LEC650 czy LEC630?

crashoweride

New member
Witam,nie wiem co wybrac 650 czy 630.Oprócz wyglądu widze że główna różnica polega na tym iż 630 nie ma funkcji Internet TV,ale ma to byc telewizor dla moich rodziców,a oni nie korzystają z neta,tylko pytanie,czy żeby w przyszłości zrobic np aktualizacje oprogramowania potrzebna będzie mi ta funkcja,i czy w 630 też bez problemu chodza filmy z pendr. lub dysku zewnetrznego?Prosze o porade i pomoc,z góry dzięki,pozdrawiam.
 

daral7

New member
Witam,nie wiem co wybrac 650 czy 630.Oprócz wyglądu widze że główna różnica polega na tym iż 630 nie ma funkcji Internet TV,ale ma to byc telewizor dla moich rodziców,a oni nie korzystają z neta,tylko pytanie,czy żeby w przyszłości zrobic np aktualizacje oprogramowania potrzebna będzie mi ta funkcja,i czy w 630 też bez problemu chodza filmy z pendr. lub dysku zewnetrznego?Prosze o porade i pomoc,z góry dzięki,pozdrawiam.

kup 630, starczy
 

eljotnes

New member
630 to praktycznie to samo co 650 tylko internet TV, obudowa i matowa matryca, z pena wszystko śmiga jak to w samsungach, nawet m2ts trzeba najwyżej zmienić rozszerzenie na avi
 

elmoone

New member
Ja polecam jednak model C650, ponieważ różnica w cenie w stosunku do C630 jest minimalna (oscyluje w granicach poniżej 100zł). Poza tym nigdy nie wiadomo, kiedy Internet@TV może się przydać.
 

pielson

New member
Witam,
mam mozliwość kupna w tej samej cenie telewizora Samsung LEC650 na matrycy AA003 i Samsung LEC630 na matrycy SQ01.
Proszę o radę, który lepiej brać?
 

rojam

New member
dzis widziałem oba telewizorki w Euro Agd- stały obok siebie,
C650-matryca AA01
C630-matryca SQ01
obraz lepszy na matrycy SQ01-lepsza czerń, kąty boczne
a tak by the way -najlepsym okazał sie stojący razem z nimi w rzędzie C550 -na matrycy SQ03
więc musisz sprawdzić typ matrycy i wtedy podjąć decyzje
 

krasnal6663

New member
Witam.
Ceny niektórych modeli tv z 2010 roku odrobinę spadły.
Wiec zastanawiam się czy czekać na nowe modele czy kupić już teraz?
W sumie w segmencie do 2000zl to niema wielkiego wyboru.
Pomijając kwestie matryc zastanawiam się co będzie lepszym wyborem
Samsung 40LEC630 czy LG 42LD650 ?
Lub właśnie skupić się na wyborze tv z konkretna matryca?
Bo jeśli nie uda się kupić C630 na matrycy SQ01 to pomyśleć nad lg gdzie mamy ips .
Ale niestety lg tez ma duży wybór (chociaż nie wiem jak to jest w Tym konkretnym modelu)
R - revision of the objective of the model matrix
* R - LG Display Co.Ltd. TN
* Y - LG Display Co.Ltd. IPS
* U - LG Display Co.Ltd. IPS WUN SAB1/SAB2
* P - LG Display Co.Ltd. IPS WXN SBA1/SBA2
* Q - LG Display Co.Ltd. IPS WXN SAA1/SAA2
* V - LG Display Co.Ltd. IPS WUD SBA1/SBA2
* G - CHI MEI OPTOELECTRONICS CORP. TN
* H - CHI MEI OPTOELECTRONICS CORP. S-MVA
* D - AU OPTRONICS CORP. TN
* T - AU OPTRONICS CORP. AMVA
* M - SHARP CORPORATION VA* S - SHARP CORPORATION VA
* W - LG Display Co.Ltd. S-IPS


LG na 2011 ze standardowym podświetlaniem to podobno to samo co na 2010.
Niestety o modelach Samsunga na 2011 nic nie wiadomo.
Za lg przemawia 2 cale więcej, a w moim przypadku odległość od tv to 3.5 – 3.8 metra wiec
nawet 46 cali było by wskazane.
Tv podłączony do kompa, divx, mkv. Gry-hmm już wyrosłem;) 3h na miesiąc.
Telewizja max 1h dziennie i to SD (dvb-T)
Żadnych kanałów sportowych.
Ktoś doradzi?
 
Co do wyboru między modelami, to nie będę doradzał, co do wielkości, jeśli masz oglądać divx/mkv w HD bądź FullHD to lepiej większy, mg mnie oglądając u siebie z odległości ok 2,9m na 46" FullHD wydawałoby się, że tv mógłby być większy (do zwykłej tv w zupełności wystarczający)
 

krasnal6663

New member
Co do nowych modeli samsunga
Samsung 2011 LED/LCD Lineup
Znalazłem na avs forum jest pobieżna nota i wygląda na to ze modele o rozmiarze 40’ c630/c650 zostaną zastąpione przez LN40D630.
Niestety nie dokopałem się pełnej specyfikacji LN40D630 ale wygląda na to ze jet to tv identyczny z c630. I cena na starcie wydaje się być nisza $719.99 Pre-Order only. Estimated ship date 3/28/2011.
Chyba wstrzymam się jeszcze z 1mc.
 

rojam

New member
3,5-3,8m --to tylko 46", obecnie oglądam 37" z 3m (kablówka cyfrowa+pare kanałow HD)i zrobił się jakiś taki mały i postanowiłem zamienić na 46" a 37" do sypialni :|
 

pielson

New member
dzis widziałem oba telewizorki w Euro Agd- stały obok siebie,
C650-matryca AA01
C630-matryca SQ01
obraz lepszy na matrycy SQ01-lepsza czerń, kąty boczne
a tak by the way -najlepsym okazał sie stojący razem z nimi w rzędzie C550 -na matrycy SQ03
więc musisz sprawdzić typ matrycy i wtedy podjąć decyzje

rojam dzięki za odpowiedź.
Ostatecznie kupiłem telewizor Smasung LE40C630 z matrycą SQ03.

ponizej cutyje najbardziej dokładne info o rodzajach matryc w Samsumgu jakie udalo mi sie wyszukać:

"Oznaczenia konkretnych wersji panelu lcd SamsungLE40C650

SS01 (02,03,04), matryca S-PVA firmy Samsung
SQ01 (02,03,04), matryca S-PVA firmy Samsung - 10bit panel
SP02/03 - matryca S-PVA firmy Samsung
SN03/04 - matryca S-PVA firmy Samsung
HQ01 - matryca S-PVA firmy Samsung
CN01, CN02 - matryca S-MVA
CK03 -?
BN01 (02,05,06,07) - matryca S-MVA
AA01 (02,03,04,05,07) - matryca MVA od AUO-
AC01 (02,03,04,05) - nowa matryca z AUO-MVA3
BA01 - matryca z AUO na podświetleniu Shilin
GA01 - matrix-MVA3 z AUO
I102 i I203 - matryca IPS-Pro z IPS-Alpha

AA0x - 8-bitowe
SQ0x - 10 bit - oznaczony: Q z 10bit panel
"

Z czego wynika, że wersja SQ01/HQ01 będzie najlepsza"

Pozdrawiam.
 

krasnal6663

New member
3,5-3,8m --to tylko 46", obecnie oglądam 37" z 3m (kablówka cyfrowa+pare kanałow HD)i zrobił się jakiś taki mały i postanowiłem zamienić na 46" a 37" do sypialni :|


Rzeczywiście byłem obejrzeć kilka tv z bliska.
Gdy kilka mc temu oglądałem w markecie jakieś tv 40’, 42’ wydawały się w sam raz ale dziś jedynie 46’
Tyle ze to 1tys więcej lub 2tys jeśli miałby być LED.
Jedyne co mnie razi w tych tanich tv to rozmiar ramki wokół ekranu. Wyglądają jak jakieś zabytki.
Wiadomo nie ramka a obraz się liczy. Ale tak szczerze to różnic niewiedze bo zresztą jak to w markecie.
Chociaż różnica miedzy Samsung46 c530 a Sharp 46 8XX.. była kolosalna (lub po prostu były tak ustawione parametry obrazu ze z Sharp powalał ostrością obrazu i to na kanale SD TVP info
Ale za to Samsung obraz mniej wyraźny , bardziej wygładzony mniej widoczne niedoskonałości sygnału.)

Niestety nie znalazłem [FONT=&quot]Samsunga C630 za to trafiłem na lg 42d650 matryca [/FONT]
* W - LG Display Co.Ltd. S-IPS I to 100zl taniej niż ceny w sklepach internetowych.
Ale to nie 46… w tej cenie;)
 

tasmaniec

New member
dzis widziałem oba telewizorki w Euro Agd- stały obok siebie,
C650-matryca AA01
C630-matryca SQ01
obraz lepszy na matrycy SQ01-lepsza czerń, kąty boczne
a tak by the way -najlepsym okazał sie stojący razem z nimi w rzędzie C550 -na matrycy SQ03
więc musisz sprawdzić typ matrycy i wtedy podjąć decyzje

możecie mi powiedzieć jak sprawdza się typ matrycy? Na naklejce z tyłu telewizora? Jak jest zapisane - w jakimś ciągu symboli? Może ktoś pokazać na zdjęciu?
 

tasmaniec

New member
próbuję zakupić samsunga le40c630 ale dzwonię i w paru sklepach internetowych po sprawdzeniu opisu matrycy mówią, że producent daje im informacje w postaci np. 01. I skąd oni czy ja mam wiedzieć czy jest to matryca SQ01 czy może AA01? Wicie jak to rozpoznać w przypadku takiego opisu? Pani od zamówień w jednym sklepie powiedziała mi, że jakiś czas temu jeszcze jak klienci pytali o rodzaj matrycy to były opisy SQ01 bądź inne litery, od jakiegoś czasu mają tylko cyfry.
W takim razie loteria co do matrycy, czy ktoś wie co to będzie 01?
 

rojam

New member
próbuję zakupić samsunga le40c630 ale dzwonię i w paru sklepach internetowych po sprawdzeniu opisu matrycy mówią, że producent daje im informacje w postaci np. 01. I skąd oni czy ja mam wiedzieć czy jest to matryca SQ01 czy może AA01? Wicie jak to rozpoznać w przypadku takiego opisu? Pani od zamówień w jednym sklepie powiedziała mi, że jakiś czas temu jeszcze jak klienci pytali o rodzaj matrycy to były opisy SQ01 bądź inne litery, od jakiegoś czasu mają tylko cyfry.
W takim razie loteria co do matrycy, czy ktoś wie co to będzie 01?
cwaniaczki pracuja w Samsungu--zobaczyli że i, tony sprzetu zalega z matrycami od AU (wszyscy kupowali SQ) -to pozmieniali nalepki - i teraz juz nikt nic nie wie i sprzecik bedzie mozna upchnąc dla mas 8). Ja dziękuje za taki bubel.
 

tasmaniec

New member
Samsung oczywiście nie udziela odpowiedzi na temat matryc i ich parametrów - tak odpowiadają na infolinii. Czyli w tej sytuacji nie wiadomo co jest w środku?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Trochę się zagalopowaliście się.
Czy z tego że Volvo ma podwozie VW - wynika że to słaby samochód. Jeśli producent zaakceptował jakość matrycy do swojego telewizora to z całą pewnością miał na uwadze dobro użytkowników.
Idź do sklepu postaw dwa różne modele Samsunga i sprawdź czy będziesz widział różnice. Zrób sobie ślepy test.
 
Do góry