LE46A756 czy nie bedzie za wielki do 3-3,5 metra

netkret

New member
Witam
Planuje zakup telewizora LE46A756
Pytanie :czy nie bedzie za wielki do ogladania z odległosci 3-3,5 metra.??
Podłaczony bedzie pod cyfrowy polsat SD :-( czasami do xboxa 360 oraz do dvd LG (skaluje obraz do 1080i)
Zastanawiam sie czy kupic 46'' czy moze jednak sie nie upierac i kupic 40"
Pozdrawiam
 

supmario

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ktoś mądry na tym forum pisał, że TV nigdy nie jest za duży. Ja też oglądam TV z takiej odległości a mam plasmę 42'' i myślę o zmianie na 50'' i mam przekonanie, że nie będzie za duża :)
 

netkret

New member
no wlasnie ja bym chcial wiekszy ale moja kobita mnie i tak powiesi jak zobaczy co przytargalem do domu :) w sklepie jej powiedziano ze to za wielki tv jak do takiej odległosci
 

Jussi

New member
Bez reklam
Ja wlasnie kupilem 40" 656 i wg mnie jesli bylby jeszcze wiekszy to byloby juz niewygodnie ogladac filmiki. Siedze ok. 3m od telewizora. Po prostu jesli nie obejmuje calej akcji filmu wzrokiem tylko musze ruszac oczami w rozne czesci ekranu to nie jest to dla mnie wygodne. Ja bym maksymalnie polecil Ci 42". Najlepiej idz do sklepu jakiegos wiekszego, tam na pewno beda mieli podlaczony tv i ustawiona przed nim kanape. Sprawdz sam.

Pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Kluczem jest tutaj, że właśnie kupiłeś.

Po jakimś czasie zacznie Ci się wydawać za mały.

Do 3 - 3,5 metra można sięgać spokojnie po 50".

Pozdrawiam,
 

netkret

New member
Znalazlem jeszcze info na innym forum ze koles mailł 46'' i zmienil na 40'' pisal ze to zdecydowanie za blisko i ze oczy go bolaly :-(
 

TUSIO

New member
46 cali lcd z 3 - 3.5 metra.... za duzaa przekątna. mam 42 cale Philipsa i z odleglosci 3,5 metra. optimum. i tak przekroczona jest norma sugerowana przez producentow: 32cale- ok 3,2 merta, 42cale 4,2 metra ect....


musialbys miec super jakosc sygnalu zeby nie żałowac. poza tym presadnie duzy ekraz z malej odleglosci to oczy lataja :)

pozdro

tomek
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
32" na 3,2 metra?
Gdzieś Ty znalazł takie źródło?

Do Full HD przy 50" dobrze widać z około 2 metrów :D

Pozdrawiam,
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Max 40 - 42 cale. Lepiej żałować, że kupiło się za mały, ktory i tak bedzie dużo większy od poprzedniego, niż kupić za duży, droższy i cierpiec z bólu oczu i wysluchiwac narzekania ze telewizor jest za duży. Kup sobie 40 cali, a dodaj troche kasy i kup jakiśodtwarzacz BD :D
Ja sam mam 42 cale i oglądam z odległości 3,5-3,7 metra i to jest wsam raz, ale i tak czasami wydaje mi się że mógłby być mniejszy, a czasami że większy. Jednak na bank gdybym znowu kupował nie kupiłbym większego. Teraz kupuje sobie projektor i uważam że tak lepiej.
 

Gizzmo__

New member
A ja mam pytanie troszkę inne, również przymierzam się do kupna tego TV i jak kolega mam cyfrowy polsat, gdzie kanałów HD puki co jest jak na lekarstwo, zatem czy kupno SAMSUNGA LE46A756 jest dobrym rozwiązaniem, czy może wybrać jakiś TV plazmowy, powiem szczerze, że dużo czasu spędziłem w sklepach, a obraz na tym samsungu jest rewelacyjny, ale w sklepie puszczają obraz testowy w pełnej rozdzielczości i boję się właśnie, że jak kupię ten TV to w domu gorzko się rozczaruje jakością obrazu...

Pozdrawiam i czekam na wasze opinie...
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Porównaj u siebie w domu na prezentacji od KiKiego na własnym sygnale co zagra lepiej - ten LCD, czy innny czy w końcu może jakaś plazma.

Pozdrawiam,
 

spanker

New member
czesc, doloze swoje 3 grosze, niedawno ok. miesiac temu kupilem 42" z podpisu, odsunalem go od sciany i teraz mam do lini oczu 3,3m, wydaje mi sie ze jakbym kupil 46-47 to byloby odpowiednie, gdy gramna konsoli, stawiam sobie wygodny fotel biurowy na kolkach przed kanapa i w ten sposob od tv do linii oczu ma 2,3m. i wowczas tez zastanWIAm sie czy 47" nie bylby lepszy, jednak dochodzi tu jeszcze jedna sprawa moj tv jest 100hz i zakochalem sie w tym wynalazku i wiem ze teraz jakbym zmienial na wiekszy to tez tylko 100hz, problem w tym, ze roznica w cenach 100hz miedzy 42 a 47 cali jest ogromna min. 1500zł (placilem 2900, 46-47 4400)
wiec stwierdzilem, ze lepirj dolozyc jeszcze 1000zł i kupic chwalony projektor benq w500. (ok 2400)

przy czym w tym wapadku trzeba jeszcze pomyslec o ekranie i ustawieniu sprzetu
pamietaj tez o zuzyciu pradu w moim przypadku 42 nominalnie bierze 230w, a 47 300w-320w
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
sprawa nie jest prosta. Mamy też odwrotne opinie. I nie chodziło stricte o wielkość ale o końcowy wynik czyli jakość obrazu. Jeśli masz same programy i źródła HD możesz brać nawet 65 ".
Możesz skorzystać z prezentacji w domu.
 

serif

New member
spanker napisał:
wiec stwierdzilem, ze lepirj dolozyc jeszcze 1000zł i kupic chwalony projektor benq w500. (ok 2400)

przy czym w tym wapadku trzeba jeszcze pomyslec o ekranie i ustawieniu sprzetu
pamietaj tez o zuzyciu pradu w moim przypadku 42 nominalnie bierze 230w, a 47 300w-320w
Witam wszystkich,
Jest to moja pierwszy post, stąd pozdrowienia dla Forumowiczów z podziekowaniami za merytoryczne wypowiedzi. A teraz na temat : rzeczywiście popieram spankera: tylko projektor na duże formaty, bo szkoda kasy na duże LCD. Mam od roku w500 - cudo, nawet mi się nie chce wieszać ekranu, oglądam na żółtej ścianie z 4 m na poziomie 100" (dokładnie nie mierzę po co i tak jest kawał obrazu) i oczy nie bolą po paru godzinach :)- pełen odjazd na typowym materiale DVD. No i te koncerty - jest się znowu w akcji jak sąsiedzi wyjdą:cool: . Za zaoszczędzone pieniądze kupuję telewizor LCD 42/46 " 100Hz i jest super. Filmy/gry na rzutniku a dziennik TV i prognoza pogody/ewent. komputer na TV i jest super ekonomia no i oczy nie bola, a wrażenia naprawdę kinowe. Polecam ten styl myślenia. Drogie i dobre 52" się tu nie kalkulują: lepiej ułożyc wzór: 42" + W500= 52" no i rzutnik można wziąć pod pachę na imprezę do znajomych czy na jakąś salę aby zrobić balangę z super wrażeniami. :twisted:
 
Do góry