LE32C550 a LE32D550 - różnice?

Qrvich

New member
Witajcie,

przymierzam się do kupna telewizorka 32" - w oko wpadł mi C550, ale ostatnio mój zapał ostudził nowszy D550. "D" oferuje według specyfikacji praktycznie te same funkcje, ma jak dla mnie lepszy design, a jest nawet do 100zł tańszy od "C"... Jakieś pomniejsze różnice to SRS i inny pilot.

Ale... czy na prawdę nie różni się niczym konkretnym? Proszę o w miarę potwierdzone informacje :)

Pozdrawiam, Dawid.
 

Qrvich

New member
Poważnie, to jedyna różnica (pomijam te kwestie znalezione przeze mnie)?

Nic nie porobili z matrycami? Z elektroniką?
 

deywies

New member
Bez reklam
Słuchaj, zadałbyś sobie minimalnie trudu i poczytałbyś chociażby te forum to byś wiedział że:

do jednego modelu samsung potrafi montować nawet kilkanaście różnych matryc różnego typu różnych producentów.

z elektroniką jest podobnie, mało tego jest obsługiwana przez różne oprogramowania.

Tak samo jest w wersji b c d i pewnie będzie w e f g .....
więc nie ma czego do czego porównywać. Porównać sobie możesz jedynie wygląd i funkcje. Taka polityka, ruletka jednym słowem.
 

Qrvich

New member
do jednego modelu samsung potrafi montować nawet kilkanaście różnych matryc różnego typu różnych producentów
Wiem, ale to nie jest odpowiedź na moje pytanie. Mnie interesuje, czy konkretnie w serii D np. nie dołożyli matryc innych producentów, nie odjęli którychś, czy może montują inne modele, lub jest mniejsza ruletka.

z elektroniką jest podobnie, mało tego jest obsługiwana przez różne oprogramowania
Wydawało mi się, że w obrębie jednego modelu nie są używane różne "elektroniki" - mam na myśli płyty główne itd. Oprogramowanie to kwestia względna, aktualizacja softu rozwiązuje to niewyrównanie w wersjach oprogramowania.

Tak samo jest w wersji b c d i pewnie będzie w e f g .....
więc nie ma czego do czego porównywać. Porównać sobie możesz jedynie wygląd i funkcje.
No właśnie, czyste teoretyzowanie - masz jakiś dowód na potwierdzenie swojej opinii? Poszukuję osób które mogą mi potwierdzić bądź zdementować teorię o zmianach "wnętrza telewizora" w serii D względem C na podstawie praktyki. Bo tak jak mówię, kwestie wizualne czy loterię z matrycami to sobie mogę opracować sam :)

Pozdrawiam i dzięki za odzew.
 

deywies

New member
Bez reklam
Wiem, ale to nie jest odpowiedź na moje pytanie. Mnie interesuje, czy konkretnie w serii D np. nie dołożyli matryc innych producentów, nie odjęli którychś, czy może montują inne modele, lub jest mniejsza ruletka.

Za krótko są na rynku żeby jednoznacznie to określić, poza tym w serii d nie ma już nalepek sugerujących jaką dany TV posiada matryce. Nie łudziłbym się, że nawet to wiedzą w polskim samsungu.

Wydawało mi się, że w obrębie jednego modelu nie są używane różne "elektroniki" - mam na myśli płyty główne itd. Oprogramowanie to kwestia względna, aktualizacja softu rozwiązuje to niewyrównanie w wersjach oprogramowania.

Nie rozumiesz, do każdej elektroniki jest inne oprogramowanie.
np. do c550 masz T-TDT5DEUC w najnowszej wersji 1024.1 oraz T-MSX5DEUC w najnowszej wersji 2011.0


No właśnie, czyste teoretyzowanie - masz jakiś dowód na potwierdzenie swojej opinii? Poszukuję osób które mogą mi potwierdzić bądź zdementować teorię o zmianach "wnętrza telewizora" w serii D względem C na podstawie praktyki. Bo tak jak mówię, kwestie wizualne czy loterię z matrycami to sobie mogę opracować sam :)

Heh. Jak się postarasz to znajdziesz w sieci oznaczenia matryc i kto je zrobił. To jest fakt. Jak Cie to nie przekonuje to kup 10 TV jednego modelu rozkręć i sam sprawdź.
 
Do góry