LE32C650 - Przegladarka

alcon

New member
witam
jestem w posiadaniu od jakiegos czasu wlasnie tego modelu i chcialem sie dowiedziec ze wzgledu na to ze przegladalem po forum cos na ten temat lecz nie wiem byc moze zle wyszukiwalem..ale chcial bym sie dowiedziec czy jest mozliwosc instalacji albo aplikacji ktora sluzy jako przegladarka internetowa? bo np serwer youtuba jest dosc mocno okrojony a z innych aplikacji nie bardzo kozystalem..
Pozdrawiam i dzieki za pomoc:popcorn:
 

moras86

New member
Widżet - FullBrowser - przeglądarka internetowa dla Samsung serii C

Można także spróbować uruchomić przeglądarkę internetową w formie widżetu dla Samsung Apps.
Widżet wyciągnięty został z modelu serii D i przygotowany do instalacji przy użyciu konta develop. Widżet nazywa się FullBrowser.

Metoda instalacji opisana jest tutaj (dla serii B, ale powinna być zbliżona) - Samsung NetSurf | Pomoc (FAQ)

Widżet do pobrania - Download widget_przegladarka_test.rar from Sendspace.com - send big files the easy way
(należy pamiętać o zmianie adresu IP komputera w pliku widgetlist.xml)


PS: Nie testowałem na serii C, ale wiem na pewno, że na moim B650 nie działa.
 

rappek

Member
PS: Nie testowałem na serii C, ale wiem na pewno, że na moim B650 nie działa.
u mnie na c650 nie działa niestety pobrałem i zainstalowałem na tv poprzez konto develop widzet się zainstalował ale nie ma go na liście ani w menadzerze app choć we własciwościach pojawiła sie jedna aplikacja więcej tzn. że ta przeglądarka się zainstalowała ale niewidoczna jest na liście moj soft: 3003 może ktos ma inny soft i przetestuje czy u niego działa

nie wiem czy problemem nie jest brak icon w tym zip w pliku widgelist.xml jest
<ListIcon>icon/full_browser_85.png</ListIcon>
<BigListIcon>icon/full_browser_95.png</BigListIcon>
<ThumbIcon>icon/full_browser_106.png</ThumbIcon>
<BigThumbIcon>icon/full_browser_115.png</BigThumbIcon>
a w zipie nie mogłem odnaleźć tych icon
 
Ostatnia edycja:
Próbowałem instalować na LE40C650 z firmware 2004.0. NetPlayer mi znikł, natomiast przeglądarka mimo zainstalowania nigdzie się nie pojawiła. Nawet po uruchomieniu ponownym TV :)

Z drugiej strony sądzę, że jeśli nawet uda uruchomić się ten widget, to i tak ta przeglądarka będzie uboga, ponieważ nie ma zaimplementowanego żadnego flasha w naszym TV i innych produktów adobe (air), więc strony będą wygladać tak jak w telefonie z java lub w najlepszym wypadku jak z androidem 2.1 (brak flasha), tylko że android może w przeglądarce odtwarzać pliki choćby pliki mp3 czy youtube:)

Z tego co kiedyś czytałem to TV serii D mają zaimplementowane adobe air i flash, czy to prawda nie wiem.
 

moras86

New member
Widżet - FullBrowser - przeglądarka internetowa dla Samsung serii C (test2)

nie wiem czy problemem nie jest brak icon w tym zip w pliku widgelist.xml jest
<ListIcon>icon/full_browser_85.png</ListIcon>
<BigListIcon>icon/full_browser_95.png</BigListIcon>
<ThumbIcon>icon/full_browser_106.png</ThumbIcon>
<BigThumbIcon>icon/full_browser_115.png</BigThumbIcon>
a w zipie nie mogłem odnaleźć tych icon
Ikon faktycznie nie ma w oryginalnej paczce. Prawdopodobnie widżet przeglądarki miał być dostępny dla serii C, jednak ostatecznie znalazł się tylko w modelach D z wyższej półki.
Samsung specjalnie zmieniał budowę pliku config.xml, aby utrudnić przenoszenie widżetów pomiędzy seriami TV/BluRay. Np. dla serii B nie potrzebne są te ikony co w C, zaś seria C i D prawdopodobnie nie wymaga podglądu w formie pliku Preview***.js

Przygotowałem kolejną paczkę, tym razem utworzyłem odpowiednie ikony w/g schematu.

Do pobrania - Download widget_przegladarka_test2.rar from Sendspace.com

Z tego co kiedyś czytałem to TV serii D mają zaimplementowane adobe air i flash, czy to prawda nie wiem.
Informację na oficjalnej stronie deweloperskiej Samsunga świadczą o obsłudze Flasha przez TV serii C i nowszej. Widziałem już kilka widżetów opartych właśnie o pliki Flash. Może więc i widżet przeglądarki posiada jego obsługę.

 
Testowałem poprawioną wersje, ale znowu jest ten sam problem, aplikacja zainstalowana lecz nigdzie jej nie ma, nawet po ponownym uruchomieniu TV.
 
Do góry