Le40n87b D

zorbak

New member
Witam,

Po tygodniach latania, googlania, czytania, ogladania, obserwowania stalem sie sczesliwym posiadaczem LCD Samsunga, model LE40N87B.

Czy orientujecie sie moze gdzie znalezc, czy moze sami doszliscie jak skalibrowac ustawienia dla w/w modelu?

Oczywiscie nie ma zlotego srodka bo kazdy ma inna jakos sygnalu, lokalizacje, czy z satelity, czy z kablowki, PC itp...
Mam na mysli raczej sytuacje, ze "sygnal jest jaki jest" ale i tak TV nalezy podkrecic w celu uzyskania optymalnych ustawien kolorow/barw itp.

Poszukuje ustawien dla PC (dvi-hdmi) / kablowki(aster, upc) / satelity(hdmi).

Pozdrawiam i zycze milego dnia.
 

sparx

New member
Ciężko znleźć w necie nastawy do 40N87, możesz popróbować z nastawami od 40M87 -tych jest dużo.

Czy możesz napisac cos więcej o swoim tv (np. jaka ma czerń)? W ogóle ciężko znaleźć informacje o nim.
Szczególnie interesuje mnie czy wyświetla 1080p przez component i rozdz. 1920x1080 przez VGA z xboxa 360. Czy masz mozliwość sprawdzenia tego?
 

zorbak

New member
Powiem szczerze, ze nie jestem zaawansowany w sprawach zwiazanych z HDTV, specyfikacja innych TV i ich parametrami.

Po prostu najpierw duzo szukalem w internecie pod katem karkolomnych testow (glownie na podstawie sygnalow ze zrodel HD), porownan, ocen, a potem jezdzilem po sklepach i wieczorami, z pilotami w reku gapilem sie w rozne ekrany i staralem sie zrobic z nimi wszystko co sie da zeby otrzymac w/g mojego subiektywnego zdania najlepszy obraz.

Niestety, ale faktycznie niewiele testow n87 moglem znalezc, wiec zdalem sie na siebie i opinie innych.

W taki sposob stalem sie posiadaczem n87 i biorac pod uwage, ze budzet byl przewidziany na max 6000 brutto to jestem przekonany, ze to dobrze wydane pieniadze.

Odpowiadajac na Twoje pytania:

- czern w/g mnie jest znakomita (szukam optymalnych ustawien bardziej pod katem palety lokorow i ostrosci bo sadze, ze jezeli ktos juz ma to za soba to byl w stanie osiagnac najbardziej naturalne odwzorowania)

- nie mam mozliwosci przetestowac sygnalu full HD (jeszcze nie wybralem TV satelitarnej), a z kablowki UPC/chello nic z tego nie bedzie.

- jak totrze do mnie kabelek DVI-HDMI to przetestuje 1080p z 1:1 z laptopa i powiem wiecej

- nie posiadam konsoli do gier i chwilowo nie przewiduje, wiec niestety ale nie pomoge w tej sprawie...

Mimo wszystko, dzieki za sugestie uzycia ustawien dla M87. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
 
Do góry