Le40s7 - słaby obraz HDMI z komputera

ragoth

New member
Witam,
podłączyłem komputer przez załącze HDMI do Samsunga LE40S7 i niestety obraz statyczny (np. Pulpit) jest kiepski. Nie ma tego problemu po podłączeniu przez D-sub. Za to obraz dynamiczny (np. filmy) jest odrobinę lepszy przez HDMI ale za to bardziej "ziarnisty". Co z tym fantem zrobić? Można to jakoś wyregulować? Karta graficzna to zintegrowany Radeon HD3200.
 

Sierpik

New member
Witam,

Miałem ten sam problem - należy podłączyć PC do złącza HDMI2, następnie w opcjach TV - MENU>Wejścia>Edytuj nazwę wybieramy HDMI2 i z menu rozwijalnego wybieramy PC.

Pozdrawiam
 

qwertsys

New member
podepne sie zeby nie zasmiecac. Wiec klient to 40a656 i zwykly PC z ktorego maja leciec filmy. Najnowsze stery grafiki.

1. Grafika ATI radeon X550, kabel DVI 10m + przejsciowka DVI->HDMI.
Podłaczony pod wejscie hdmi 2. Przy roz 800x600 obraz ok jak na taka rozdzielczosc, ale jak tak mozna ogladac. Jak zrobie 1024x768 w gore to wyglada jak nie wiadomo co, tzn podobnie jak w C64, w ogole to wyglada jakby bylo 8 (osiem) kolorow, przerozne paski mrugajace itp

2. x550 DVI 10m (ten sam) + przejsciowka DVI->D-Sub.
Nic a nic , czarno. Mruga tylko dioda na Tv.

3. x550 S-video 10m
jak to analog, jakos dziala

4. Lap Acer Aspire, Kabel D-Sub - D-Sub 1,5m.
Jest pięknie. Podłączony testowo.

Zalezy mi na tym zeby to chodzilo w dvi->hdmi, badz dvi-dsub

jakies sprawdzone pomysly??
 

Enstriel

New member
Mam ten sam problem z [PC]DVI-HDMI[TV]. Zauwazylem ze telewizor automatycznie wyostrza obraz w zaleznosci od warunkow na ekranie. Najlepiej jest to widac ogladajac film a z boku patrzac na jakis tekst. Czy da sie to jakos wylaczyc?
 
Do góry