LED 42" w okolicach 2500 zł - kilka modeli do wyboru (z testami)

WojtekJ

New member
Cześć.

Niestety nie dostałem powiadomienia mejlem o nowych wiadomościach, przez przypadek wróciłem do wątku i zauważyłem Wasze pytania
.
Telewizor musiałem niestety przywieźć z domu rodzinnego chwilę po pozostawieniu go tam (przestał działać jak należy drugiego dnia), dzisiaj oddaję go do sklepu (zwrot w przeciągu 10 dni od zakupu) i gdy otrzymam nowy telewizor, podzielę się kolejnymi uwagami.

Pierwsze wrażenia:
+ pilot Magic Motion (w neo24 dodawany w tej chwili za 10 zł - więc w cenie o 109 zł niższej od jego realnej wartości) jest niezły - spodziewałem się marnego bajeru, który nie przyda się w codziennym użytkowaniu, muszę jednak przyznać, że bardzo usprawnia pracę jeśli ktoś nastawia się na korzystanie z Internetu (o tym za chwilę). Skierowanie pilota w odpowiednią stronę steruje kursorem widocznym na ekranie (działa jak myszka) - bardzo pomaga np. przy wprowadzaniu adresu stron internetowych, przesuwaniu strony, itp.
+ spodziewałem się marnych funkcji internetowych, "protezy Internetu", a przeglądarka jest całkiem funkcjonalna. Nie zdążyłem się nią pobawić wystarczająco długo, ale wydaje mi się, że obsługuje bezproblemowo flash-a? Niektóre strony ładują się dość wolno (kabel i 20 MB/s - więc to kwestia prędkości samego urządzenia), ale ogólnie obsługa stron www zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie
+ odtwarzanie DivXa przebiegało bez problemów, wyświetlane były poprawnie napisy z polskimi czcionkami, nie sprawdzałem jednak wielu formatów ani typów napisów
+ sterowanie systemem jest w większości przypadków dość wygodne i intuicyjne, potrzebuję jednak większej ilości czasu na sprawdzenie wszystkiego
- tu moja wina: gdzieś przeczytałem o czujniku obecności wbudowanym w ten model ... nie ma go (a zależało mi na nim całkiem mocno i był to jeden z ważniejszych punktów "za")
- podświetlenie jest dość wyraźne i niezbyt równomierne, w lewym dolnym rogu mojego egzemplarza widać strefę mocniejszego podświetlenia
- czerń jest szarawa (nie spodziewałem się cudów w tym temacie, telewizor nie kosztował 7 tys. zł, local dimming i 16 stref nie działa jednak jak reklamują ;))
- podstawa na szczęście nie będzie używana (telewizor będzie wisiał na ścianie), ale podatna na zarysowania jest niesamowicie
- niektóre widżety czy też funkcje premium z tego co pamiętam nie działają w Polsce (jeszcze to sprawdzę).

To wszystkie moje uwagi po krótkim obcowaniu z telewizorem - może w przyszłym tygodniu dodam coś więcej.
Generalnie na co dzień nie oglądam w ogóle telewizji, rzadko filmy - w mieszkaniu nie mam ani telewizora, ani gniazdka antenowego - przez to nie będę mógł sprawdzić jakości odbioru aż do zawiezienia telewizora do domu rodzinnego (najdalej za 3-4 tygodnie). Piszę, żeby było jasne, że kolejna porcja uwag nie pojawi się zbyt szybko i może zbyt wiele nie wnosić (nie mam porównania z innymi telewizorami, a to ważne przy opisywaniu jakości danego urządzenia).

Pozdrawiam.

EDYCJA:
Dodam jeszcze, że odbiornik pilota Magic Motion trzeba podłączyć z tyłu telewizora (zajmując jeden port USB) i wyprowadzić go kablowo 'na widok' - nie każdemu taka opcja będzie się podobać.
Przyznam jednak, że teraz wygoda obsługi przeglądarki internetowej pilotem Magic Motion jest jednym z głównych punktów za kupnem raz jeszcze tego samego (tym razem sprawnego) telewizora.
Sama awaria telewizora to problemy z zasilaniem - problemy z uruchomieniem, samodzielne włączanie się, ewidentnie sprzętowa rzecz.
 
Ostatnia edycja:

wikking

New member
Wojtku: małe sprostowanie co do odbiornika pilota Magic Motion- nie trzeba go wystawiać "na widok". Ja odbiornik mam przymocowany do tyłu obudowy telewizora i pilot działa bez najmniejszych problemów. Dla mnie plusem tego pilota jest niesamowity zasięg. Często słucham muzyki z tv, a tym pilotem steruję głośniością praktycznie z dowolnego pomieszczenia w moim mieszkaniu.
 
G

gradusnik182

Guest
Witam
telewizor bez problemów odtwarza wszystkie formaty wideo, pliki dowolnej wielkości, czy to przez usb czy DLNA. Napisy muszą być w formacie srt i mieć tą samą nazwę co film oraz być w jednym folderze. Nie obsługuje audio DTS, z innymi nie ma problemów.
 
Do góry