Do góry