LE40M86 – problem z pilotem

Arry

New member
Trzy tyg. temu stałem się posiadaczem LE40M86 – z tv jestem zadowolony, wszystko byłoby ok, gdyby nie dziwne zachowanie pilota...
Otóż po 2 czy 3 dniach od zakupu tv przestał reagować na pilota, a jeśli już to czyni to sporadycznie. Zauważyłem jednak, że gdy podejdę z pilotem do odbiornika i przyłożę go do podczerwieni zaczyna działać, ale tylko z odległości max kilku cm.
Zastawiam się, czy pilot od Samsunga jest uszkodzony, czy też może pewnego dnia przypadkowo ‘rozkodowałem’ go – byłoby to jednak o tyle dziwne, że przecież działa z odległości paru cm od odbiornika, a czasami potrafi również zaskoczyć i funkcjonować z odległości paru metrów.
Na pewno baterie są ok - wymieniałem je 3 razy, za każdym razem na nowe i innego producenta. TV tez jest ok, ponieważ pilotem uniwersalnym, który zakupiłem parę dni temu mogę go bez problemu obsługiwać w podstawowym zakresie, tzn. przełączanie kanałów, zmiana głośności etc.
Byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie, co do możliwości rozwiązania problemu ;)
 

bonzo

New member
Nie jestem żadnym fachowcem od pilotów, natomiast chyba oczywiste jest, że pilota trzeba oddać do naprawy. Jeśli masz gwarancję, to naprawią Ci w autoryzowanym serwisie za darmo lub wymienią na nowy.
 
Do góry