LED 42" "do wszystkiego"

goofy3

New member
Witam,
rodzice robią remont pokoju, a więc przy okazji zmieniają TV. Będzie to telewizor "rodzinny", do oglądania telenowel, wiadomości, sportu, DivX oraz bracholki mają x360. Teraz szczegóły

odległość od ekranu -- 2,5-3m
jak słońce świeci -- okna na wschód, telewizor na ścianie północnej
Jak duży jest pokój -- 5x3m
jaki masz obecnie telewizor-- Samsung 29' CRT
jakie programy najczęściej oglądasz -- wszystko ;)
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem -- cały dzień
preferowana wielkość telewizora -- 40-42"
preferowana marka -- brak
jakie urządzenia będą podłączone -- x360, dvd recorder LG
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych - tak i tak
telewizor ma mieć wifi -- nie musi
ma czytać przez USB filmy -- nie musi, ale fajnie by było
jakimi złączami i co chcesz podłączyć -- x360, dvd recorder LG
jaki masz sygnał -- kablówka analogowa
ile programów HD -- 0
ile godzin dziennie ma grać telewizor -- 4-8h
ile osób zasiada przed telewizorem -- 4
ma stać czy wisieć -- stać, możliwe też powieszenie

Ojciec uparł się na LEDa, więc musi być LED...

Budżet +/- 2500zł

Z góry dziękuję za podpowiedzi, jeśli jeszcze są potrzebne jakieś informacje proszę pytać,

Pozdrawiam
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Przy takim budżecie i przy telewizji analogowej może lepiej zastanowić się nad plazmą, które generalnie dość dobrze radzą sobie z sygnałem analogowym. Może w kwietniu da rade kupić G20 panasonica 42" w tej kwocie, po wejściu najnowszych, tegorocznych modeli na nasz rynek. Co do LG to lepsze matryce i bebechy mają dopiero wyższe modele.
 

goofy3

New member
Dzięki za odpowiedzi :)

@Luvczenko, LG ok, lecz trochę przekracza budżet, może znajdzie się coś podobnego lecz do 2500zł? Może jakaś 40'? Budżet to jeszcze sprawa do przemyślenia, ale prosiłbym jeszcze o propozycje do 2500zł

@Marcin2000, ja zdaje sobie doskonale sprawę że plazma jest lepsza do SD, ale ojciec uparł się na LEDa i nie jestem w stanie go przekonać. Poza tym jeszcze się zastanawia nad jakimś pakietem HD, może n, nie wiem (jak zobaczy jak wygląda obraz z SD na LED to chyba nie będzie miał wyjścia ;) ). Tak więc skupmy się może na LEDach, czytałem że Sony mają dobry upscaling do SD.


Pozdrawiam
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
LED do wszystkiego... na lata jak rozumiem

Dzięki za odpowiedzi :)

.......

@Marcin2000, ja zdaje sobie doskonale sprawę że plazma jest lepsza do SD, ale ojciec uparł się na LEDa i nie jestem w stanie go przekonać. Poza tym jeszcze się zastanawia nad jakimś pakietem HD, może n, nie wiem (jak zobaczy jak wygląda obraz z SD na LED to chyba nie będzie miał wyjścia ;) ). Tak więc skupmy się może na LEDach, czytałem że Sony mają dobry upscaling do SD.


Pozdrawiam

Hmm w takim razie proponuję:

1. Wybrać jakąś kablówkę bo jednak transmisja cyfrowa to 90% sukcesu w przypadku LED/LCD :-D cyfrowy pakiet podstawowy nie jest dramatycznie kosztowny :krol:

2. Zastanów się nad 40LE810E oaktualnie jego cena oscyluje w granicach 2800zł z tendencją zniżkową w najbliższych tygodniach (pewnie). TV ma służyć wiele lat i te oszczędzone 2-3 stówki potem bokiem wyjdą. To TV o co najmniej półkę-dwie wyżej od tych nad którymi się aktualnie zastanawiasz.

3. Kupić to co wybieżesz przez internet masz 10 dni na ewentualną zmianę zdania i zwrot towaru.

4. Zabrać szanownego padre do sklepu i pokazać mu Panasonica G20 poprosić w sklepie o puszczenie kanału analogowego i na dowolnym LCD podobnie.

Miłego wybierania i użytkowania

Pozdrawiam

M.
 

goofy3

New member
Hmm w takim razie proponuję:

1. Wybrać jakąś kablówkę bo jednak transmisja cyfrowa to 90% sukcesu w przypadku LED/LCD :-D cyfrowy pakiet podstawowy nie jest dramatycznie kosztowny :krol:

oczywiście, lecz moją kablówkę to o kant... pakiet cyfrowy jest tani, ale ubogi, a pakiety HD są w takich cenach że N wychodzi zdecydowanie taniej

2. Zastanów się nad 40LE810E oaktualnie jego cena oscyluje w granicach 2800zł z tendencją zniżkową w najbliższych tygodniach (pewnie). TV ma służyć wiele lat i te oszczędzone 2-3 stówki potem bokiem wyjdą. To TV o co najmniej półkę-dwie wyżej od tych nad którymi się aktualnie zastanawiasz.

Ekstra jest ten sharp, cena też ekstra, ale budżet to też nie jest do końca kwestia zamknięta, gdyż i tak pewnie będzie kupowany na raty, i tak jak piszesz, nie jest to zakup na parę miesięcy

3. Kupić to co wybieżesz przez internet masz 10 dni na ewentualną zmianę zdania i zwrot towaru.

no można i tak ;)

4. Zabrać szanownego padre do sklepu i pokazać mu Panasonica G20 poprosić w sklepie o puszczenie kanału analogowego i na dowolnym LCD podobnie.

Dobry pomysł, będę musiał tak zrobić, ja nie będę nic na tym TV oglądał, ale zależy mi na tym aby byli zadowoleni...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zamiast kombinować poproś o preznetację w domu. Przyjadą telewizory i sam najlepiej wybierzesz w swoich warunkach.
 

goofy3

New member
Dzięki :)

@kiki, dobra opcja, lecz z tego co widziałem taka przyjemność to wydatek rzędu 200/400zł, trochę drogo...

@Luvczenko, dzięki, lecz jest "mały" problem. Otóż TV będzie prawie napewno kupowany na raty. Dlatego też, patrząc na ceny, kieruję się rtv euro agd, gdyż są tam raty 0%. Oczywiście ceny są wyższe niż w sklepach online, lecz one nie oferują takich rat, więc suma sumarum, biorąc tam na raty uzyskam cenę taką samą jak w euro ;)
 

goofy3

New member
Witam,
ok, a więc w weekend kupujemy TV, wybór ograniczył się do 3 modeli. Bracholki sprzedały x360, więc input lag nie jest ważny

LG 42LD650 vs Samsung LE40C650 vs Sony KDL-40EX500

I kompletnie nie wiem co im polecić... Sony i Samsung mają te same matryce, Samsung jest bardziej multimedialny, a Sony ponoć lepiej radzi sobie z obrazem SD, chociaż samsung też jest ponoć ok. Czytałem porównania sony vs samsung i praktycznie ile ludzi tyle opinii, chociaż szala minimalnie przechyla się na korzyść samsunga...

Doradzicie coś?

Pozdrawiam
 

rojam

New member
Witam,
ok, a więc w weekend kupujemy TV, wybór ograniczył się do 3 modeli. Bracholki sprzedały x360, więc input lag nie jest ważny

LG 42LD650 vs Samsung LE40C650 vs Sony KDL-40EX500

I kompletnie nie wiem co im polecić... Sony i Samsung mają te same matryce, Samsung jest bardziej multimedialny, a Sony ponoć lepiej radzi sobie z obrazem SD, chociaż samsung też jest ponoć ok. Czytałem porównania sony vs samsung i praktycznie ile ludzi tyle opinii, chociaż szala minimalnie przechyla się na korzyść samsunga...

Doradzicie coś?

Pozdrawiam
widziałem obok siebie soniaka i samsunga 40", i pomimo że "niby" te same matryce to soniak miał większe kąty boczne, przy samsungu obraz robił się blady przy patrzeniu z boku, w soniaku było zdecydowanie lepiej
 

jarekdepeche

New member
Witam,
ok, a więc w weekend kupujemy TV, wybór ograniczył się do 3 modeli. Bracholki sprzedały x360, więc input lag nie jest ważny

LG 42LD650 vs Samsung LE40C650 vs Sony KDL-40EX500

I kompletnie nie wiem co im polecić... Sony i Samsung mają te same matryce, Samsung jest bardziej multimedialny, a Sony ponoć lepiej radzi sobie z obrazem SD, chociaż samsung też jest ponoć ok. Czytałem porównania sony vs samsung i praktycznie ile ludzi tyle opinii, chociaż szala minimalnie przechyla się na korzyść samsunga...

Doradzicie coś?

Pozdrawiam

Zastrzegasz że ma być LED ale z wymienionych modeli to akurat żaden. Kiki dobrze radzi -SHARP
 

goofy3

New member
Zapomniałem dopisać że nie musi to być jednak LED (ale ojciec nie da się przekonać na plazmę), sharp odpada, za drogi

EDIT: z sharpa jedynie ten wchodzę w grę:
Sharp LC-37LE320

No i może jeszcze Philips, słyszałem że ma dobre matryce
Philips 40PFL5605H
 
Ostatnia edycja:
Do góry