LE32B651 - bzyczenie w tle

Witam

Zaobserwowałem ostatnimi czasy, że mój tv LE32B651 bzyczy, tzn. najbardziej jest to słyszalne podczas wypowiedzi (np w wiadomości itp), słychać wypowiedź a w jej tle w takt wypowiedzi słychać bzyczenie. Bzyczenie słychać podczas wypowiedzi a nie podczas ogólnego dźwięku (może jest wtedy zagłuszane przez dźwięk) Jest to na tyle ciche bzyczenie, ze słyszalne jest zazwyczaj wieczorem, gdy całe tło dziennego hałasu jest już wyciszone.

Czy ktoś się z tym spotkał i co można zrobić oprócz oddawania tv na serwis?
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Witam

Zaobserwowałem ostatnimi czasy, że mój tv LE32B651 bzyczy, tzn. najbardziej jest to słyszalne podczas wypowiedzi (np w wiadomości itp), słychać wypowiedź a w jej tle w takt wypowiedzi słychać bzyczenie. Bzyczenie słychać podczas wypowiedzi a nie podczas ogólnego dźwięku (może jest wtedy zagłuszane przez dźwięk) Jest to na tyle ciche bzyczenie, ze słyszalne jest zazwyczaj wieczorem, gdy całe tło dziennego hałasu jest już wyciszone.

Czy ktoś się z tym spotkał i co można zrobić oprócz oddawania tv na serwis?

To bzyczy Ci cały czas czy tylko w czasie dialogów bo jakoś ciężko załapać o co ci chodzi.
W pierwszym przypadku bzyczy ci przetwornica (inverter) a w drugim to obudowa ci rezonuje przy głośniejszych dźwiękach lub o określonej częstotliwości.
 

Mikołaj69

New member
Witam

Zaobserwowałem ostatnimi czasy, że mój tv LE32B651 bzyczy, tzn. najbardziej jest to słyszalne podczas wypowiedzi (np w wiadomości itp), słychać wypowiedź a w jej tle w takt wypowiedzi słychać bzyczenie. Bzyczenie słychać podczas wypowiedzi a nie podczas ogólnego dźwięku (może jest wtedy zagłuszane przez dźwięk) Jest to na tyle ciche bzyczenie, ze słyszalne jest zazwyczaj wieczorem, gdy całe tło dziennego hałasu jest już wyciszone.

Czy ktoś się z tym spotkał i co można zrobić oprócz oddawania tv na serwis?
Siema,podobny przypadek miala moja siostra(ue40c6000),wymieniona zostala plyta glowna(a dokladnie 2 plyty w ciagu 3 dni).1plyta wymieniona z powodu artefaktow,czy jakos tak to nazwal technik,2 wlasnie z powodu buczenia,dokladnie jak opisales wraz z wypowiadanym slowem bylo trzeszczenia.Pzdr.Dodam tylko,ze glosnosc tego trzeszczenia byla tez uzalezniona od jasnosci wyswietlanego obrazu.
 
Ostatnia edycja:
bzyczy podczas wypowiedzi tzn podczas odtwarzanego głosu jakby coś wpadało w rezonans, przez co to bzyczenie jest w takt wypowiadanych słów aktora/prezentera, przy muzyce itp nie słychać tego, czyli jak pasmo dźwięku jest szersze nie dochodzi do tego
 

Mikołaj69

New member
Siema,podobny przypadek miala moja siostra(ue40c6000),wymieniona zostala plyta glowna(a dokladnie 2 plyty w ciagu 3 dni).1plyta wymieniona z powodu artefaktow,czy jakos tak to nazwal technik,2 wlasnie z powodu buczenia,dokladnie jak opisales wraz z wypowiadanym slowem bylo trzeszczenia.Pzdr.Dodam tylko,ze glosnosc tego trzeszczenia byla tez uzalezniona od jasnosci wyswietlanego obrazu.
Tak jak napisalem,u mojej siostry bylo wyrazne trzeszczenie,jego intensywnosc byla uzaleznina od jasnosci wyswietlanego obrazu.Pzdr.
 
Do góry