LED do 3500zł | jakość dźwięku i obrazu

plota

New member
1. Odległość od ekranu: 3.5 - 4 metry
3. Jak duży jest pokój: ok. 23 m2
4. Preferowana technologia: LED, real 100Hz
5. Jaki masz obecnie telewizor: brak
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: seriale, sport, filmy akcji
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: w większości popołudnie i wieczór
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: różnie, jak już to lampa stojąca - łagodne światło z dala od telewizora
10. Matryca błyszcząca czy matowa: półmat, mat
12. Preferowana marka: brak
13. Czego nie lubisz w telewizorach: smużenie, nienaturalne kolory, słaba czerń
14. Jakie urządzenia będą podłączone: cyfra+, laptop przez HDMI
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 90% cyfra+, 10% filmy z dysku USB
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost
17. Czy ważne jest wifi : tak
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? raczej nie
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: nie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD : tvn player tylko i wyłącznie
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami : dobrze by było, ale mam laptopa z HDMI jakby były problemy
22. Ma mieć 3D: może, nie musi
23. Ma mieć slot na karty SD: nie
24. Ma mieć tuner DVB-S: nie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: USB (dysk zewnętrzny, aparat), HDMI (laptop, w przyszłości kino domowe)
26. Jaki masz sygnał: Cyfra+
27. Ile programów HD: około 20
27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 3-4 h
28. Ma stać czy wisieć: obie opcje możliwe
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Dvb-t: tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: jakość obrazu, możliwei dobry dźwięk, brak rozmycia, możliwie równe podświetlenie
32. Ile osób ogląda: 2 osoby
33. Jaka klasa cenowa: do 3500 zł, absolutny max 3800 zł
34. Rozmiar: 46" - 47"

Poza standardowym "zależy mi na najlepszej jakości obrazie" istotna jest dla mnie jakość dźwięku, wiem że przy cienkich LCD nie ma co oczekiwać cudów, ale na razie żadnych soundbarów, czy kin domowych nie będzie. Dodatkowo zależy mi na dobrej jakości obrazie przy sygnale HDMI z laptopa.

Rozpatrywane modele:
Philips 47PFL6007 (ew. 6907) - tutaj kusi mnie oczywiście Ambilight
Panasonic L47ET60
... ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wybrałeś bardzo dobrze.
Jeśli masz wątpliwości poproś o prezentację modeli w domu.
Do Twoich potrzeb przy tej odległości i 90% tv plus nowe widget- zapewniaja obydwa modele. Ale Ambilight chyba przeważy szalę.
 

martinus123

New member
Panasonic ET60 jest nowością.
A z innych marek to Philipsy 5008 i 6008 (obydwa mają Ambilight), LG LA6600 lub 6900 Samsung F6500.
To nowości (zwłaszcza Philipsy na razie nie ma ich wiele na rynku) więc cenę mają trochę wyższą, ale wkrótce powinno być lepiej.
Nie wszystkie tv z wyżej wymienionych widziałem na żywo, ale z tych co widziałem najmniej podobał mi się Samsung.
Philips 6007 jest z zeszłego roku ale właśnie dlatego ma teraz dobrą cenę, jeśli chcesz się na niego decydować to lepiej się spieszyć, z dostępnością będzie coraz gorzej.
 
Do góry