LE46B550 vs LE46B650 - stosowane matryce

irekwielki

New member
Ja mam 46b550 z oznaczeniem Version CNO1, troszkę żałowałem że nie kupiłem 650 bo na obrazie Hd widzę czasem skakanie obrazu. Ale trudno nie ma kasy a miał być duży TV. Natomiast wczoraj byłem w saturnie w Gdańsku i tak sobie oglądałem różnice między 650 a 550 i co dziwnie leciał film gdzie coś wybuchało na czarnym tle, biały dym na czarnym, 550 poradziło sobie bardzo dobrze nie było widać wyraźnego odcięcia między białym a czarnym, w 650 widać było wyrażne odcięcie jednego koloru od drugiego, wyglądało to dość szcztucznie. Natomiast linie proste były bardziej proste i równe w 650. Niestety nie udało mi się zobaczyć matryc jakie były zastosowane.
 

OSP110233

New member
irekwielki napisał:
Ja mam 46b550 z oznaczeniem Version CNO1, troszkę żałowałem że nie kupiłem 650 bo na obrazie Hd widzę czasem skakanie obrazu. Ale trudno nie ma kasy a miał być duży TV. Natomiast wczoraj byłem w saturnie w Gdańsku i tak sobie oglądałem różnice między 650 a 550 i co dziwnie leciał film gdzie coś wybuchało na czarnym tle, biały dym na czarnym, 550 poradziło sobie bardzo dobrze nie było widać wyraźnego odcięcia między białym a czarnym, w 650 widać było wyrażne odcięcie jednego koloru od drugiego, wyglądało to dość szcztucznie. Natomiast linie proste były bardziej proste i równe w 650. Niestety nie udało mi się zobaczyć matryc jakie były zastosowane.


More controversially, though, Samsung have included an auto-dimming feature to improve quotable contrast figures. When the TV detects that the video signal contains a certain amount of darker content, it will lower the intensity of the Backlight lamps in an attempt to create blacker blacks (but will produce duller whites as a result). This effect can be quite obvious, and we're not given any control over it. For example, there's a scene in a DVD I'm working on right now which features a girl inside a car, in silhouette: the girl is entirely blacked out by shadows, but light comes in through the car windscreen. As the girl moves around (transforming the overall picture level of the scene from a darker to lighter, and so on), the backlight brightness raises and lowers noticeably. This has the potential to be fairly annoying, depending on what you're watching.


Chyba to jest przyczyną :) efektu o którym kolega wspomniał :)
 

darek5w

New member
W piątek odwiedziłem "Saturna" w Katowicach... Był przedstawiciel Samsunga. O dziwo nie zaprzeczył niczemu, ba, potwierdził, że wszystkie 37" są na AUO, natomiast pozostałe modele 40" i większe to po prostu loteria, SQ... lub CMO, LUB AUO. Powiedział tak kto wie to wybiera SQ a kto nie nie to nie. Oni nikogo nie zmuszają by kupował taki czy inny model. Zaprzeczył natomiast temu,że literka Q czy A czy jakkakolwiek inna w 650-kach ma znaczenie w czytaniu napisów.
Zauważylem w 40b550 dziwne zjawisko... jak dekoder satelitarny jest podłączony przez EURO to widać jak przebijaja delikatnie obraz z naziemnej!!! Wygląda to paskudnie. Jak się wyjmie wtyczkę anteny naziemnej to to obraz jest jakby zaśnieżony.:(
Co to za dziwo? powie mi ktoś?
 
Ostatnia edycja:

irekwielki

New member
Moze ktoś to przełoży na nasze, bo ja dobry z anglika nie jestem

More controversially, though, Samsung have included an auto-dimming feature to improve quotable contrast figures. When the TV detects that the video signal contains a certain amount of darker content, it will lower the intensity of the Backlight lamps in an attempt to create blacker blacks (but will produce duller whites as a result). This effect can be quite obvious, and we're not given any control over it. For example, there's a scene in a DVD I'm working on right now which features a girl inside a car, in silhouette: the girl is entirely blacked out by shadows, but light comes in through the car windscreen. As the girl moves around (transforming the overall picture level of the scene from a darker to lighter, and so on), the backlight brightness raises and lowers noticeably. This has the potential to be fairly annoying, depending on what you're watching.
 

wojtoo

New member
darek5w napisał:
Oni nikogo nie zmuszają by kupował taki czy inny model.
podejscie godne dresa z gieldy na wolumenie.Mozna sprzedac uszkodzony sprzet i mowic ze sie nikogo nie zmuszalo.
jesli 37b650 nie ma na matrycy sq to go juz nawet nie rozwazam.40b650 i to albo otworze przed kupnem karton w sklepie albo zamowie przez net i jesli nie bedzie sq to odesle spowrotem
 

michkos

New member
darek5w napisał:
Zauważylem w 40b550 dziwne zjawisko... jak dekoder satelitarny jest podłączony przez EURO to widać jak przebijaja delikatnie obraz z naziemnej!!! Wygląda to paskudnie. Jak się wyjmie wtyczkę anteny naziemnej to to obraz jest jakby zaśnieżony.:(
Co to za dziwo? powie mi ktoś?
Witam!

Na początku przywitam wszystkich bardzo miło bom tu nowy :D

No właśnie mam 40B551 i też mam z tym problem, że jak podłącze do EURO1 dekoder sat. to mam przebicie z naziemnej. Przełączyłem do EURO2 i nie ma tego problemu. Ale prawdę mówiąc szkoda mi tego EURO1 bo w wyborze źródła mam więcej "klikania". Nie próbowałem jeszcze podłączyć coś innego pod EURO1 więc nie wiem czy ogólnie to wejście "sieje" czy może kabel albo dekoder.

pozdrawiam
 

kotletw

New member
Panowie, dziś byłem w MediaExpert w Poznaniu, mają zajebistą promocję jak na taki sklep na le40b650 i 651 - 3240 PLN. Po rozmowie z doradcami o matrycach zrobili oczy:) Stoi na hali kolo 15 boxów z telewizorami na akcje, a na nich pokazowy z matrycą AA..jak powiedziałem o matrycach doradca zrobił duże oczy, ale po chwili rozmowy zgodził się otworzyć jeden karton i trafiło na SQ04:) karton zarezerwowany, jutro biorę bo dziś nie zdarzyłem rat zrobić - a te też niezłe - po wypowiedzi, że to chamstwo pokazywać 30 rat 0 % jak to nie prawda, dostałem kredyt 0,5% za 1 miesiąc kredytu - taniość - Polecam, wychodzi dość tanio jak na taki sklep. Dla porównania - w NEO24 ni mają możliwości sprawdzić matrycy (lol), za to w ELECTRO napisali, że w zamówieniu w dodatkowych uwagach trza wpisac i będzie ok (ryzyk fizyk dla mnie).

Pozdrawiam
 

darek5w

New member
michkos napisał:
Witam!

Na początku przywitam wszystkich bardzo miło bom tu nowy :D

No właśnie mam 40B551 i też mam z tym problem, że jak podłącze do EURO1 dekoder sat. to mam przebicie z naziemnej. Przełączyłem do EURO2 i nie ma tego problemu. Ale prawdę mówiąc szkoda mi tego EURO1 bo w wyborze źródła mam więcej "klikania". Nie próbowałem jeszcze podłączyć coś innego pod EURO1 więc nie wiem czy ogólnie to wejście "sieje" czy może kabel albo dekoder.

pozdrawiam
Jak masz możliwość to sprawdź to, bo miałem kiedyś Panasonic'a Quantrix 29" i niestety wina była nie po stronie dekodera czy kabla. Czytałem wtedy o tym i ponoć to sprawa słabej separacji wejść. Poczekamy aż ktoś "mądrzejszy" się wypowie w tej kwestii A co do Euro1 to nie tylko kwestia klikania a sygnału RGB 2-ka go nie ma, a to różnica.
 
Ostatnia edycja:

darek5w

New member
kotletw napisał:
Panowie, dziś byłem w MediaExpert w Poznaniu, mają zajebistą promocję jak na taki sklep na le40b650 i 651 - 3240 PLN. Po rozmowie z doradcami o matrycach zrobili oczy:) Stoi na hali kolo 15 boxów z telewizorami na akcje, a na nich pokazowy z matrycą AA..jak powiedziałem o matrycach doradca zrobił duże oczy, ale po chwili rozmowy zgodził się otworzyć jeden karton i trafiło na SQ04:) karton zarezerwowany, jutro biorę bo dziś nie zdarzyłem rat zrobić - a te też niezłe - po wypowiedzi, że to chamstwo pokazywać 30 rat 0 % jak to nie prawda, dostałem kredyt 0,5% za 1 miesiąc kredytu - taniość - Polecam, wychodzi dość tanio jak na taki sklep. Dla porównania - w NEO24 ni mają możliwości sprawdzić matrycy (lol), za to w ELECTRO napisali, że w zamówieniu w dodatkowych uwagach trza wpisac i będzie ok (ryzyk fizyk dla mnie).

Pozdrawiam
W Mix Electronick juz tydzień temu dawali za 3200 z matrycą SQ... Jak pomarudzisz to pewnie jeszcze obniżą cenę...
 

wirusoman

New member
Jeśli mowa o ratach to jedynie zero % występuje w MM i Saturnie. A czy 15% przy 30 ratach to taniość?! Choć może w zależności do czego się odniesiemy, jeśli do rtv euro agd to fakt taniość:) Ja poluje na 40b650 we Wrocławiu i wstrzymam się do stycznia bo przed świętami to masakra co robią z cenami. Np 40b651 dzisiaj w "cenie dnia" w MM we Wrocku 3599, nic tylko brać:D
 

kotletw

New member
wirusoman napisał:
Jeśli mowa o ratach to jedynie zero % występuje w MM i Saturnie. A czy 15% przy 30 ratach to taniość?! Choć może w zależności do czego się odniesiemy, jeśli do rtv euro agd to fakt taniość:) Ja poluje na 40b650 we Wrocławiu i wstrzymam się do stycznia bo przed świętami to masakra co robią z cenami. Np 40b651 dzisiaj w "cenie dnia" w MM we Wrocku 3599, nic tylko brać:D

% zero są wszędzie gdzie sklep tak mówi, trzeba tylko trochę powalczyć z doradcami w sekcji rat, głównie jest tak, że każą im nei dawać bez ubezpieczenia, choć jak troche pokręcisz i poprosisz by spróbowali wprowadzić wniosek bez ubezpieczenia to się w końcu godzą i wtedy często wnioski przechodzą, no nic mi się nie udało, ale za to tv za 3240pln w mediaexpert dostałem w 10 ratach po 346 czyli jakies 220 pln za kredyt - chodziło mi o tą taniość właśnie.

pozdro

ps: matryca SQ04 - to chyba ta najnowsza nie? - za kilka dni zdam relację jak wypada.
 

faj3r

New member
ja chcę dziś kupoweać LE37B650 - czy to oznacza, że generalnie nie mam za bardzo szans na SQ? czy przy AA będę miał dużo gorsze własciwości ekranu?
 

mawasz

New member
Panowie,

Czy informacja o matrycy w LE40B650 jest dostępna w innym miejscu niż naklejka na TV? Dystrybutor nie może otwierać kartonów...
Może na kartonie, fakturze, liście przewozowym, itp...?

Pzdr
 
Ostatnia edycja:

kotletw

New member
Panowie, tv kupiony matryca SQ04, na kablówce z dekoderem cyfrowym (kablówka poznań) działa bardzo ładnie. Jedynie słychać w tle buczenie ale będę tera szukał odpowiedzi na forum. BTW jeżeli ktoś spotkał się w tym problemem to proszę o info na priva lub na forum. W trakcie użytkowania, jeżeli coś ciekawego się pojawi to napisze. Pozdrawiam
 

MAdam

New member
Już w A656 w wersji 37 były matryce AUO, ale wtedy można było bez problemu to rozpoznać, ponieważ była matowa a reszta rozmiarów "z połyskiem". Teraz wszystkie są z szybą, która znacznie poprawia kolory i czerń, ale odbija. W wersji 37 nie dostaniesz SQ, tak samo małe szanse w wersjii 32B650. Wg moich doświadczeń i obserwacji najwięcej SQ jest w wesji 40B651. Moim skromnym zdaniem AUO wygląda bardzo podobnie do SQ, podobne kąty i czerń, ale CMO to juz tragedia! Nawet w mega oświetlonym sklepie widać fatalne kąty. One najczęściej występują w 46 calach. Ktoś pisał, że ma AUO i jest fatalnie, możliwe, że ma taki egzemplarz. Nie zapominajmy że praktycznie każda sztuka od siebie się różni nawet na SQ. Coś mam przeczucie, że na rok 2010 Samsung nie będzie już oficjalnie (naklejki )opisywał jakie są w danym egz. matryce. Konkurencja nie opisuje i tam nikt nie robi z tego problemu. Mają spokój pod względem.
 
Ostatnia edycja:

wojtoo

New member
dzisiaj porownywałem 55b650 i 40b620
55" na CMO 40" na SQ.nie wiem jak ze smuzeniem bo obraz byl dosc wolny ale przy wiekszych katach,ten na matrycy CMO blakl i obraz robil sie żółty,na SQ dalej trzymal fason i nic takiego nie bylo widac.
Patrzylem ten na AUO i tam czegos takiego nie zauwazyłem,potwierdzam wiec zdanie kolegi.Jezeli juz nie mamy szansy na matryce SQ(32 i 37") to sugeruje brac AUO,natomiast matrycy CMO unikac jak ognia bo to niezly szajs
 

nagi

New member
darek5w napisał:
Jak masz możliwość to sprawdź to, bo miałem kiedyś Panasonic'a Quantrix 29" i niestety wina była nie po stronie dekodera czy kabla. Czytałem wtedy o tym i ponoć to sprawa słabej separacji wejść. Poczekamy aż ktoś "mądrzejszy" się wypowie w tej kwestii A co do Euro1 to nie tylko kwestia klikania a sygnału RGB 2-ka go nie ma, a to różnica.
Z idetycznym problemem spotkałem się w PHILIP. Niestety nie pamiętam modelu ale 29''.Podpięta cyfra+ po euro, właczone RGB i niestety widoczne przebicia naziemnej. Rozwiązanie - wymiana kabla euro na taki który ma ekranowaną osobno każdą linię a nie wspólny ekran. Gruby kabel jak palec rozwązał problem. Podobny efekt miałem po zmiane na N'kę.
 
Do góry