LE32N71 - rozwaliłem menu serwisowe :(

kjagus

New member
Niestety rozochociłem się i rozwaliłem ustawienia menu serwisowego:(
Udało mi się już zrobić kalibrację wejść, ale nie wiem, jakie były domyślne wartości w menu:
2. Option table (Gamma oraz Panel Option, chyba że ktoś miałby czas przepisać wszystkie?)
3. White balance (!!!). Z tym na razie mam najwięcej problemów.
4. SVP-PX - RGB Calibration oraz ADC Calibration. Z tego co widze to te wartosci są ustawiane podczas kalibracji wejścia, ale nie jestem pewny, czy udało mi się podać dobry wzorzec. Jeśli mógłbym poprosić o wartości tych menu dla HDMI oraz AV (są inne na każdym aktywnym wejściu, a przynajmniej RGB Calibration.
W serwisie chcą mi telewizor na tydzień wziąć, a skoro już kalibrację wejść przeszedłem, to teraz już raczej z górki powinno być... Czy nie?
pozdrawiam!
kj
 
Ostatnia edycja:

asek22

New member
W moim R52 na pozycji 12 jest RESET ktory przywraca do ustawien fabrycznych. hmmm moge przepisac moje ustawienia ale niewiem czy beda takie same u Ciebie

Pozdrawiam
 

kjagus

New member
Reset nie przywraca wartości kalibracji :( nie sprawdzej! uwierz... jesli to nie problem - podaj swoje wartosci np dla hdmi - spróbuję, choć nie wiem jaki będzie efekt bo to inny model. gorzej już nie będzie...
pozdrawiam!
kj
 

Mistic

New member
No i po co te zabawy w menu serwisowym, było mówione że przez to nic dobrego się nie stanie, gwarancje tracimy itp, nie rozumiem ludzi aż tak bardzo funkcja D.D wam przeszkadza moim zdaniem jest nie zła bo poprawai czerń.
Pozdrawiam.
 

kjagus

New member
Tak jest - potwierdzam - w menu serwisowym grzebać nie warto. Po wyłączeniu Dynamic Dimmer i rozkalibrowaniu o niczym nie marzę bardziej niż o działającym D.D.... Obecnie mam efekt dokładnie odwrotny - im ciemniejszy obraz tym bardziej się rozjaśnia - mimo działania D.D....
Może jednak oprócz ochrzanu dostanę od kogoś życzliwą radę - co w menu domyślnie jest ustawione??? Jeśli jednak ktoś ma tam wejść pierwszy raz tylko po to żeby to odczytać - odradzam! Proszę tylko tych forumowiczów, którzy na prawdę WIEDZĄ CO ROBIĄ. Nie popełniajcie tego błędu! A już w ogóle szerokim łukiem omijac pozycję 1 (kalibracja)!!!!!! Można tam jednym kliknięciem, BEZ PYTANIA O POTWIERDZENIE rozkalibrować wejście. Prawidłową kalibrację trzeba przeprowadzić potem generatorem, ja się poratowałem patternem wyświetlonym z notebooka z DVI oraz nagranego na DVD. Ale resztę trzeba wpisać ręcznie lub wgrać od nowa ustawienia w serwisie.
Co do utraty gwarancji to proszę, nie przesadzajcie - serwis na razie nawet nie odgraża się, że mnie za to skaskują, a wręcz nie wykluczają naprawy mimo wszystko na gwarancji... Ale tak czy owak - ODRADZAM GRZEBANIE W TYM MENU. NIC TAM CIEKAWEGO NIE MA - może oprócz ustawienia automatycznego włączenia po podłączeniu zasilania.
Będę wdzięczny za pomoc.
kj
 
Ostatnia edycja:

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Przepraszam, że nie pomogę, ale ile to juz postów było z pytaniem:
"Jak wejść do menu serwisowego? "
Oto tego skutki. Oczywiście nie jest to reguła, ale ...
 

Mistic

New member
Na pilocie od TV jest malutki przycisk restet, żeby go nacisnąć będzie potrzebny cienki drucik ale nieweim czy przywróci on ustawienia fabryczne. PS też mam samsuna N71B więc napewno ten przycisk jest w tym miejscu co opisałem. Na samym dole pilota.
Pozdrawiam.
 

kjagus

New member
gelu_sola napisał:
Co za społecznośc łaskawa, tylko chwalić za pomoc.


Ja bym ci pomógł , ale mam r71
Juz watpilem ze znajdzie sie ktos przynajmniej chetny do pomocy... Dzieki. Co do atentu z resetem na pilocie - resetuje zaprogramowane funkcje pilota obslugi DVD i inne.
Co do patentu ze zdjeciami - jak ktos sie podzieli, bede wdzieczny.
Niedoświadczonym odradzam grzebania w menu!
pozdrawiam!
kj
 

gelu_sola

New member
kjagus napisał:
Juz watpilem ze znajdzie sie ktos przynajmniej chetny do pomocy... Dzieki. Co do atentu z resetem na pilocie - resetuje zaprogramowane funkcje pilota obslugi DVD i inne.
Co do patentu ze zdjeciami - jak ktos sie podzieli, bede wdzieczny.
Niedoświadczonym odradzam grzebania w menu!
pozdrawiam!
kj

Ja tam wchodze , ale porobiłem zdiecia i wrazie czego to moge poprawić.
Ale tez chciałbym zobaczyc ustawienia z serii N
 

jarmk

New member
Witam. Ja wszedłem też w to menu z ciekawości i z własnej głupoty....Nic nie robiłem, tylko przyciskiem wyłączenia tv wyszedłem.Potem naczytałem się o tym menu na forum i się przestraszyłem...Wszedłem jeszcze raz i w poz. nr 1 Calibration zauważyłem, że nie wszystkie funkcje mam na Succes.Jedna przestawiła mi się na Failure. Co mam zrobić ,żeby ustawić z powrotem na Succes ? Czy mozna to zrobić samemu ? Sprawdzałem wszystkie funkcje i wszystko działa niby normalnie. W pkt. 1 Calibration są następujące funkcje : - AV Calibration - COMP Calibration - PC Calibration - HDMI Calibration czy mógłby ktoś powiedzieć za co one odpowiednio odpowiadają ? Z góry dzięki za pomoc.
 
Ostatnia edycja:
Do góry