Le32C650 rozłącza się dysk

Jacek1l

New member
Witam
Przeszukałem forum i nie mogę znaleźć pomocy na mój problem, więc założyłem nowy temat.
TV Samsung LE32C650, soft T-VALDEUC-3015 dysk SAMSUNG 500GB M2 2,5'' USB 3.0.
Podczas oglądania filmów zdarza się że dysk zostaje odłączony w trakcie oglądania.
Nie ma reguły, czasami odłącza się co chwilę, czasami raz w trakcie filmu, czasami w ogóle.
Przy wcześniejszych softach też się tak działo. Pendriwe Patriot 8GB działa bez problemu, nie zdarzyło się jeszcze takie rozłączenie.
Czy ktoś wie jaka jest tego przyczyna i jak z tym sobie poradzić.
Pozdrawiam
Jacek1l
 

deywies

New member
Bez reklam
Skoro to usb 3.0 to zasilanie może być za słabe.
Standard 3.0 wymaga 1A, a z tego co mi sie udało pomierzyć to w naszych TV jest 0.8-0.9A.

A nie klekocze?!
 

jacek375

New member
Kompatybilny z usb2.0 na pewno jest, bo to tylko "format" przesyłu danych, ale ten szybszy przesył jest okupiony większym zapotrzebowaniem na prąd.
I stąd możesz mieć z nim kłopoty.
Ja mam 500GB USB 2.0 i zero problemów.
 

Jacek1l

New member
Dzięki w takim razie za pomoc. Tylko czy w takim układzie nic nie grozi tv lub dyskowi? (port usb w tv przeciążony, za mały prąd "na" dysku)
 

deywies

New member
Bez reklam
To proste, musisz nasłuchiwać.
Jeżeli podczas pracy (w szczególności przy tym odłączaniu) słychać parkowanie głowicy "charakterystyczny klekot" to ryzykujesz uszkodzeniem dysku (naprawa będzie kosztowna). Jeżeli nic nie słychać to problemu szukałbym gdzie indziej. dysk, kieszeń albo sam TV (podłącz inny dysk zobacz).

Podłączasz pod jedno gniazdo, czy masz na dwa? Może podłączenie na dwa pomoże.
 

Jacek1l

New member
Jest to dokładnie taki dysk Dysk Samsung M2 Portable, zewnętrzny HDD, 500GB, 2.5, USB 3.0, 5400 RPM, czarny (HX-M500TAB/G) - opis, ma kabelek na jedno gniazdo, klekotu nie słyszałem, ale i nie nasłuchiwałem, tym bardziej że dysk leży ok. 3m ode mnie. Na razie nie mam możliwości sprawdzić na innym dysku.
Z tego co pamiętam nie było tego od samego początku, ale nie kojarzę kiedy się to zaczęło. (Może po jakiejś aktualizacji, formatowałem dysk, ale to nie pomogło.)

A może dołożenie takiego czegoś
img_cache.php
by pomogło ?
 
Ostatnia edycja:

jacek375

New member
Nie wiem jak w innych TV ale w moim jest tylko jedno gniazdo USB z zasilaniem dysków, więc podpięcie drugiej w innym przypadku nic nie da (chyba)
 
Do góry