LCD z Full HD + 100MHz - jaki jest NAJ... ?

ajezier

New member
Witam,
polecacie i polecacie... a co wy na tak postawione pytanie:

JAKI NAJLEPSZY LCDek POSIADAJąCY FULL HD ORAZ 100MHz ???

marka już obojętnie, cena też - ale by uprzedzić kolejne posty liczmy się z kasą.

pozdrawiam
ajezier
 

bor@s

New member
hmm

jak kumpel kupił samsunga (LE32M87BD), co prawda tylko hd ready, ale 100Hz i zaobserwowałem, że przy szybkich zmianach sceny, teledyski itp. to obraz owszem był bardzo płynny, ale często odnosiłem wrażenie, jakby ktoś go skalpelem pociął na kilka dużych poprzestawioanych kwadratów. Efekt prawie nie widoczny, ułamek sekundy, ale czuć, że było coś nie tak. Dlatego mu to wyłączyłem i lepiej się oglądało. Ktoś mi mówił, że to wina oprogramowania i nowsze modele tego już nie mają. Niech ktoś potwierdzi, albo zaprzeczy.
 

alyjen

New member
bor@s napisał:
jak kumpel kupił samsunga (LE32M87BD), co prawda tylko hd ready, ale 100Hz i zaobserwowałem, że przy szybkich zmianach sceny, teledyski itp. to obraz owszem był bardzo płynny, ale często odnosiłem wrażenie, jakby ktoś go skalpelem pociął na kilka dużych poprzestawioanych kwadratów. Efekt prawie nie widoczny, ułamek sekundy, ale czuć, że było coś nie tak. Dlatego mu to wyłączyłem i lepiej się oglądało. Ktoś mi mówił, że to wina oprogramowania i nowsze modele tego już nie mają. Niech ktoś potwierdzi, albo zaprzeczy.

Samsung ma movie+ w większości swoich TV ale 100hz w tym modelu akurat nie ma, no i ten system często sypie się powodując dość stresujące dla oglądającego efekty ;)
 

alyjen

New member
M86/87 - Movie Plus
F86 - Movie Plus oraz Przetwarzanie 100Hz

M86 i 87 nie są 100Hz, co zresztą w przypadku starszych samsungów serio nie robi róznicy bo ten ich układ nie był zbyt rewelacyjny
 

czuper

New member
Movie Plus

alyjen napisał:
M86/87 - Movie Plus
F86 - Movie Plus oraz Przetwarzanie 100Hz

M86 i 87 nie są 100Hz, co zresztą w przypadku starszych samsungów serio nie robi róznicy bo ten ich układ nie był zbyt rewelacyjny

Movie Plus by nie działało jak by nie było 100hz .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
bez ustalenia przedziału cenowego - dalsza rozmowa nie ma sensu.
Najlepszy jest B@O za 20.000 zl - tylko kto go kupi ?
 

LooLek

Member
jaki sygnał ? SD (Zwykła antena na dachu) w przyszłości coś cyfrowego
jaka odległość od ekranu ? 2-3m (Pokoj 10m2)
jakie urządzenia do podłączenia ? XBOX360 i Laptop przez DVI-HDMI (Ważna opcja bo będzie podłączone na stałe)
jaka klasa cenowa ? do 3500 złotych
więcej oglądasz w dzień czy w nocy ? Raczej jak jest ciemno
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? srednie
ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2 osoby
Jaki masz ulubiony program? Sport, filmy a poza tym standard TVP,TVN Polsat
jaki masz telewizor? Thomson 21 CRT
Ma stać czy wisieć ? stać

Zastanawiam się bardzo intensywnie nad Sony 32W4000 Czy to dobry wybór?
 

fbikalisz

New member
Mogę ci jedynie doradzić w kwestii wielkości ,przy 3 metrach śmiało możesz brać 37 lub 40 ‘ . Ja jestem na podobnym etapie i mam podobne warunki ,jeśli 40 to może samsung 656 zastanawiam się właśnie nad tym modelem i do 3500 chyba nic lepszego się nie znajdzie .Jeśli ktoś ma lepsze propozycje to sam chętnie posłucham .
 

LooLek

Member
3m to taka maksymalna odległość. Zazwyczaj jest to jakieś 2-2,5m. Poza tym przy takiej antenie obraz wygląda raczej cienko z bliskiej odległości. W drugim pokoju stoi Samsung le32s62 czy jakoś tak i tv odbiera bardzo mizernie. Dlatego raczej skłaniał bym się do 32 cali.:)
 
Do góry