le40c650 vs LE46C550 Pomocy!

pavio

New member
Witam. Jestem na etapie planowania zakupu nowego telewizora. Wybór padł na Samsunga. Praktycznie zdecydowałem się na model le40c650 lecz już teraz wiem że zabraknie mi cali (ok. 4 metry od siedzenia do telewizora) . Niestety z powodu ograniczonego budżetu nie wchodzi za bardzo w grę coś dużo droższego więc kolejnym wyborem jest 46' LE46C550. W stosunku do 650 brak mu internetu (jakoś to przeboleję ) i Motion Plus (100hz) i tu moje pytanie. Czy ten bajer naprawdę jest niezbędny i tak dużo daje? Czy warto go tracić kosztem 6' ? Jeszcze po głowie chodzą mi jakieś plazmy 50' za podobne pieniądze ale za bardzo nie jestem do nich przekonany.
Dziękuję za wszelkie sugestie. Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
z tej odległości i tak nie zobaczysz różnic.
Ja wybrałbym zdecydowanie 46"
 

krzychoq

New member
Bierz plazmę i nie będziesz się musiał martfić czy ma montion plus czy nie 8)
C550 jak ci nie przeszkadza smużenie OK ja osobiście bym wybrał c650
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Bierz plazmę i nie będziesz się musiał martfić czy ma montion plus czy nie 8)
C550 jak ci nie przeszkadza smużenie OK ja osobiście bym wybrał c650

Nie wiem co ma piernik do wiatraka stary, naprawdę takie rady z tyłka wyjęte wołają o pomstę do nieba. (na plazmach te pseudo 100hz jest akurat bardziej potrzebne ale to szczegół...). Kiki dobrze gada - bierz 46 bo im większy tym lepiej.
 

miki74

Member
Jeśli chodzi o brak internetu - to tym się nie sugeruj, za jakiś czas dokupisz i podłączysz Media Center, czy odtwarzacz blu ray który będzie miał te funkcję.
 

pavio

New member
Jeśli chodzi o brak internetu - to tym się nie sugeruj, za jakiś czas dokupisz i podłączysz Media Center, czy odtwarzacz blu ray który będzie miał te funkcję.

Myślę że ważniejszy jest dla mnie lan (udostępnianie z kompa) który ten model akurat ma.
 

Compmaniak

New member
Zależy jakie plazmy. Jak plazmy to panasonic oni się tym zajmują.
Z 4 metrów to nawet przy taniej plazmie nie będzie widać, że to plazma.

Zastanów się jak Ci nie straszne wyższe rachunki za prąd to jest to ciekawe.
Teraz plazmy mają po 600Hz w standardzie więc to nie problem.
 

miki74

Member
Myślę że ważniejszy jest dla mnie lan (udostępnianie z kompa) który ten model akurat ma.

Kasę którą zaoszczędzisz na dodatkach w tv , możesz w późniejszym czasie wykorzystać na kupno np Fergusona avira 200 (jest wiele urządzeń tego typu, ten wcale nie musi być najlepszy). Możliwości odczytu plików jest nieporównywalnie większa niż tv Samsunga,. Może on korzystać z zasobów komputera i komputer z zasobów MC (w zależności czy kupisz/ dostawisz HD).
Zwróć uwagę co to cacko potrafi.
Ferguson Ariva 200 : Ferguson : Digital Multimedia Technology

Najważniejsze by TV miał dla Ciebie odpowiednią wielkość i jakość obrazu, a czy ma on gadżety to ja osobiście bym się nie sugerował. Chyba że by był w tej samej cenie model wyższy z tą samą wielkością obrazu...

Życzę ci udanego zakupu i zadowolenia.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Compmaniak

New member
Niby sie zgadzam, że tv potraktuj jak monitor po prostu i dawaj jak naj większy.
Z pewnością nie polecam fergusona, ale jest sporo tego tupu sprzętu.
Poczytaj o fergusonach (ja nie musze bo mam).
Sa fajne "skrzyneczki" multimedialne teraz.
 

pavio

New member
Dzięki za wszelkie sugestie ale nadal nie wiem ile jest warte to pseudo 100 Hz ??? Czy może ktoś to wyłaczyć w swoim c650 i porównać jakość obrazu. Ile naprawdę to daje?
 

adamuadamu

New member
Dzięki za wszelkie sugestie ale nadal nie wiem ile jest warte to pseudo 100 Hz ??? Czy może ktoś to wyłaczyć w swoim c650 i porównać jakość obrazu. Ile naprawdę to daje?
z pozycji c630 (czyli coś prawie jak c650 bez net@tv) napiszę Ci tak: z tv nie używam motion +, natomiast dla filmów divx itp ustawiam sobie judder:0 blur:4 i faktycznie widać różnicę na plus dla mojego oka - obraz nie "skacze"
różnica między serią 5 a 6 to jeszcze matryca: dla serii 5 czas reakcji to 6ms, dla serii 6 to 4ms

ps. pomiędzy c550 a c650 masz jeszcze c630 - cena też pośrednio. wady c630/c550: dla c650 nowe wersje firmware wychodzą co chwila, dla niższych wersji znacznie rzadziej albo praktycznie wcale
 

miki74

Member
c630 może być dobrą alternatywą.
Tylko byś musiał zobaczyć czy Ci odpowiada.
W mojej miejscowości w gazetkach widzę 40" tv C630 za 2199zł C550 za 1999zł. Czyli jest 200zł różnicy między nimi przy 40".
 

pavio

New member
c630 może być dobrą alternatywą.
Tylko byś musiał zobaczyć czy Ci odpowiada.
W mojej miejscowości w gazetkach widzę 40" tv C630 za 2199zł C550 za 1999zł. Czyli jest 200zł różnicy między nimi przy 40".

Tylko ja myslę o serii 5 żeby mieć 46 cali bo gdyby nie wielkośc to jasne że brałbym c650 a 46 w 6 serii jest niestety za drogie :(
 

miki74

Member
to tak na szybko..
LE46C550:
Telewizor LCD Samsung LE46C550 - porównanie cen w sklepach internetowych
Samsung LE46C550 46" - Telewizory LCD - Samsung LE46C550 46" cena od 2895.00zł
LE46C630:
Telewizor LCD Samsung LE46C630 - porównanie cen w sklepach internetowych
Samsung LE46C630 46" - Telewizory LCD - Samsung LE46C630 46" cena od 3001.00zł

różnica w cenie około 100zł, nie wiem jaka jest sklepach. Troszkę trzeba za tym pochodzić :)
w c630 jak kolega pisał byś miał lepszą matrycę i motion +
tylko tak jak mówiłem wcześniej sprawdź czy Tobie on odpowiada,trzeba poczytać o c630. Ja go osobiście nie widziałem.
 
Ostatnia edycja:
Do góry