LED do 5500 zl

Kudkarol

New member
Witam,
mam dylemat odnosnie zakupu tv. JAkis czas temu utworzylem watek w "plazmach" ale jednak zdecydowalem sie, ze bedzie to LED. Budzet to okolo 5500 zl.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? - 21m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? - 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? - na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? - wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? - slonce pada na tv od strony zachodniej. TV bylby na scianie poludniowej.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? - Monitor 24 cale z tunerem :D
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? - Full HD, czytnik kart(chodz nie jest to priorytet), minimum 50cali, dobry odczyt roznych formatow z pendriva typu Divx, Mkv itd, dobra plynnosc ruchu.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? - HDMI z laptopa, nc+
10.Jakie urządzenia? - laptop, kablówka, ew. pendrive/dysk, miniwieża na wyjściu optycznym
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? - kolo 5
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? - nie mam preferencji
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? - sporty typu pilka nozna, national geographic, travel, animal planet, filmy
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? - malo
15.Czy zamierzasz grać w gry - tak ale niezbyt czesto
16.Preferencje co do marki? - brak
17.Preferencje co do wielkości ? 50-55
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? czasami zbyt mocne odbicia swiatla na tv
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? - wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? - 5500
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
- ma mieć 3d, jakie to nie wiem

Bylem wczoraj w sklepie i spodobal mi sie ten model :
Panasonic TX-L55DT50E - w rtv euro jest za 5590. Opinie na jego temat sa podzielone chodz zdecydowana wiekszosc jako pozytywne. Czytalem test tego modelu tylko 47 cali na hdtv i dostal 88 punktow wiec dosyc dobrze. Sony HX850 to moze nie jest ale cena tez inna. JAk myslicie czy warto brac ten model czy moze cos innego w tej klasie ?
pozdrawiam
 

Kudkarol

New member
Tak ale Panasonic 55DT60 kosztuje ponad 8000 zl a 50DT60 prawie 7000 wiec roznica w cenie zbyt duza jak dla mnie. Najchetniej bym kupil plazme Panasia 50ST60E lub 55ST60E lub 50VT50E ale boje sie wyzszych rachunkow za prad i slabej widocznosci w dzien stad jednak mysle nad LEDem. Czesto ogladam mecze za dnia i boje sie, ze slabo to bedzie wygladac chodz nie ukrywam, ze te plazmy zrobily na mnie ogromne wrazenie.
 

amazur

New member
Polecam Philips 55PFL6008K/12, lub LG 55LA690S, w tym budżecie. Ewentualnie Samsung UE55F6800, albo UE55F6500SS. Pozdrawiam.
 

Kudkarol

New member
Bylem dzis w RTV euro w mojej miejscowosci i mieli na sprzedaz Sony 55XH850 za 5799 zl :))) problem w tym, ze to wyprzedaz modelu, ktory zostal sie jako ostatni i stal caly czas jako prezentacja na sklepie. Ktos go jednak juz wczesniej zamowil. Ogladalem tego PHillipsa i chyba go wezme. Prezentuje sie calkiem fajnie, Ambilight w ogole mi nie robi ale calosc powinna byc ok. Obecnie wybieram miedzy tym Phillipsem a Panasonikiem 55DT50E. Oba mi pasuja, oba fajnie wygladaja tyle, ze nie wiem jak wygladaja fotki na tym Phillipsie. Jestem maniakiem fotografii i na Panasiu wyglada to calkiem spoko, z reszta z tego co widzialem to czyta praktycznie wszystkie wazniejsze formaty bez problemu wiec wybor miedzy tymi dwoma bedzie zapewne loteria :) Samsungi jakos totalnie mi nie podchodza.
 

amazur

New member
LG 55LA740S chyba w Avans jest za 5,3 tys. zł. :)
Myślę, że to bardzo dobra oferta zwłaszcza, że 740S ma 800Hz a 690S 400Hz.
 

lajkonik122

Klub HDTV.com.pl
vip
Jesli Panasonic ci odpowiada to go bierze, jak masz jeszcze dylemat to zapytaj o prezentacje tv w domu i wtedy juz bd wiedzial co i jak.
 
Do góry