LED: Philips 40PFL5007K - hit czy szit?

Status
Zamknięty.

bulletskater

New member
Witam serdecznie. Bardzo długo nie mogłem się zdecydować jaki TV kupić (obecnie od 10 lat mamy w domu 21 cali CRT) - czy plazmę, czy LED. Czy firmy Samsung (Fajnie go tu nazywacie - Szajsung), LG czy ciul wi co jeszcze. Budżet to około 2000-2500 zł.

Finalnie zainteresowałem się bardzo tym oto telewizorem LED - Philips 40PFL5007K - bo ma bardzo pochlebne opinie w internecie, ale wolałem spytać o zdanie też ekspertów/użytkowników z tego forum ;-).

Telewizor ma służyć głównie do odbioru TV cyfrowej z dekodera Multimedii, oraz do filmów(najczęściej akcji, gdzie dużo się dzieje) na BluRay. Często też oglądam sporty walki - MMA, boks. Czasem piłkę nożną, a jak wiadomo tutaj cały czas jest akcja i dynamika, dlatego boję się o popularny 'efekt smużenia', jako iż to jest LED..

Teraz do rzeczy - zadam kilka ważnych dla mnie pytań. Naprawdę liczę na waszą pomoc, więc mam nadzieję na co najmniej kilka odpowiedzi. Może nawet trafi się ktoś z was kto miał kiedyś taki TV, albo miał z nim styczność.

* Czy ten model rzeczywiście jest jak to piszą w komentarzach, najlepszym telewizorem LED w swojej cenie?

* Czy wiecie może czy ten model ma bardzo duży efekt "cloudingu" czy to po prostu loteria i zależy to od szczęścia/pecha danego modelu? Bo jak ma się mi trafić coś w stylu, że zamiast czerni to jest kolor szaro-biały no to trochę nieciekawie...

*Pisze, że odświeżanie 400 HZ i obraz super żyleta przy szybkich scenach - szczerze to nie wierzę w taki marketing dlatego spytam was, będzie tu bardzo smużyć w szybkich scenach akcji czy też rzeczywiście ten model dobrze radzi sobie z takimi scenami jak na TV LED?

*Nie jestem jakimś audiofilem, ale czy ten TV ma dobry dźwięk? Nie spodziewam się bassów i wysokich tonów jak w kinie domowym, ale czy jak na zwykłe głośniki w płaskim TV dźwięk daje radę?

Jeśli uważacie, że w tej klasie cenowej jest jakiś lepszy telewizor Full HD to proszę mi coś zasugerować.

Liczę na waszą pomoc. Pozdrawiam i z góry dzięki za odp. :)
 
Ostatnia edycja:

tomekcl

New member
Może nawet trafi się ktoś z was kto miał kiedyś taki TV, albo miał z nim styczność.
Witaj w klubie jestem w identycznej sytuacji jak Ty, przesiadam sie ze starego 29calowego kineskopa na LCD. Z pocztku chcialem kupic jakis tani TV nawet z marketu, byle mial 40 cali, Full HD i czytal mi filmy z pendrive. Ale na nieszczescie wszedlem na to forum i zaczely sie schody. Jak tylko ktos poleca jakis model TV to od razu ktos inny znajduje w nim wady. i tak w kolko.. jeden jest tym zachwycony inny tym, temu to przeszkadza tamtemu tamto.. Ja juz mam taki metlik w glowie ze rozwazam nawet to zeby pozostac przy swoim kineskopie...

Ale Ty pytasz o Phillipsa. Wczoraj bylem w Mixelectronics u mnie w miescie i akurat taki mieli na stanie.
Z wygladu no tutam musze powiedziec ze prezentuje sie fenomenalnie, kurcze wyglada super, naprawde jak towar z wyzszej połki.
Podlaczylem do niegio pendraka (nie widzial zdjeć na nim zawartych nie wiem czemu, albo ja ich nie widzialem przez to menu, ale o tym dalej
) i obejrzalem kilka trailerow 1080 i 720p. Jakos wybitnie sie na tym nie znam, co tu duzo mowic ale obraz dawal bardzo zacny, chyba nawet lepszy niz LG 42LM620s z ktorym go porownywalem poniewaz nad tymi telewizorami sie zastanawiam (biore pod uwage jeszcze Toske TL933) ale obraz trzebaby poustawiac juz pod siebie. i musle ze oba bylyby porownywalnie ładne.

Dzwiek natomiast telewizor ten mial w moim odczuciu lepszy niz we wspomnianym LG. Czystszy i duzo ladniej prezentowal sie doł, basy wyraźniejsze. Tu bylo fajnie.

Natomiast w Philipsie nie podobalo mi sie ogolnie jego oprogramowanie. Wolne, nieczytelne, nieintuicyjne i jakies takie bleee.. Ciezko bylo mi sie dogrzebac do ustawien i w ogole, odrzucalo. W LG natomiast wszystko sprawnie, ladnie czytelnie i intuicyjnie - zupełne przeciwienstwo philipsa.

Pilot w 5007k tez taki nie podemnie.
 
Mam od tygodnia 40 PFL 5507 K/12 Matryca Samsunga ...
Obraz w dvb-t mnie sie bardzo podoba, 3D nie testowałem,
ale SMART to porażka, Przegladarka jest kiepska, ciezko na niejdo gmaila sie zalogować bo sie tnie ( przeszło dopiero na widoku podstawowym).
Robilem to po podłączeniu klawiatury i myszki.
W zamierzeniu myslałem ze tv zastapi mi komputer do prostych spraw
jak czytanie newsow czy sprawdzanie maila. Jednakze sie w tych lecha nie sprawdza. PVR tez nie za dobrze, bo w przeciwienstwie do tunerow dvb-t
szyfruje nagrania.
 
Status
Zamknięty.
Do góry