LED 42" za 2500 - 2700zł

smy

New member
Witam,

Noszę się już jakiś czas z zamiarem kupna tv. Wstępnie upatrzyłem sobie Panasonica TX-P42G30 ale może jednak led...

1. odległość od ekranu: ok 3,5 m
2. jak słońce świeci w pokoju: jedno okno z widokiem na wschód, tv bokiem do okna
3. Jak duży jest pokój: szer. 5,5 m x dł. 4,5 m
4. Preferowana technologia: LCD LED (tym razem) ;)
5. jaki masz obecnie telewizor: Sharp crt 29"
6. jakie programy najczęściej oglądasz: jeśli już to filmy/seriale i sport, głównie dzieciaki kanały z bajkami
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: raczej wieczorem, choć minimi w ciągu dnia leci dość często
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: różnie ale raczej bez
9. wolisz obraz ostry czy łagodny: ostry
10. matryca błyszcząca czy matowa: raczej matowa
11. preferowana wielkość telewizora: 42" - (ostatecznie 46" - problem z ustawieniem)
12. jakie urządzenia będą podłączone i w jaki sposób: laptop (hdmi), pendrive/dysk (usb), dekoder (euro później pewnie hdmi)
13. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 60/40
14. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost
15. czy ważne jest wifi: nie koniecznie
16. czy będziesz korzystać z widgetów: nie koniecznie
17. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora: nie koniecznie
18. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD: nie koniecznie
19. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: tak
20. ma mieć 3D: nie
21. ma mieć slot na karty SD: nie koniecznie
22. ma mieć tuner DVB-S: nie koniecznie
23. Jaki masz sygnał: cyfrowy satelitarny
24. Ile programów HD: bez ograniczeń
25. Ma stać czy wisieć: stać, może w przyszłości na ścianie
26. Rozdzielczość: full HD
27. Dvb-T: tak
28. Na czym najbardziej ci zależy: jakość obrazu
29. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 5
30. Sugerowana cena: 2500 +/- 200
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Przy 42" będzie ciężko - nie jest to zbyt popularny format, a telewizory z tą matrycą są często sporo droższe niż 40", pomimo minimalnej różnicy w wielkości ekranu.
W cenie około 2700zł dostaniesz co prawda 42" Panasonic ET5E, ale widziałem ten telewizor i sporo mu brakuje to et50e, który jest już o 800-900zł droższy.
Taniej za to, przy 40" dostaniesz model Toshiba RL933, który spełni wszystkie Twoje wymagania, a zaoszczędzisz sporo pieniędzy :)
 

smy

New member
Ciekawa alternatywa, chociaż tej marki w ogóle nie brałem pod uwagę. Wart zastanowienia min. z uwagi na niższą cenę. Jak wypada w porównaniu do Pansonica E5E (mniej więcej ta sama cena, ET5E - nie bardzo mam ochotę dopłacać m.in. do 3D z którego nie będę korzystał)?
A może któryś Sharp? Jeśli LED to ponoć tylko oni...
 
Ostatnia edycja:

smy

New member
Dzięki za szybką odpowiedź. Wszystkie proponowane modele mają już 3D z którego raczej nie będę korzystał . Może jednak znajdzie się coś ciekawego bez tej technologi? Co do wielkość tv - jeśli ciężko o 42" (co jednak było by dla mniej najbardziej optymalne) może być również 46 lub 40.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
No to Philips 5007, Sharp LE530 lub wcześniej wymieniona Toshiba - te modele nie mają 3d, a są godne polecenia.
Ew. jeszcze Sony EX650
 

smy

New member
Po analizie propozycji zdecydowałem się na philipsa - w kategorii 40" różnica w cenie między PFL 5007 a PFL 5507 wynosi raptem 10 zł :) tak więc 3D chyba jednak zawita w mym domu. No i jak wiadomo człowiek kupuje "oczami" a wg mnie ten model przewyższa stylistycznie wszystkie wymienione tu modele (żona określiła go mianem "ładny" - a więc ten problem też rozwiązany :-D ). Do 46" te "ciut ciut" jest odpowiednio 600 i 800 zł, jak dla mnie jest to już sporo w szczególności że zastanawiam się nad wykupieniem dodatkowej gwarancji (ale jeszcze się zastanowię - może jeszcze uda się coś uciułać). Dzięki jeszcze raz.
 
Do góry