LCD vs TV analogowa (pomocy)

Flaczek

New member
Zakupiłem telewizor 26" (Samsung c450) i... klapa :cry:Podłączyłem go do tv kablowej - analogowej i jakość obrazu jest okropna :???: Mam możliwość przejścia na telewizję cyfrową (kanały które aktualnie mam analogowe zmienią sie w cyfrowe) czy poprawi to znacząco jakość obrazu? co mam robić ?

POMOCY (jestem kompletnie zielony)
 

annddy

New member
Do 10 dni możesz oddać tv i kupić inny !!
Jeden warunek musi być w co najmniej tej samej cenie.
 

Flaczek

New member
inny tzn jaki ? Telewizor jest raczej ok, tylko sygnał 'nie odpowiada' LCD, jak puszczę na dvd jakis film lub zdjęcia obraz jest bdb ale jak odbieram telewizję analogową z kabla to jest okropnie. I zastanawiam sie czy zmiana analogowej w cyfrowa coś da ??
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Nie znam akurat tej sieci kablowej, ale powiem Ci tak - teoretycznie po podłączeniu sygnału cyfrowego jakość powinna być lepsza. Ale to tylko teoria. W mojej kablówce niestety jest z kiepsko ( Multimedia ).
Druga sprawa, że TV LCD to kablówki to średnio się nadają, tym bardziej jak masz kiepski sygnał.
 

Flaczek

New member
A da się jakoś poprawić sygnał ? mam rozdzielony na dwa TV (jeden lcd a jeden kineskopowy) jednak próbowałem podłączyć bezpośrednio tylko LCD - niestety nie pomogło... A tak na przyszłość to lepiej przejść na Cyfre ? (w październiku kończy mi się umowa z Tesatem)...
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli Twoja sieć kablowa oferuje sygnał cyfrowy to popytaj znajomych, może ktoś ma to sam zobaczysz jak to wygląda.
Czy warto przejść na cyfrę? Pewnie warto, ale nie spodziewaj się jakiejś ogromnej poprawy jakości. Jeżeli sygnał analogowy jaki masz teraz jest taki kiepski to z pewnością będzie lepiej, ale...musisz sam to sprawdzić.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
chyba żartujecie - ja jeszcze nie słyszałem o plazmach wielkości 26" i z pewnoscią takich nie będzie więc proszę nie czarować.
Co do meritum wątku - to model C 450 nie należy do najwyższych lotów. Dlatego jaka cena taka jakość. Stary sprzedaj na allegro i postaraj się o dobre modele, Sharpa, Panasonica czy Sony i będzie extra.
 

ikark

New member
Stoję również przed dylematem zakupu 26" do małego pokoju. Brak miejsca na większy ekran, niewielkie odległości (1.4m max) wymusza taki rozmiar. Sygnał również analogowy, kablówka UPC 80% czasu+ DVD
Widziałem u sąsiadów Samsung 32B650, LG 26LH2000, Sony KDL-26S5550.
Powiem tak, mój przedpotopowy, stary, kineskopowy mały Grundig, to cudo.
Nie wiem jak jest przy modelach z tego roku, ale jak widzę (C450) niewiele lepiej.
Może Led-y Samsung 26C4000, LG 26LE5500 (jeszcze go nie ma u nas) lub jednak LCD np. Sony 26Ex302 ??
 

piotr818

New member
Bez reklam
chyba żartujecie - ja jeszcze nie słyszałem o plazmach wielkości 26" i z pewnoscią takich nie będzie więc proszę nie czarować.
Co do meritum wątku - to model C 450 nie należy do najwyższych lotów. Dlatego jaka cena taka jakość. Stary sprzedaj na allegro i postaraj się o dobre modele, Sharpa, Panasonica czy Sony i będzie extra.


Sharpa ok, Sony ok, dodałbym jeszcze Toshibe i LG ale Panasonic LCD ????? Przesadziłeś.
 

digitalus

Banned
oczywiscie nie ma 26 calowej plazmy ale jest 37 albo 42.
krotka pilka,zamiast ogladac obrazki testowe hd w sklepie prosze podlaczyc dvd do lcd, pozniej do plazmy hdready i ocenic jakosc obrazu . uwazam ze lcd nie ma szans.podobne zdanie moja osoby na avforums.
sport w plazmie hdready wyglada lepiej
film wyglada lepiej
divx wyglada lepiej
dobry jakosc obrazu sd i hd
teraz mozna zastanowic sie do czego przeznaczony jest lcd.przede wszystkim do dobrego sygnalu hd, do zatrzymanych obrazkow np z komputera to wszystko.
jeszcze jeden argument.bardzo dobry sygnal sd z karty satelitarnej w komputerze to tez slaba jakosc obrazu w lcd,widac zanik szczegolow i rozmycie obrazu.ten sam sygnal podlaczony do plazmy hdready to jakosc obrazu porownywalna z najlepszym telewizorem sony crt.
wybieramy kompromis czyli plazme hdready 37 lub 42 cale uzyskamy wtedy bardzo dobra jakosc obrazu sd i minimalnie gorsza jakosc obrazu hd. minimalnie gorsza jakosc obrazu hd zauwazy tylko wytrawne oko konesera obrazu.
czyli z taniej plazmy hdready beda same plusy.
potwierdzenie informacji tutaj
http://www.hdtv.com.pl/forum/471931-post2450.html
na innym zagranicznym forum mamy podobne opinie(avforums).dlatego nie wiem kto kupuje lcd, jesli plazma zapenia lepsza jakosc obrazu.szczegolnie gdy mamy slabe zrodlo sygnalu.
jesli plazma zapewnia lepsza jakosc obrazu ze slabego zrodla sygnalu to gdy podlaczymy tuner satelitarny to jakosc obrazu z plazmy bedzie jeszcze lepsza. rozklada na lopatki kazdego lcd.

j
 
Ostatnia edycja:

Flaczek

New member
Kupiłem LCD i się zawiodłem, ale plazmy i tak bym nie kupił, ponieważ nie będę oglądał 37" z 1,5 metra.... Moje pytanie brzmi czy jezeli zmienie sygnał z analogowego na cyfrowy to da to jakieś rezultaty? jak tak to czy będą one widoczne ?

A jeżeli nie to co mam zrobić ? zmienić dostawce kablówki?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
najwieksze prawdopodobienstwo poprawy jakosci bedziesz mial wybierajac ktoras z platform cyfrowych- najlepiej z najwieksza iloscia kanalow HD....napewno stana sie tymi najczesciej ogladanymi...
 

bielikk

New member
Bez reklam
Kupiłem LCD i się zawiodłem, ale plazmy i tak bym nie kupił, ponieważ nie będę oglądał 37" z 1,5 metra.... Moje pytanie brzmi czy jezeli zmienie sygnał z analogowego na cyfrowy to da to jakieś rezultaty? jak tak to czy będą one widoczne ?

A jeżeli nie to co mam zrobić ? zmienić dostawce kablówki?


Napisz jaki kupiłeś TV - marka - symbol
- sprawdź wtyczkę anteny analogowej - zamontuj nową
- sprawdź czy TV wyświetla dobry obraz z DVD

Jeżeli sygnał z anteny jest standardowej jakości (czyli dobry) i podłączenie do TV bez dużych strat - dobry kabel, dobra wtyczka to różnica między sygnałem SD analogowym a cyfrowym będzie minimalna. Czasami pomaga samo ustawienie TV - wykorzystanie "poprawiaczy" obrazu.
 
Do góry