le40c650 + ht-c350-Anynet+

pavio

New member
Witam. Posiadam telewizor samsun le40c650 i kino domowe samsung ht c350 połaczone ze sobą kablem hdmi oraz optykiem. Czy idzie tak skonfigurować oba urządzenia aby korzystajac z funkcji Anynet+ włączając telewizor równoczesnie właczało się kino (oczywiscie przy uzyciu tylko jednego pilota tv) . Znalazłem tylko możliwość wyłaczana razem obu urządzen włączanie nie.
Dzięki. pozdrawiam
 

tdx

New member
Bez reklam
Tak wystarcz że w 1 jak i 2 urządzeniu włączysz funkcję Anynet+, wtedy wystarczy że wybierzesz źródło w tv do którego podpięte jest kino i przy przełączeniu źródła kino samo wstanie. To samo w 2gą stronę włączasz kino i uruchamia się na właściwym źródle TV.

Wciskasz tools anynet wybierasz z listy urządzeń kino i możesz nim sterować pilotem od TV
 

pavio

New member
Tak wystarcz że w 1 jak i 2 urządzeniu włączysz funkcję Anynet+, wtedy wystarczy że wybierzesz źródło w tv do którego podpięte jest kino i przy przełączeniu źródła kino samo wstanie. To samo w 2gą stronę włączasz kino i uruchamia się na właściwym źródle TV.

Wciskasz tools anynet wybierasz z listy urządzeń kino i możesz nim sterować pilotem od TV
Ale wtedy jak włacze tv np. numerem kanału lub czerwonym przyciskiem automatycznie właczy się kino?
 

tdx

New member
Bez reklam
Jak ustawisz to źródło do którego kino jest podłączone wstanie samo.
Mi nawet PS3 w ten sposób wstaje :)
 

tdx

New member
Bez reklam
na pilocie jak wybierzesz źródło np hdmi1 i na tym złączu masz wpięte kino powinno się samo włączyć
 

tdx

New member
Bez reklam
1. Masz kino podpięte do TV na HDMI2 (na przykład)
2. Oglądasz TV (chcesz oglądnąć coś z kina) wybierasz źródło na pilocie i HDMI2
3. Czekasz tak długo aż włączy się samodzielnie kino
 

pavio

New member
1. Masz kino podpięte do TV na HDMI2 (na przykład)
2. Oglądasz TV (chcesz oglądnąć coś z kina) wybierasz źródło na pilocie i HDMI2
3. Czekasz tak długo aż włączy się samodzielnie kino

ok, ale ja chcę zeby kino (jako wzmacniacz) włączało się do ogladanania zwykłej telewizji
 

tdx

New member
Bez reklam
No to doszliśmy do tego co chcesz :) niestety raczej nie widze takiej możliwości choć jak testowałem speaker bary samsunga to każdy jeden był wzbudzany przez sygnał z optyka....
Ale kino niestety w ten sposób nie będzie automatycznie działać...
 

pavio

New member
No to doszliśmy do tego co chcesz :) niestety raczej nie widze takiej możliwości choć jak testowałem speaker bary samsunga to każdy jeden był wzbudzany przez sygnał z optyka....
Ale kino niestety w ten sposób nie będzie automatycznie działać...

:)
dzięki za poswięcony czas
 
Witam

Odkopuje ten temat gdyż mogę stwierdzić, że włączając tv pilotem od tv, automatycznie może się włączyć amplituner kina domowego gdyż tak robię na moim zestawie. Tv z amplitunerem mam podłączony kablem hdmi 1.3 (tv in - amplituner out) oraz kablem optycznym (tv out - amplituner in). Co do włączania mogę też napisać, że zależy to, jakim kablem hdmi połączymy urządzenia. Pierwotnie miałem połączony tv z amplitunerem innym hdmi (także niby 1.3), ale amplituner musiałem włączać własnym pilotem. Po zmianie kabla hdmi (także 1.3) nie muszę się w ogóle bawić pilotem od ampli przy włączaniu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry