LCD za ok 8 tys

munkey

New member
Do załogi tego forum: gdzie jest jego obiektywizm?

Witam!
Powiem szczerze, że byłem przekonany o wyższości plazmy nad lcd, miałem nawet już upatrzoną 42 samsunga s5s:) ale po doniesieniach na forum o wadliwości właśnie tego modelu i ogólnym strachu przed "duszkami" w plazmach zdecyduję się jednak na LCD. Mam prośbę, czy ktoś mógłby mi poradzić jaki model wybrać - 37 cali, cena do 8 tys. Tv będzie służył do cyfry+ i kina domowego (dvd yamaha s550).
Pozdrawiam
 

krytyk

New member
tez jestem tu nowy, ale po 2h lekturze juz wiem, ze nie wazne o co zapytasz, o jaki model, paru sprzedawców zaproponuje ci jedyne słuszne rozwiązanie, byc może dobre, ale wszystko konczy sie tak samo, takze polecam krótsza droge, kliknij na baner
w koncu sponsor za cos placi temu forum, wiec moze i mi zaplaci za skierowanie kolegi na baner ???
 

tuptus55

New member
potrzebuję "coś" 50 cali

Krytyk obrażasz użytkowników tego forum.
Czy jak na ponad 1100 uzytkowników jest kilku może kilkunastu sprzedawców sprzętu RTV to źle?
Kto ma mieć wiedzę jak gra ten czy inny TV jak nie sprzedawca mający w jednym miejscu wiele różnych modeli?
Na forum są przede wszystkim opinie użytkowników sprzętu. Są i pozytywne i negatywne, zachwyty i przestrogi.
Jeśli spędziłeś 2h na czytaniu tego forum i już wyciągasz wnioski to albo czytasz tak jak ja 7500 wyrazów na minutę albo wydaje ci sie, że wiesz o czym ludzie piszą na tym forum.
 

krytyk

New member
tuptus55 napisał:
Krytyk obrażasz użytkowników tego forum.
Czy jak na ponad 1100 uzytkowników jest kilku może kilkunastu sprzedawców sprzętu RTV to źle?
Kto ma mieć wiedzę jak gra ten czy inny TV jak nie sprzedawca mający w jednym miejscu wiele różnych modeli?
Na forum są przede wszystkim opinie użytkowników sprzętu. Są i pozytywne i negatywne, zachwyty i przestrogi.
Jeśli spędziłeś 2h na czytaniu tego forum i już wyciągasz wnioski to albo czytasz tak jak ja 7500 wyrazów na minutę albo wydaje ci sie, że wiesz o czym ludzie piszą na tym forum.

no tok, przede wszytski obrazam zapewne tch sprzedawców !
fachowa wiedza i doswiadczenie są bezcenne, nie ma tu zadnych watpliwosc, dobrze wiecie o co tu chodzi, w sposób wrecz narzucajacy dokonuje sie promowania produktow które ma sie w ofercie, w sposob nie budzacy watpliwosci prowadzony jest handel towarem, stronniczo i za waszym przyzwoleniem, wiadomo dlaczego.
Jestem w 100% przekonany, ze ktos nowy po kilku zdaniach reklamujacych swoja oferte został by od razu wyciety,
wiem ze trudno wam sie do tego przeznac, zreszta po co,
wszytsko kreci sie wokól kilku nicków i ich produktów,
orowadzac w taki sposob to forum, rozmijacie sie z idea jakie forum powinno spelniac, moze i wy poczytalibyscie co ludzie na ten temat mysla, a nie tylko skupiac sie nad czuwaniem, czy czasem ktos nie autoryzowany prowadzi bazar, bo moga tylko sponsorzy,
To bardzo nieuczciwe wobec uczestnikow, którzy szukaja obiektywnej i fachowej pomocy, niekiedy wydajac cale swoej oszczednosci, a za kazdym razem dostaja jedno !!!!
Warto czasami obejrzec sie za siebie
 

Banan

New member
Panasonic 26 Lx 50

krytyk napisał:
tuptus55 napisał:
Krytyk obrażasz użytkowników tego forum.
Czy jak na ponad 1100 uzytkowników jest kilku może kilkunastu sprzedawców sprzętu RTV to źle?
Kto ma mieć wiedzę jak gra ten czy inny TV jak nie sprzedawca mający w jednym miejscu wiele różnych modeli?
Na forum są przede wszystkim opinie użytkowników sprzętu. Są i pozytywne i negatywne, zachwyty i przestrogi.
Jeśli spędziłeś 2h na czytaniu tego forum i już wyciągasz wnioski to albo czytasz tak jak ja 7500 wyrazów na minutę albo wydaje ci sie, że wiesz o czym ludzie piszą na tym forum.

no tok, przede wszytski obrazam zapewne tch sprzedawców !
fachowa wiedza i doswiadczenie są bezcenne, nie ma tu zadnych watpliwosc, dobrze wiecie o co tu chodzi, w sposób wrecz narzucajacy dokonuje sie promowania produktow które ma sie w ofercie, w sposob nie budzacy watpliwosci prowadzony jest handel towarem, stronniczo i za waszym przyzwoleniem, wiadomo dlaczego.
Jestem w 100% przekonany, ze ktos nowy po kilku zdaniach reklamujacych swoja oferte został by od razu wyciety,
wiem ze trudno wam sie do tego przeznac, zreszta po co,
wszytsko kreci sie wokól kilku nicków i ich produktów,
orowadzac w taki sposob to forum, rozmijacie sie z idea jakie forum powinno spelniac, moze i wy poczytalibyscie co ludzie na ten temat mysla, a nie tylko skupiac sie nad czuwaniem, czy czasem ktos nie autoryzowany prowadzi bazar, bo moga tylko sponsorzy,
To bardzo nieuczciwe wobec uczestnikow, którzy szukaja obiektywnej i fachowej pomocy, niekiedy wydajac cale swoej oszczednosci, a za kazdym razem dostaja jedno !!!!
Warto czasami obejrzec sie za siebie

Do Pana Krytyka - a czy jest tu gdzie
 

Banan

New member
krytyk napisał:
tuptus55 napisał:
Krytyk obrażasz użytkowników tego forum.
Czy jak na ponad 1100 uzytkowników jest kilku może kilkunastu sprzedawców sprzętu RTV to źle?
Kto ma mieć wiedzę jak gra ten czy inny TV jak nie sprzedawca mający w jednym miejscu wiele różnych modeli?
Na forum są przede wszystkim opinie użytkowników sprzętu. Są i pozytywne i negatywne, zachwyty i przestrogi.
Jeśli spędziłeś 2h na czytaniu tego forum i już wyciągasz wnioski to albo czytasz tak jak ja 7500 wyrazów na minutę albo wydaje ci sie, że wiesz o czym ludzie piszą na tym forum.

no tok, przede wszytski obrazam zapewne tch sprzedawców !
fachowa wiedza i doswiadczenie są bezcenne, nie ma tu zadnych watpliwosc, dobrze wiecie o co tu chodzi, w sposób wrecz narzucajacy dokonuje sie promowania produktow które ma sie w ofercie, w sposob nie budzacy watpliwosci prowadzony jest handel towarem, stronniczo i za waszym przyzwoleniem, wiadomo dlaczego.
Jestem w 100% przekonany, ze ktos nowy po kilku zdaniach reklamujacych swoja oferte został by od razu wyciety,
wiem ze trudno wam sie do tego przeznac, zreszta po co,
wszytsko kreci sie wokól kilku nicków i ich produktów,
orowadzac w taki sposob to forum, rozmijacie sie z idea jakie forum powinno spelniac, moze i wy poczytalibyscie co ludzie na ten temat mysla, a nie tylko skupiac sie nad czuwaniem, czy czasem ktos nie autoryzowany prowadzi bazar, bo moga tylko sponsorzy,
To bardzo nieuczciwe wobec uczestnikow, którzy szukaja obiektywnej i fachowej pomocy, niekiedy wydajac cale swoej oszczednosci, a za kazdym razem dostaja jedno !!!!
Warto czasami obejrzec sie za siebie

Do Pana Krytyka - a czy jest tu gdzies napisane ze musisz kupowac akurat u tych "sprzedawcow" z forum??? Wole kupic tutaj sprawdzony za przyzwoita cene i jeszcze o danym modelu np:LCD duzo sie dowiem. Gdyby nie to forum i kilka innych pewnie jak glupi polecialbym do MM,Saturna i innych molochow i nie dosc zebym przeplacil to jeszcze by mi wcisneli jakis chlam ktorego dyrekcja kazala im sie pozbywac w pierwszej kolejnosci. A skoro tak bardzo cie drazni reklama - co uwazam za normalne w tych czasach no to poprostu nie wchodz tu a jak juz wchodzisz to dawaj rady albo pytaj a nie siejesz zamet.
POZDRO
 

krytyk

New member
nie muszę oczywiscie kupowac na forum,
wyrazam jedynie opinie subiektywna, ze szukamy tu czegos wiecej niz to co mamy w przytoczonych marketach, a mamy prawie to samo, bo czym rozni sie wowczs to forum jesli filary fachowosci tego forum preferuja akurat ten sprzet ktory maja w swoim portfolio? byc moze faktycznie w co chciałbym wierzyc, polecaja ten najlepszy, ale chodzi mi o forme,
np, pytam o LG, dostane od razu odpowiedz panasonic, samsung, patrz moja oferta,
przyznasz ze chyba nie o to chodzi w wymianie pogladów i doswiadczen, tym bardzej nie na tym polega fachowe doradztwo
 

munkey

New member
Sharp 37GD7E - optymalizacja obrazu

Dzięki krytyk za spostrzeżenia, ale ja również spędziłem na tym forum trochę czasu ( mimo, że nie pisałem maili) i zauważyłem działalność sprzedawców. Nie koniecznie mam zamiar kupować akurat u nich, a opinię którą tu otrzymam zamierzam jeszcze zweryfikować. Dlatego cenne są dla mnie wszystkie opinie. Jeszcze raz proszę o radę - przez dłuższy czas interesowały mnie plazmy, więc nie jestem zorientowany w rynku LCD.
Prosiłbym o merytoryczne maile, a dyskusję o poziomie forum proszę przenieście na inny topic.
Pozdr
 

nowy66

New member
Re: Komponent

Ludzie mają własny rozum i potrafią rozróżnić nachalnego sprzedawcę od człowieka zajmującego się z pasji np LCD. To tyle wstępem.

Kwota którą podałeś wydaje się optymalna dla LCD 37", Proponuję zwrócić uwagę na stronę www.testberichte.de, tam jest ich (D)ranking. Bardzo dobrze oceniane są Toshiby nowe seria 37WL58P za ok. 2k€ - świetnie oceniane w testach (zdresy na postach dot. tej serii na tym forum). Poza tym modelem ja rozpatruje również Sharpa 37GA6E - w podobnej cenie.
pzdr
 

munkey

New member
Dzieki nowy66 za pomoc. Ta Toshiba wygląda interesująco, ale to jakby nie było tysiąc ponad budżet:/ Co sądzicie o JVC 37S60? Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
czasami - staje obok swoich wypowiedzi i czytam je jak nowicusz/oczywiscie zawsze coś zostaje/ .Ale zycie jest takie:
- np. osoba zamawiajaca pokaz wybiera sama telewizory do pokazmu. Konsultując je na wielu portalach i u sprzedawców różnych sklepów. W domu - nieprzymuszany w otoczeniu rodziny i rodzinnych doradców wybiera sam.
I co ?
I LCD w wiekszości sie powtarzaja te same.
Jeśli pokazów nazbierało się kilkaset - to co , mam powiedzieć że od dziś LG - pobiło rekordy zainteresowania. NIE
nie pobiło . Kupujący wybieraja zuepłnie co innego.
Jesli oczekujesz na odpowiedź co do LG - myslę ,że tez otrzymasz. Moze nie jest zawsze zgodna z Twoim oczekiwaniem , ale jest taka jak ją widać . Juz od przyszłego tygodnia bedzie widać to na specjalnie wykonanych testach.
Powinieneś widzieć - dokładnie tyle co ja.

Najlepszym dowodem na zakup JVC 37 S 60 - jest zapotrzebowanie na ten model . Średnio czas oczekiwania - kilka tygodni. Zawsze po pokazach w klasie 8.000 zł - wygrywa.
I nie jest to moje widzimisię
Ale widzimisię Kiludziesieciu kupujacych. Mało tego - może nie przejdzie to przez Twoja głowę /krytyk/ - ale śmią byc bardzo zadowoleni.

To właśnie na tej podstawie powstaje potwierdzenie jakości i zapotrzebowania na określony model.
I nic tu Twoje dywagacje nie pomogą.
Być może ,ze Toshiba zagra lepiej - ale to gruszki na wierzbie. Jesli będzie w Polskiej ofercie - będzie przedstawiana. Na dziś mozma tylko opowiadać.
LG - znacznie poprawiło jakość od czasu zmiany nazwy Goldstar - ale jeszcze wiele zostawia do życzenia . Ponieważ Olsztyn leży niedaleko Mławy / tu produkuja LG/ - to przyjeżdżaja do nas kupujacy ,których rodziny pracują w fabryce.
Stwierdzenie osób tych jest jedno - tylko nie LG /my wiemy ..... i tu zaczyna sie dłuzsza rozmowa/.
Ale ponieważ LG produkuje LCD - również do tych modeli przy testach podchodzimy z jednakową uwagą.
Jesli jest dobry - to jest dobry.
Fakt ,ze czasem w swojej klasie cenowej - bardzo dobry.

Zapominasz że dziś w portofolio jest wszystko.
Na pólce stoi prawie wszystko co jest dostepne w dystrybucji polskiej , chyba że tracisz zaufanie /marna jakość/ do jakości firmy - to jej poprostu nie bierzesz. Wcale to nie znaczy że nie mozesz jej kupic.
Jest ;
Sony , Philips, Panasonic,Nec, Samsung, Pioneer, JVC, LG, Loewe , Sharp , - to wystarczy zeby nie opowiadać głupot.

Jeśli najlepiej gra Pioneer -to mamy opowiadać że niby co?
To ze oglądający maja klapki na oczach.
Po to przesiadujemy godzinami porównujac aby mieć czyste sumienie opowiadajac o ekranach.
Szukaliśmy rozwiązania - abyś też miał ten sam wizerunek przed sobą. I znaleźlismy !!!

Jedno jest pewne. Jesli zapytasz o coś czego nie widzielismy i nieporównywalismy do innych - odpowiedzi nie otrzymasz .

I choćby toczyć nie wiem jakie opowiadania - nie ma lepszej formy od sprawdzenia produktów we własnym domu. NIE MA !!!!
pozdrawiam
 

munkey

New member
Dzieki kiki za pomoc, jestem właściwie zdecydowany na jvc s60, ale budżet być może wzrośnie do 8500 - 9000 pln. Czy w związku z tym powinienem przemyśleć inne modele? Co sądzicie o samsungu LE40R51B?
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
JVC - w tym wypadku jest lepszy. Kilka pokazów w tym zestawieniu zakończyło sie wyborem tylko JVC.
Te telewizory będą dostepne / JVC s 60/ po 20.01. - ale w bardzo małej ilosci.
Jeśli Twój budżet wzrosnie - sprawdź - Loewe Xelosa / zobaczymy co sie da zrobić z ceną /
pozdrawiam
 

krytyk

New member
a ja inaczej niz wszyscy polecila bym inny zupenie produkt w cenie 8-9k pln, niszowy, oczywiscie zaraz mi kiki odpowie ze nie znany, nie przetestowany...
dwa tygodnie temu kupilem nówkę FujitsiSiemensa 40" V40 i jestem bardzo zadowolony, wczesniej biegalem po wszytskich mozliwych marketach...ogladalem rowniez JVC, i stawiajac FSC obok jvc, zdecydowanie lepiej wypada ten pierwszy,
w tej technologii kilka miesiecy to moze byc przepasc technologiczna, niech kiki powie od kiedy s60 jest na rynku, a od kiedy V40, a wiemy ze ciagle cos sie poprawiane w nowych modelach, nwet u tych samych producentow, lub tez jedni podpatruja innych i nie popelniaja tych samych bledów...
i mam porownanie V40, bo mam tez amoi 37" z 1980x1080 i roznice w ogladaniu wszytskiego sa niezauwazalne, oczywiscie jedna podstawowa roznica ze V40 czyta tyko 720..

no i wiecej cali niz s60
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
FSC nie znam - FSC 40" tzn ,ze matryca Samsunga .
Oczywiście elektronika FSC .
Właśnie doświadczenia mówią inaczej . Nie wszystko nowe jest najlepsze.
Opinia o JVC 37 S 60 - bierze się ze spotkan z klientami. Porównań modeli w warunkach domowych - bez nacisku.
Z dobrowolnego wyboru.
pozdrawiam
 

krytyk

New member
błąd V40 to nie matryca samsunga, znaczy ze nie masz go w ofercie wiec nie oferujesz, tym samym nie odradzaj tego produktu skoro nie miales z nowymi FSC kontaktu
ja nie ma w domu ani panasonica ani pioneera, i sie nie wypowiadam na ich temat,
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
dobrze przeczytaj co napisałem
nie odradzam czegoś czego nie widziałem.

Ciekawe kto robi jeszcze matryce 40" - prosze o odpowiedź - bo nie wiem.
pozdrawiam
 

krytyk

New member
podaj prosze przyklad matrycy samsunga 1000:1?
póki co w produktach dostepnych na rynku (nie prototypach )samsung we wszystkich oferowanych modelach zatrzymał sie na 800:1
myslisz sie kolego, FSC nie stosuje paneli samsunga
 
Do góry