Led 40' - 46'

martbdg

New member
Witam, od jakiegoś czasu zbieram się do zakupu telewizora LED jednak im więcej się zastanawiam który wybrać tym większy mętlik w głowie dlatego przychodzę po radę do ekspertów :)

Na wstępie może napiszę, że przede wszystkim chodzi mi o jakość obrazu. Bajery są na marginesie chociaż wifi i usb mile widziane. 3d całkowicie zbyteczne.

Odległość do TV to coś pomiędzy 3m-3.5m, salon ok 25m2 a więc w grę wchodzą nie mniejsze niż 40 i chyba nie większe niż 46 cali. Salon z racji położenia słabo nasłoneczniony.

Telewizor napędzany będzie dekoderem HD UPC a za dźwięk odpowiadać będzie Denon 1911.
Filmy polecą z odtwarzacza BD oraz laptopa/usb divx itp.

Dodam tylko jeszcze, że kolumny (Jamo 608 ) docelowo będą stały bardzo blisko TV..w zasadzie to tuż obok (ok 20-30cm) po bokach..i tu pytanie - czy nie zaszkodzi to telewizorowi tak jak np w telewizorach crt. I na koniec najważniejsze - Budżet max 3300zł.

Pozdrawiam i proszę o pomoc w wyborze. :bober:
 

martbdg

New member
Dzięki bardzo :) Zbieram coraz więcej informacji nt telewizorów i coraz dalej mi do Samsungów..a na samym początku to w gre wchodziły tylko Szajsungi :) A z tych wymienionych przez Ciebie 46' który ma najlepszy obraz i skalowanie sd>hd? I wiem, że to może nie ten dział ale czy tak blisko stojące kolumny nie zaszkodzą tV?
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
płaskie tv są niewrażliwe na zakłócenia tak jak crt
odległość masz dobrą do 55-65' a nie do 42-46', dołóż 200zł do Panasonic 50G30, jeśli masz komfortowe warunki do oglądania oraz oglądasz w szczególności filmy, to do LEDa dorównującego jakością plaźmie, musiałbyś dołożyć minimum 50% jej ceny, a często i to nie wystarczy
 

marekdbr

New member
Dzięki bardzo :) Zbieram coraz więcej informacji nt telewizorów i coraz dalej mi do Samsungów..a na samym początku to w gre wchodziły tylko Szajsungi :) A z tych wymienionych przez Ciebie 46' który ma najlepszy obraz i skalowanie sd>hd? I wiem, że to może nie ten dział ale czy tak blisko stojące kolumny nie zaszkodzą tV?

Rowniez mialem takie zdanie ze samsung odpada... ale zmienilem ku mojemu ogromnemu zdziwieniu :) tak czy tak polecam Ci Panasonica 50g30 lub mojego samsunga ps51d6900 z ktorego jestem mega zadowolony. Polecam! Doloz, bo telewizor nie jest na pol roku i przy tej odleglosci 50 cali minimum. Na poczatku bedziesz mowil :" wow jaki duzy" minie miesiac i pomyslisz, ze moglby byc wiekszy;P

Pozdrawiam

Wysłane z Milestone przez Tapatalk
 

martbdg

New member
No ten Samsung który podałeś robi wrażenie..tylko 3d jest u mnie całkowicie zbyteczne...Panas odpada bo plazma, uczepiłem sie obrazu z podświetlanej matrycy i niech tak zostanie..ale ten Twój samsung wbił mi sie w głowę..gdyby była wersja bez 3d z podobnymi parametrami i podobną ceną..to hm..
 

don111

Banned
jak dodają za darmo w tej samej cenie to źle ?

Na wstępie może napiszę, że przede wszystkim chodzi mi o jakość obrazu. Bajery są na marginesie chociaż wifi i usb mile widziane. 3d całkowicie zbyteczne.

Odległość do TV to coś pomiędzy 3m-3.5m, salon ok 25m2 a więc w grę wchodzą nie mniejsze niż 40 i chyba nie większe niż 46 cali. Salon z racji położenia słabo nasłoneczniony.
to w końcu chodzi o jakość obrazu czy o coś innego ? skąd ta niechęć do plazmy ? bo jakość obrazu w warunkach słabszego oświetlenia jest zdecydowanie lepsza w plazmach, zwłaszcza jeśli rozpatrujesz telewizory o podobnej cenie i wielkości, do tego piszesz o filmach, tu są największe różnice na korzyść plazmy ze względu na naturalny obraz i ruch
w tej kwocie z LED to sobie kupisz co najwyżej 40' tv, średniej jakości, z cloudingiem, przeciętną czernią, ewentualnie jakiś 46' stary, jeszcze "lepszy" model
 

fula

New member
Witam, od jakiegoś czasu zbieram się do zakupu telewizora LED jednak im więcej się zastanawiam który wybrać tym większy mętlik w głowie dlatego przychodzę po radę do ekspertów :)

Na wstępie może napiszę, że przede wszystkim chodzi mi o jakość obrazu. Bajery są na marginesie chociaż wifi i usb mile widziane. 3d całkowicie zbyteczne.

Odległość do TV to coś pomiędzy 3m-3.5m, salon ok 25m2 a więc w grę wchodzą nie mniejsze niż 40 i chyba nie większe niż 46 cali. Salon z racji położenia słabo nasłoneczniony.

Telewizor napędzany będzie dekoderem HD UPC a za dźwięk odpowiadać będzie Denon 1911.
Filmy polecą z odtwarzacza BD oraz laptopa/usb divx itp.

Dodam tylko jeszcze, że kolumny (Jamo 608 ) docelowo będą stały bardzo blisko TV..w zasadzie to tuż obok (ok 20-30cm) po bokach..i tu pytanie - czy nie zaszkodzi to telewizorowi tak jak np w telewizorach crt. I na koniec najważniejsze - Budżet max 3300zł.

Pozdrawiam i proszę o pomoc w wyborze. :bober:


Ja dodam swoje trzy grosze.
Jeśli będziesz oglądał materiał gorszej jakość jak 1080i np: divx, czy nasze platformy cyfrowe to nie polecam większego od 40" cali.
Będziesz miał "pikselose" i będziesz narzekał na tv jaki by nie był.

Optymalną odległością jaką zalecają producenci tv i operatorzy platform dla HD to 3xszerokość. Oczywiście wiele osób będzie zaprzeczać wyliczając wielkość piksela itp. (z bliska to są oglądane telewizory w fabryce, wyraźnie widać defekty). Ale ile materiału jest na platformach cyfrowych, divx w FullHD?


Co do 3D polecam artykuł
Dlaczego 3D nie działa i nigdy nie będzie działać? Ť RTV - Gadzetomania.pl
jednak najnowsze rozwiązania są w telewizorach 3D, chodzi o panel, procesor graficzny, pamięć, wifi, usb itp.

Polecam w tym momencie na multimedialność i ekologiczność (normalnie 41-52 W) +2 pary okularów, samsunga 40ued6500 może się zmieścisz w budżecie.
 
Ostatnia edycja:

marekdbr

New member
No ten Samsung który podałeś robi wrażenie..tylko 3d jest u mnie całkowicie zbyteczne...Panas odpada bo plazma, uczepiłem sie obrazu z podświetlanej matrycy i niech tak zostanie..ale ten Twój samsung wbił mi sie w głowę..gdyby była wersja bez 3d z podobnymi parametrami i podobną ceną..to hm..

Wbrew pozorom, mówiłem tak samo, ale używam dość często... ;)

Ale 3d to tylko dodatek, obraz w 2d ekstra, żadnych nie mam zastrzeżeń;)
 

don111

Banned
Ja dodam swoje trzy grosze.
Jeśli będziesz oglądał materiał gorszej jakość jak 1080i np: divx, czy nasze platformy cyfrowe to nie polecam większego od 40" cali.
Będziesz miał "pikselose" i będziesz narzekał na tv jaki by nie był.

Optymalną odległością jaką zalecają producenci tv i operatorzy platform dla HD to 3xszerokość. Oczywiście wiele osób będzie zaprzeczać wyliczając wielkość piksela itp. (z bliska to są oglądane telewizory w fabryce, wyraźnie widać defekty). Ale ile materiału jest na platformach cyfrowych, divx w FullHD?
.

pikseloza to jest w gorszych LCD, nie ma jej w ogóle na plaźmie (wygładzony obraz), można 46 cali oglądać spokojnie z 2m na kanałach SD z cyfry+
co do odległości to bzdurne wyliczenia, z tego wynika że 42' to odpowiedni ekran dla 3m ? mam 2,5m do ekranu i 47' i dla mnie jest zdecydowanie za mały, może do SD jest w porządku ale do HD 50' to jeszcze za mało do komfortowego oglądania
oczywiście każdy ma swoje własne preferencje ale im dłużej się ogląda tym ekran się zmniejsza wizualnie, do momentu kiedy kupimy odpowiednio duży
 

fula

New member
pikseloza to jest w gorszych LCD, nie ma jej w ogóle na plaźmie (wygładzony obraz), można 46 cali oglądać spokojnie z 2m na kanałach SD z cyfry+
co do odległości to bzdurne wyliczenia, z tego wynika że 42' to odpowiedni ekran dla 3m ? mam 2,5m do ekranu i 47' i dla mnie jest zdecydowanie za mały, może do SD jest w porządku ale do HD 50' to jeszcze za mało do komfortowego oglądania
oczywiście każdy ma swoje własne preferencje ale im dłużej się ogląda tym ekran się zmniejsza wizualnie, do momentu kiedy kupimy odpowiednio duży


Można z lupą przed telewizorem siedzieć i twierdzić że jeszcze mały.
Ostrzeżenie o przekierowaniu
 

don111

Banned
zapewne niedawno zamieniłeś jakiś mały tv na tego Samsunga 40', nie martw się, niedosyt przyjdzie z czasem, chyba że oglądasz tylko SD
 

don111

Banned
bo z takiej odległości często oglądam 46' plazmę rodziców, jakby na jej miejscu stał Twój Samsung w wersji 46' to faktycznie byłby spory problem
 

martbdg

New member
Byłem dzisiaj w Saturnie i powiem szczerze...największe wrażenie zrobiły na mnie:
Sharp LC-46LE814E
Samsung PS51D550
SAMSUNG UE46D5500

dwa pierwsze posiadają "prawdziwe" 100 HZ jednak ten ostatni Samsung miał znakomity obraz przy 50hz..jak to możliwe? W ogóle to Sharpy zrobiły na mnie dobre wrażenie..
Pobawiłem się też trochę Panasonic TX-P50G30 E jednak obraz na w/w 3 modelach zdecydowanie lepszy..ale mam pytanie nt tv plazmowych bo wiem, ze stare modele potrafiły "przywłaszczyć" sobie np. logo danej telewizji..widziałem parą lat temu w salonach rtv plazmy na którym logo TVP2 było odbite już na stałe..czy podobne problemy pojawiają się także w obecnych modelach?

A więc chyba ta trójka została na boju..
 
Ostatnia edycja:

martbdg

New member
Po zebraniu opinii użytkowników w/w telewizorów mój wybór skupi się między :

Samsung PS51D550 plazma 3d
Sharp LC-46LE814E LED

tylko co wybrać..
 

martbdg

New member
@kiki a możesz coś powiedziec o tym 3d Samsunga? W końcu to plazma..czy problem który wymieniłem 2 posty wyżej nadal występuje w obecnych modelach?
 
Do góry