LED 32/37 do komputera - 1500zł

Glazik

New member
Witam! Kupiłem już raz TV do komputera - Panasonic TX-P46G30E - niestety byłem zmuszony go odłączyć ponieważ pojawił się obraz szczątkowy (na dużej części matrycy) i sprzedałem go rodzicom do oglądania TV. Sam użytkuję ich starego Panasonic TH-42PV45EH więc czas na zmiany bo denerwuje mnie jakość obrazu na nim.

1. Odległość od ekranu: ok. 2-2,5m
3. Jak duży jest pokój: ok. 10m2
4. Preferowana technologia: LED (tylko i wyłącznie)
5. Jaki masz obecnie telewizor: Panasonic TH-42PV45EH
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: okazjonalnie jakiś film/serial, większość czasu gry komputerowe
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: dzień i wieczór
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: czasem z, filmy bez oświetlenia
10. Matryca błyszcząca czy matowa: obojętne
12. Preferowana marka: dużo dobrego słyszałem o Toshibach, ale obojętnie
13. Czego nie lubisz w telewizorach: rozmazywania, słabej jakości obrazu
14. Jakie urządzenia będą podłączone: PC
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 0%TV, 100%PC
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost
17. Czy ważne jest wifi : nie
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? raczej nie
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: nie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD : Ipla byłaby wygodna od czasu do czasu
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami : tak
22. Ma mieć 3D: nie musi, raczej nie będę korzystał
23. Ma mieć slot na karty SD: nie musi
24. Ma mieć tuner DVB-S: nie koniecznie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: USB, HDMI
26. Jaki masz sygnał: -
27. Ile programów HD: -
27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: nawet do 10h
28. Ma stać czy wisieć: wisieć
29. Rozdzielczość: Full Hd
30. Dvb-t: tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: dobra jakość obrazu, kolory, brak powidoków
32. Ile osób ogląda: 1
33. Jaka klasa cenowa: od 1500 zł, w razie konieczności dołożę do tego
34. Rozmiar: 32/37 cali (większego w tej cenie nie dostane ;-) )

EDIT: Troszkę z innej beczki, kiedyś myślałem o Toshibie VL748, minęło już trochę czasu odkąd wyszła, ciężko ją znaleźć w internecie, więc jak z jej ceną na dzień dzisiejszy?
 
Ostatnia edycja:

kkdrg

New member
Bez reklam
O to i ja się podłaczę. Moja luba szuka czegoś takiego :).
Jakie warunki musi spełniać taki TV żeby móc go podłączyć do kompa? HDMI wystarczy?
Chyba się kolega nie obrazi jak dodam, że byłoby bardzo wskazane żeby to miało jak najmniejszy pobór energii :).
 

Glazik

New member
O to i ja się podłaczę. Moja luba szuka czegoś takiego :).
Jakie warunki musi spełniać taki TV żeby móc go podłączyć do kompa? HDMI wystarczy?
Chyba się kolega nie obrazi jak dodam, że byłoby bardzo wskazane żeby to miało jak najmniejszy pobór energii :).

Musi być niski input lag z tego co wiem, a niestety w tej kwestii nie wiem, które TV są dobre - dlatego proszę o pomoc w wyborze ;-)

Pobór energii w moim przypadku jest średnio ważną cechą, przyzwyczaiłem się, że mój aktualny TV ma ponad 200W cały czas (stare pudło :p). Mimo wszystko przy całkowitym używaniu komputer + głośniki + TV = ~90kW na miesiąc. (Mam miernik poboru prądu przy gniazdku ;-) ) To jest niecałe 60zł w moim rejonie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale do Twoich potrzeb powinieneś sięgać po wielkość 40" i dozbierać chociaż do wartości Samsunga 40D5000
 

Glazik

New member
Ale do Twoich potrzeb powinieneś sięgać po wielkość 40" i dozbierać chociaż do wartości Samsunga 40D5000

Co jak co, ale jak kiki tak mówi to tak musi być... :eek:k: Jeśli miałbym sięgnąc powyżej 40" to już niestety płatność gotówką odpada, więc raty... A tu zaczynam się bać bo poprzedni TV kupowałem z założeniem 2,5-3k, a koniec końców wydałem 3,9k (w ratach), które niestety okazały się źle wydane :( (Nigdy więcej plazmy do kompa)

Zainteresowała mnie technologia w Toshibie TL933 pozwalająca na konwersje dowolnego obrazu 2D do 3D. Nie wiedziałem, że coś takiego istnieje - czy ta opcja przekłada się również na gry? Jak mogłoby to wpłynąć na rozrgrywkę?

kkdrg napisał:
Ano właśnie. Próbowałem coś znaleźć na forach komputerowych ale nic konkretnego póki co nie widzę.

Coś tam znalazłem (jak zwykle dzięki kiki ;-) ):
Wymieniona przeze mnie Toshiba TL933 ma Input Lag 50ms i występuje w opcji 32", poza tym Philips PFL 4007H/12 występuje również w wersji 32" oraz posiada Input Lag 0 (!) w trybie ekranu Kino. Wg testów prezentowanych przez kiki oba modele są warte uwagi.
 

kkdrg

New member
Bez reklam
Po ile ta Toshiba?
Phillipsa bym nie chciał po przebojach z nowym TV mojego kolegi.
Ja zalazłem coś takiego:
LG 32LK430 - ten to nawet polecają na forach komputerowych, że się sprawdza w takiej aplikacji, a drugi:
LG 32LV3550 tyle, że to LED i podobno do komputera średnio się nadaje.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli tylko do gier to zdecydowanie Philips 4007 w klasie cenowej. To zdecydowanie najmniejszy input lag w klasie cenowej.
Do tego masz extra skalowanie, płynność , czerń , podświetlenie i kąty boczne.
Philipsa sprzedaje nowa firma więc serwis też jest pod nowymi zarządami.
Jeśli będą poważne uchybienia serwisu proszę o kontakt, podobnie będzie jak z Sharpem - zero kłopotów.

Niestety z Toshibą są cały czas kłopoty serwisowe.
Nawet nas mimo wieloletniej współpracy często olewają.
Nawet nie odpowiadają na maile, to co mówić o kliencie.
A drobne naprawy czy wymiany urastają do ogromnej rangi.
TOSHIBA 40TL933G co sądzicie?

A Lg są za małe do takich potrzeb.
Tu masz przykład przepychanki z Toshibą.
 

kkdrg

New member
Bez reklam
Witam dzięki za informacje. Nieciekawie to wygląda.
Mnie 32" w zupełności wystarczą.

A nie wiesz o co może chodzić z tym podświetleniem. W kilku miejscach czytałem, że do kompa polecają świetlówki, a nie LED.
LG mają bardzo fajny zestaw gniazd łącznie nawet ze zwykłym komputerowym wejście monitorowym (początkowo nie trzeba by zmieniać karty).
Jeszcze ta TOSHIBA 32AV833G wygląda dość interesująco?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pierwsze słyszę że polecają świetlówki , a niby dlaczego ?
Oczywiście wybór należy do Ciebie, przy dobrym bitrate oglądanie filmów spełnia więcej radości na większym ekranie przynajmniej do warunków które podałeś.
 

kkdrg

New member
Bez reklam
Pierwsze słyszę że polecają świetlówki , a niby dlaczego ?
Oczywiście wybór należy do Ciebie, przy dobrym bitrate oglądanie filmów spełnia więcej radości na większym ekranie przynajmniej do warunków które podałeś.

Tam nie będzie filmów - chyba, że te robione przez nas. Bo to głównie komp edycyjny do montażu mojej małżonki :).

Co do podświetlenia - nie mam pojęcia. Po prostu tak wyczytałem ale nie wiem czy to prawda. Podobno wszystkie monitory z serii profesjonalnej Eizo czy NEC mają tradycyjne podświetlenie - wartałoby to sprawdzić. Poszukam.
 

Glazik

New member
LED Philips 42PFL4007 ku mojemu zaskoczeniu oscyluje od 2400zł. Jest to cena do przełknięcia jeśli chodzi o TV 42" o takich funkcjach. Niestety nie zauważyłem go u kiki w sklepie w ofercie - macie jakiś sklep godny polecenia?

EDIT: I czekam z niecierpliwością na nowy test kiki Philipsa PH 5507 - nowszy model, nie wiem jeszcze o nim nic, porównamy z Philipsem 42PFL4007 i wybierzemy :)
EDIT2: Znalazłem Philipsa 42PFL4007 w EuroAGD za 2,399zł. Plus, że możliwość rat 0%, ale chyba tylko w opcji 40 miesięcznej? Jeśli można to spłacić szybciej to raczej nie byłoby kłopotu ( nie mam zamiaru spłacać TV przez ponad 3 lata :D)
 
Ostatnia edycja:

Cichy11

New member
Radziłbym poszukać w Saturnie, ponieważ często mają lepsze ceny od Euro i raty 0% można rozłożyć na tyle miesięcy na ile się chce. Mając kartę z Saturna, możesz wziąć sobie na raty 0% co chcesz i kiedy chcesz.
 

Glazik

New member
Radziłbym poszukać w Saturnie, ponieważ często mają lepsze ceny od Euro i raty 0% można rozłożyć na tyle miesięcy na ile się chce. Mając kartę z Saturna, możesz wziąć sobie na raty 0% co chcesz i kiedy chcesz.

Niestety saturn wydaje się nie mieć tego TV w ofercie, sprawdziłem na ich stronie. EuroAGD też dziwne jest troszke, po wybraniu w którym sklepie jest TV to pokazują, że w każdym, ale w internetowym nie ma -.- Troche to problematyczne jechać 100km do najbliższego sklepu po TV....
 

kkdrg

New member
Bez reklam
Niestety saturn wydaje się nie mieć tego TV w ofercie, sprawdziłem na ich stronie. EuroAGD też dziwne jest troszke, po wybraniu w którym sklepie jest TV to pokazują, że w każdym, ale w internetowym nie ma -.- Troche to problematyczne jechać 100km do najbliższego sklepu po TV....

Po moich ostatnich przebojach z kupnem zmywarki to nie polecam tej sieci. Krótko mówiąc obsługa ma klienta w d....
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Saturn to jest ta sama sieć co MM.

Z tym ze ceny maja rozne, obsluge bankow takze, wiec siec moze i ta sama natomiast polityka dzialalnosci z drobnymi roznicami inna. W saturnie ten sam tv 8500, a obok w MM 9400zl.
W jednym kredytu nie dostaniesz bo wymagaja chorych dokumentow, w drugim w zasadzie na jeden papierek.
Co do obslugi to ja wlasnie polecam Saturna jak i MM, 100x lepsza jak w kazdym innym sklepie. Chodzi mi tu o reklamacje itp. Mi wiele razy poszli wiele-wiele razy na reke wystawiajac potrzebny dokument, drukujac FV z roku wstecz, wymieniajac do woli produkt itp. Oczywiscie ze i u nich trafi sie na mine z obsluga, ale statystycznie sa o wiele wyzej od innych drobnych dorobkiewiczow z ktorymi nie mozna sie dogadac i ze wszystkim maja problem.
 
Do góry