le23r82b (filmik) piszczenie

qbaboss

New member
witam
jakis czas temu pisalem ze zamieszcze filmik z "piszczeniem" mojego samsunga. w koncu go nagralem (aparatem cyfrowym).
chcialem zeby to piszczenie bylo jak najbardziej uwydatnione, wiadomo ze najlepiej byloby posluchac osobiscie przykladajac ucho ;) w aparacie dochodza rozne szumy itp ale nakrecilem film w taki sposob ze wszystko idzie wychwycic i kazdy sam wyciagnie wnioski.

link do filmu (32MB)
www.leman.itr.pl/kuba/tv.AVI

i opis filmu
a wiec.. na poczatku telewizor jest wlaczony dluzszy czas i to co slychac to buczenie polaczone z piszczeniem...
10 sekunda filmu: aparat zostaje spauzowany i to co slychac od tego momentu to buczenie. telewizor byl jakis czas wylaczony i pracuje tak jak wg mnie powinien.
26 sekunda: tv zostaje wylaczony, slychac zwykly szum otoczenia

od razu uprzedzam ze moga pojawic sie glosy ze ten drugi dzeiwk jest glosniejszy itp. wierzcie mi ze na zywo to piszczenie slychac duzo glosniej i jest to naprawde upierdliwe..

gdyby to bylo normalne to piszczenie byloby przez caly czas gdy tv jest wlaczony..

po krotce przypomnienie jak to wyglada i mala moja analiza: po wlaczeniu slychac ciche buczenie co jak juz sie dowiadywalem jest normalne. piszczenie o ktorym mowie slychac po 30-40 minutach uzytkowania tv, gdy obudowa jest juz ciepla. nie wiem co jest tego powodem, na moj gust albo jakis wadliwy ellement ktory zaczyna wydawac dzwieki po osiagnieciu jakiejs tempetarury albo kondensator ktory piszczy po pelnym naladowaniu.

gdy tv zostanie wylaczony na jakis czas i wlaczony ponownie to w zaleznosci od tego jak dlugi byl czas wylaczenia tv piszczenie pojawia sie po dluzszej lub krotszej chwili (wiazlaoby sie to z tym co pisalem wczesniej: albo pod wplywem temperatury gdy jakis element stygnie i potrzeba wiecej czasu zeby doprowadzic go do temperatury w ktorej zacznie piszczac albo kondensator ktoro powoli sie laduje lub rozladowuje).

i na koniec bardzo wazna rzecz: po wylaczeniu tv tez slychac ciche buczenie... co wydaje mi sie ze w stanie czuwania jest niedopuszczalne. dzieje sie to przez caly czas. pomaga tylko wyciagniecie wtyczki z sieci...

wszelkie sugestie i porady mile widziane
 

shinay

New member
ten film to bardziej przypomina nocne nagranie UFO ze strefy 51

a co do problemu to nie masz co sie zastanawiac
i rozkladac tematu na czynniki pierwsze co i jak brzeczy w ktorej sekundzie/minucie

skoro piszczy buczy itp
i autentycznie slyszysz problem siedzac 2-4m przed tv (a nie tylko szukajac/nasluchujac problemu)
to wzywaj kolejno okoliczne serwisy i dochodz racji
moze ktorys sie zlituje
nic innego ci nie zostaje (no chyba ze go sprzedac)
pozdr
 
Ostatnia edycja:

qbaboss

New member
nie napisalem tego posta z nudow. poprawne funkcjonowanie tego telewizora budzi we mnie powazne watpliwosci co do jego stanu technicznego. specjalnie staralem sie tak szczegolowo opisac problem zeby uzyskac pomocna odpowiedz..

jesli mam reklamowac telewizor chcialbym wiedziec czy problem ten dotyczy tylko mojego telewizoru czy jest to normalne. nie chce po prostu uslyszec w serwisie ze "tak musi byc".. nie chce sie zdawac na "laske" serwisu tylko miec w dloni powazne argumenty.

tak wiec jesli moge Cie prosic drogi SHINAY.. przyloz ucho do swojego telewizora gdy jest wylaczony i powiedz mi czy slyszysz jakies dzwieki... bede bardzo wdzieczny

pozdrawiam
 

shinay

New member
ehh napisalem ci juz wyczerpujaca odp
na to pytanie w blizniaczym poscie ktory zalozyles tj:

"08-09-2007, 15:29
wszystkie piszcza (mialem 5)
tylko od egzemplaza zalezy czy
cicho na tyle ze slyszane jest to tylko w nocy w 100% ciszy zblizajac ucho od tylu
czy
w dzien siedzac przed tv (niestety mialem takiego)
pozdr"

i takze:

"jesli autentycznie slyszysz problem siedzac 2-4m przed tv (a nie tylko szukajac/nasluchujac problemu)
to wzywaj kolejno okoliczne serwisy i dochodz racji
moze ktorys sie zlituje
nic innego ci nie zostaje (no chyba ze go sprzedac)"

"zlituje" - bo zapewne beda zaslaniac sie normami
ale nic innego ci nie zostaje bo samo nie minie


jeden z 37R72 piszczal tak ze w dzien z 3 m slyszalem
(pozbylem sie go takze i z innych powodow nawet
nie probujac walczyc z serwisami wiec nie znam ich "norm")
moj obecny jest najcichszy ale nie dlatego ze kazdy 37R81 jest cichy
a dlatego ze mam szczescie na cichy egzemplaz


gdzyby tv nie dzialal wtedy bylo by jasne ze serwis ma co robic i to nie norma
ale dzwiek moga roznie interpretowac (KAZDY ALE TO KAZDY cicho piszczy jak przylozyc ucho wazne zeby nie piszczal jak ogladasz z kilku metrow wieczorem na odpowiedniej glosnosci) dlatego to nie takie jednoznaczne

mozesz serwis bajerowac ze znajomi maja ciszej itp ale i tak moga
powiedziec ze jestes nadwrazliwy i to co ja ze "kazdy ale to kazdy cicho....itp)

a biorac pod uwage co pisales to problem nie jest relatywnie"glosny":
"wczesniej albo tego nie slyszalem albo nie zwrocilem uwagi. uslyszalem to 1 raz poznym wieczorem gdy ogladalem dosc cicho TV. w dzien tego nie slychac gdyz zagluszaja to dzwieki z ulicy "
to to klasyczny syndrom "uslyszec raz i szlyszec ciagle"

cos tam napewno piszczy ale czy obchodzi to serwis?
dlatego wejdz na strony samsunga znajdz okoliczny serwis zadzwon opisz sprawe/wezwij
i sam sie przekonaj
albo ignoruj... :/
 
Ostatnia edycja:

qbaboss

New member
odnosnie tego co napisales
"a biorac pod uwage co pisales to problem nie jest relatywnie"glosny":
"wczesniej albo tego nie slyszalem albo nie zwrocilem uwagi. uslyszalem to 1 raz poznym wieczorem gdy ogladalem dosc cicho TV. w dzien tego nie slychac gdyz zagluszaja to dzwieki z ulicy "
to to klasyczny syndrom "uslyszec raz i szlyszec ciagle"

a moze tego nie bylo wczesniej i cos jednak nawalilo i dlatego piszczy...?

w pelni sie z Toba zgadzam odnosnie serwisu (ze beda sprawe rozpatrywac w kategorii dziala/nie dziala) i dziekuje za cenne porady.

tylko jeszcze ta jedna ostatnia prosba. to co napisalem w ostatnim zdaniu. ze tv piszczy gdy jest WYLACZONY, nie wyciszony.. mam teraz wylaczony tv, od rana nie ogladalem i jak przyloze ucho do kratki wentylacyjnej to slysze wyraznie ze cos tam piszczy.
czy tak ma byc??
 

shinay

New member
qbaboss napisał:
a moze tego nie bylo wczesniej i cos jednak nawalilo i dlatego piszczy...?
na 99% bylo - od fabryki


qbaboss napisał:
tv piszczy gdy jest WYLACZONY, nie wyciszony.. mam teraz wylaczony tv, od rana nie ogladalem i jak przyloze ucho do kratki wentylacyjnej to slysze wyraznie ze cos tam piszczy.
czy tak ma byc??
czasy (do ktorych przykladasz duza wage) nie maja wiekszego znaczenia jak piszczy to piszczy

ale zaden z moich lcd nie piszczal jak byl wylaczony (w standby)
to sie rzadziej zdaza ale jest to mozliwe (i juz SZCZEGOLNIE uciazliwe jak chcesz przy nim spac)
wiec masz kolejny (chyba wiekszy) argument dla serwisu
walcz i podziel sie info o efektach :)
pozdr
 
Ostatnia edycja:

wiras

New member
witam
podłacze się do tematu,u mnie też jest słyszalne ciche piszczenie(buczenie) ale tylko jak TV jest włączony i słychać najbardziej jak wyciszę głos zupełnie albo mam cicho właczony (np wieczorem) i nie wiem czy ten model LE32S81B tak ma czy to jakaś wada fabryczna.
Koledzy co radzicie z tym fantem zrobić?
 

mborows

New member
Witam.

Zaintrygowany tym tematem sprawdziłem swój 23R82, który został niedawno nabyty. Jest tak:
1. Bezpośrednio po włączeniu słychać cichutke piszczenie, które jest słyszalne jeśli panuje cisza dookoło (wieczór, noc itp.). Piszczenie słychać przy poziomie głośności do 6-7 (później staje się praktycznie niesłyszalne).
2. Piszczenie zanika po pewnym czasie od włączenia telewizora po około 20 minutach. Wygląda na to, że wraz z narastającym wygrzewaniem się telewizora, jakieś piszczące elementy zaczynają pracować stabilniej.

U mnie ten problem jest mniej dokuczliwy, gdyż TV przeznaczony jest do powieszenia na ścianie w kuchni, gdzie absolutna cisza raczej nie będzie panować ;-).
 

shinay

New member
ogolnie nie nasluchojcie swoich telewizorow !!!
jesli problemu nie zauwazyliscie odrazu po zakupie
to zapewne
moze przyniesc tylko zle efekty jesli "cos" bedzie
tj.
uslyszysz "cos" i bedze to najpierw badziej meczylo
twoja psychike niz ucho a w efekcie i ucho
jak pisale wczesniej
" klasyczny syndrom "uslyszec raz i szlyszec ciagle" "
pozdr
 
Do góry