Le40c630 / 40xv733 / 42 S20

Jagger86

New member
Witam wszystkich, wiem że podobne tematy już były ale chce żeby ktoś bardziej zorientowany powiedział mi dlaczego mam wybrać model x a nie y. Chcę mieć jak najlepiej zainwestowane pieniądze i żebym potem nie żałował. Tv będzie mi służył zarówno do grania na ps3 jak i oglądania tv ( zarówno kanałów hd jak i zwykłych ). Nie wiem czy te modele odtwarzają filmy za pomocą USB ( divix, nie wiem czy jest możliwe odtwarzanie filmów w jakości hd ponieważ mam pare na dysku) ale było by miło i w sumie mi na tym zależy. Le40c630 / 40xv733 / 42 S20

Dodatkowe pytanie to: w internecie znalazłem Panasonica TX-P42S20 I TX-L42S20M. W poprzednich postach ludzie pisali 42s20 a wiec pytanie: o jakim model chodzi bo dokładnie takiego nie udało mi się znaleźć, chyba że źle szukam.

Ostatnie pytanie: Widziałem w tematach że trzeba uważać na matryce tzn można kupić ten sam model samsunga ale z 2 różnymi matrycami, podobno trzeba szukać na obudowie tego modelu który ma na początku SQ1 czy jakoś tak. Czy z modelem Panasonica i Toshiby jest tak samo ? Czy trzeba szukać odpowiednich oznaczeń żeby nie dostać znacznie gorszej matrycy?

Jak duży jest pokój: 10 m2
Jaki masz obecnie telewizor: Sony 15'
Preferowana technologia:
Więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: 50/50
Preferowana wielkość telewizora: 40 cali
Preferowana marka: Bez Znaczenia
Jakie urządzenia będą podłączone: PS3 i komputer
Siedzisz na wprost czy również z katów bocznych: Tak i Tak
Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: PS3 Złączem HDMI , Komputer, telewizje cyfrową Vectra
Ile programów HD: Vectra ma chyba z 10 w pakiecie Platynowym
Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 6-8
Ile osób zasiada: 2
Ma stać czy wisieć: stać
Jaka klasa cenowa: max 2500,-
Odległość od telewizora: 2 - 2,5m

Bardzo proszę o jakieś ciekawe i konkretne odpowiedzi. Jutro koło 14 zajrzę na forum i odpowiem na wszystkie pytania.

Pozdrawiam:twisted:
 

yorik

New member
Ostatnie pytanie: Widziałem w tematach że trzeba uważać na matryce tzn można kupić ten sam model samsunga ale z 2 różnymi matrycami, podobno trzeba szukać na obudowie tego modelu który ma na początku SQ1 czy jakoś tak. Czy z modelem Panasonica i Toshiby jest tak samo ? Czy trzeba szukać odpowiednich oznaczeń żeby nie dostać znacznie gorszej matrycy?

Akurat trochę się tą tematyką interesowałem, więc wydaje mi się, że mogę Ci odpowiedzieć, chociaż generalnie jestem w tym temacie laikiem:

Z samem jest tak jak napisałeś. Z toshibą - niestety - tak samo, ponieważ montuje różne modela matryc. Najbardziej z tego co mi wiadomo uczciwą w tym zakresie politykę prowadzi panasonic, montując w wyższych modelach świetną matrycę ips alpha. Ale z kolei panas (lcd) ma gorszą elektronikę do obróbki sygnału niż np.: toshiba czy sony.

Gdybym mógł sobie pozwolić taki taki rozmiar brałbym toshibę 40xv733 (u mnie max to 37''). W Twoim przypadku, w proponowanych przez Ciebie modelach to chyba wybór najbardziej optymalny.
 

yorik

New member
Witam
Ale Toshiba nie odtwarza filmów przez port usb jedynie zdjęcia.

Zgadza się. Generalnie jak się spojrzeć to całe to odtwarzanie przez usb wpinane do tv można o kant d... roztrzaskać. Juz teraz są problemy z odtwarzaniem formatów, napisów, a co będzie za 2-3 lata? Wydaje mi sie, że dla takiego gadżetu nie warto dokładać paru stówek, już lepiej kupić odtwarzacz dvd lub BR ktore swietnie odczytuja wiekszosc formatow, tez z usb.
 
Do góry