LEC550 menu serwisowe

kola01

Well-known member
Bez reklam
Ponawiam prośbę o podanie sposobu wejścia do menu serwisowego i wskazanie gdzie mogę tam znaleźć informację o ilości przepracowanych godzin.
Cureman, o którym ktoś mówił, że mi to poda, w ogóle się nie odzywa.
Zamówiony TV przyszedł 2 dni temu ale ku mojemu zdziwieniu nawet na naklejce z tyłu nie ma podanej daty produkcji.
 

peter1987

New member
Wyłącz TV naciśnij kolejno INFO, MENU, MUTE i POWER.
Wchodząc w tryb serwisowy tracisz gwarancję.
Gdzie jest licznik godzin nie wiem
 

fula

New member
Ponawiam prośbę o podanie sposobu wejścia do menu serwisowego i wskazanie gdzie mogę tam znaleźć informację o ilości przepracowanych godzin.
Cureman, o którym ktoś mówił, że mi to poda, w ogóle się nie odzywa.
Zamówiony TV przyszedł 2 dni temu ale ku mojemu zdziwieniu nawet na naklejce z tyłu nie ma podanej daty produkcji.

Producenci telewizorów LCD dawno już zaprzestali umieszczać w Meni Serwisowym ilość godzin przepracowanych przez odbiornik.
W zamian liczenia godzin pracy, jest data pierwszego uruchomienia odbiornika u klienta, pod nazwą: data of purchase: --/--/----

Data produkcji jest na głównej stronie MS

Bez potrzeby nie polecam wchodzenia do MS.

jeżeli cureman się nie odezwie do ciebie,tak więc też ci nie pomoże to tu jest jeszcze jeden forumowicz co się bardzo dobrze zna na menu serwisowym cEzior-polecam lekturę http://www.hdtv.com.pl/forum/sony/62993-tryb-serwisowy-i-katastrofa-gotowa.html

Polecam materiał wszystkim innym ciekawym świata grzebaczom co mają ochotę grzebać gdzieś indziej poza dziurkami w nosie w uszach,no i
też w d.... . Jest było i będzie wiele takich tematów na forum




Tak więc mały leksykon/instrukcja małego GRZEBACZMENA w 10 punktach

1. Jeżeli chcesz wejść do menu serwisowego to najpierw zastanów się trzy razy czy warto?Jeżeli stwierdziłeś że nie warto to (NIE WCHODŹ DO MENU SERWISOWEGO!!!)
2.Jeżeli chcesz wejść do menu serwisowego i stwierdziłeś że warto to zapytaj się jak to się robi!!! I jak już się dowiesz jak się wchodzi do menu bo forumowicz X cię poinformował,lub wyczytałeś na poniższym forum ,lub tudzież innym podobnym forum(przykładowa procedura wejścia do MS-Z GÓRY POPUKAĆ,Z BOKU POGŁASKAĆ,PRZYCISNĄĆ DOWOLNY RÓG OBUDOWY I JESTEŚ W MENU)-nie leć do swego pięknego TV (STOP) poczekaj z powyższą procedurą!!! Czytaj punkt 3
3.Jeżeli czytasz dalej leksykon to oznacza że A) poczekałeś,lub B)poleciałeś pogrzebać i wróciłeś szukać pomocy przy okazji zakładając nowy temat pt. Tryb serwisowy i katastrofa gotowa. Lub też podobnie z formułowanym dotyczący grzebania w MENU SERWISOWYM i nie jesteś w stanie naprawić tego co rozgrzebałeś.
4.Jeżeli wybrałeś w punkcie 3 opcję A) przejdź do punktu osiem i czytaj dalej leksykon/jeżeli wybrałeś w punkcie 3 opcję B) przejdź natychmiast do punktu 5!!!
5.Jesteś w punkcie pięć,a więc oznacza to że wybrałeś opcję B) 99,9% że będziesz musiał wezwać SERVICE :( opcja A) jeżeli masz TV na gwarancji przejdź do punktu sześć,B)jeżeli skończyła ci się gwarancja przejdź do punktu siedem.
6.Wybrałeś opcję A) jak będziesz informował SERVICE o zaistniałej awarii i przyjdzie do ciebie SERVICEMEN pod żadnym pozorem nie wychylaj się z tekstem że zachciało ci się grzebać w MS,polecam ułożyć bajkę jaki jesteś nieszczęśliwy :cry: z powodu awarii TV typu (wieczorem gasiłem było wszystko ok,rano włączyłem stwierdziłem awarię ......itp,itd) 99,9% że będzie naprawione na gwarancji,chociaż mądry i bystry SERVICEMEN domyśli się że łapy pchałeś w MS :grin::grin::grin: . Po naprawie zastosuj się do punktu pierwszego z naciskiem na część zdania w kolorze czerwonym.
7.wybrałeś opcję B) tak więc i w tym przypadku
skontaktuj się z SERVICEMEN-em i opisz mu co na grzebałeś przy okazji pytając się o koszta naprawy,bo może się okazać że naprawa może być nie opłacalna,jeżeli będzie opłacalna to po naprawie zastosuj się do punktu pierwszego z naciskiem na część zdania w kolorze czerwonym.
8.Jesteś cierpliwy tak więc zastanów się jeszcze raz poco chcesz wejść do menu serwisowego i czy warto.
9.Jeżeli chcesz np. uruchomić,odblokować w TV USB bo ono fabrycznie jest zablokowane lub częściowo zablokowane,a jest możliwość odblokowania,lub sprawdzić ilość godzin przepracowanych i masz taką potrzebę to dowiedz się na forum jak dokładnie to zrobić od kogoś mądrzejszego w temacie i postępuj zgodnie z instrukcją.Na forum są takie informacje,a jak ich nie ma,lub nie możesz znaleźć to zastosuj się do punktu pierwszego z naciskiem na część zdania w kolorze czerwonym.
10.Jeżeli po jakimś czasie znajdziesz instrukcję jak zrobić,odblokować,przestawić daną funkcję w TV to zastanów się czy na pewno tego chcesz i masz taką potrzebę :grin::grin::grin: . jak nie ma takiej potrzeby to oczywiście zastosuj się do punktu pierwszego z naciskiem na część zdania w kolorze czerwonym.



mam nadzieję że pomogłem
 
Ostatnia edycja:
Do góry