LED 40 cali do 2600 zł - czy Samsung UE40ES6100 jest najbardziej odpowiedni?

Avalanshe

New member
Witam wszystkich!

Jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o telewizory. Ze względu na zbliżające się definitywne wkroczenie naziemnej telewizji cyfrowej chcę sobie kupić nowy odbiornik w cenie do 2600 zł. Zainteresował mnie samsung UE40ES6100, jednak jak już wspomniałem, jestem laikiem i nie wiem czy przypadkiem nie znajdę lepszego modelu (tym bardziej, że na forum odnalazłem obszerny temat z wieloma różnymi wypowiedziami na temat tego TV). Interesujący wydaje się też LG 42LM620S.

Proszę o pomoc w wyborze.

Odpowiedzi na pytania:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?

OK 14 m2, ale ze względu na meble i kanapę wydaje się ono mniejsze

2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?

OK 3 metry

3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?

2

4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?

Na wprost

5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?

Stać

6.Jak słońce świeci w pokoju ?

Światło słoneczne wpada do pokoju przez okno, które jest prostopadle ustawione do telewizora

7.Jaki masz obecnie telewizor ?

Stary analogowy z dużą dupą - aż wstyd się przyznać...


8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?

Chciałbym, aby telewizor posiadał możliwość odtwarzania filmów 3D, FullHD z przenośnego dysku twardego podłączanego przez USB. Chciałbym aby telewizor odtwarzał wtedy równineż zewnętrzne napisy (w rozszerzeniu srt lub txt) z polskimi znakami. Mam też w domu kino domowe (stare, bo stare, ale głośniki są :D - model LG HT303PD), więc fajnie jakbym mógł je tez podłączyć i cieszyć się dźwiękiem. Chciałbym również podłączyć TV do internetu przez WiFi (z kablem nie chce sie bawić), aby móc korzystac z przeglądrki, czy innych ciekawych aplikacji (jak Ipla, czy TVN Player). Ponadto, co wymagane, telewizor musi posiadać tuner DVB-T.

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?

Naziemna telewizja cyfrowa + internet

10.Jakie urządzenia ?

Kino Domowe (LG HT303PD), ewentualnie komputer i smarfon (Samsung Galaxy II - i9100)

11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?

Niezbyt wiele w tygodniu, około 5 mksymalnie. Więcej w weekendy.

12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?

NIe znam się...

13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?

Najcześciej chyba programy informacyjne, jednak zdarza się, ze jak leci dobry film lub serial w telewizji to tez się obejrzy (kupuję TV ze względu na wchodzącą naziemną telewizję cyforwą). Najczęściej oglądam filmy z zewnętrznej pamięci masowej.

14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?

Tak, ale częściej korzystać z aplikacji IPLA i TVN Player np.

15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?


Może od czasu do czasu - po podłączeniu komputera do TV. Raczej tylko okazyjnie.

16.Preferencje co do marki ?

Chyba Samsung, bo mam smartfona z tej firmy. Ale przywiązany jakoś specjalnie do marki nie jestem.

17.Preferencje co do wielkości ?

40 cali w górę

18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?


Chyba nie ma takich rzeczy

19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?

Wieczorami

20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?

2500 zł - 2600 zł

21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?

Ma miec 3D, ale jakie to nie wiem - nie znam się...
 
Do góry