Lcd sony kdl-40ex500

victory4

New member
Witam
Chciałbym kupić ten telewizor i chciałbym widzieć czy czyta on bez problemu filmy z usb z napisami
czy robi jakieś problemy???
pozdrawaim
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Czasami problem jest nawet z samymi plikami divX. Sony jako ostatni wprowadził tą opcję przez USB, a Toshiba np. zrezygnowała z tego. Tak więc model 40LV733 jest z tej samej półki jakości, a o wiele tańszy. Z napisami chyba wszystko dobrze.
 

Mike25

New member
Napisy obsługuje, tylko trzeba pamiętać aby miały te samą nazwę co plik z filmem. Co ważne, niestety EX500 nie obsługuje filmów w formacie mkv, natomiast z divxami i nie tylko sobie doskonale radzi i bardzo ładnie je skaluje. Pamiętać też należy, że obsługuje jedynie USB sformatowane w FAT32.
 
Ostatnia edycja:

Kampaj

New member
Bez reklam
Czyli naprawdę nie ma żadnych problemów.Wczoraj w Sony center tak powiedzieli. Ale koledzy z pracy są innego zdania. czyli moja wypowiedź poprzednia jest nieprawdziwa?
 

Mike25

New member
Hmmm, jak dotąd sprawdziłem około 5 filmów pełnometrażowych + jeden koncert + kilka teledysków i wszystko się dało odtworzyć. Być może jednak zdażają się jakieś filmy, z którymi EX500 będzie miał problem, ale tak jak napisałem mi póki co odtwarza wszystko co wrzucę na pena.
 

mistus

New member
z tego co dziś powiedział mi przedstawiciel sony model ex500 ma problem z wyświetlaniem polskich napisów. ale to chyba większość TV sobie z tym nie radzi.
 

Mike25

New member
a dużo lepszy byłby KDL-40EX500 od KDL-40EX402 to takiego zwykłego oglądanie filmów duża byłaby to różnica??
Nie :) Jedyna strata to brak 100hz motionflow. Czasem sie to przydaje, ale generalnie nie jest niezbędne. Aha i EX400 ma gorszej jakości srebrną listwe na dole ramki, nie jest to szczotkowane aluminium tylko plastyk. Poza tymi aspektami to praktycznie te same telewizory.
 

Mike25

New member
Autor jak sam pisze szuka do filmów, więc bravia engine 3 mu sie tu nie przyda. Poza be2 rzeczywiście wymieniłeś "znacznie" więcej różnic...;)
 

Ares78

New member
W ex402 w przypadku USB odtworzymy divxy, ale napisy trzeba już wtapiać bezpośrednio w film (o ile się orientuje nie ma jeszcze aktualizacji to zmieniającej). Druga sprawa jeśli mówimy o filmach to ok, będą w HD to fakt dużej różnicy nie będzie, ale w przypadku filmów z dvd, divxów to model z BE3 poradzi sobie lepiej. Nie wierzysz porównaj w4500 i w5500, przecież w4500 miał lepsze podświetlenie, lepszą matrycę, ale słabszy procesor obrazu efekt był taki, że w5500 grał lepiej...
 
Ostatnia edycja:

Mike25

New member
Pamiętaj, że w NX nie ma 100hz motionflow i ekran jest schowany za szkłem, więc rozważ czy Ci to w ogóle odpowiada (odbicia). EX500 ma matryce matową. NX500 to odpowiednik EX400, tylko, że ze szkłem.
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
a 40NX500 dużo słabsza jest od EX500?? bo w NX jest be2 a w EX be3 duża będzie różnica??

Dla sygnału HD dużej różnicy nie będzie, ale w przypadku SD który nie ma co się oszukiwać wciąż dominuje, nx500 wypadnie słabiej. Pozostaje też kwestia tego czy preferujesz matryce błyszczące czy też matowe na co zwrócił uwagę przedmówca.
 

victory4

New member
aha czyli nie warto się pchać w NX myślałem że mają podobne parametry tylko wizualnie się różnią bo Ex jest nie ładny
 

Mike25

New member
Zależy jaki model. Akurat podałeś nam najprostszy z serii NX, czyli NX500. Odpowiada on możliwościami serii EX400. Są jednak wyższe modele NX700 (odpowiada mniej więcej EX500) i jeszcze jest NX800. Najlepiej wejdź sobie na Telewizory LCD Full HD, telewizory BRAVIA : Sony tam masz całą gamę telewizorów uporządkowaną w poszczególnych seriach i porównaj co Ci najbardziej odpowiada.

Generalnie zasada jest taka, że w NX dopłaca się sporo kasy za lepszą obudowę i szkło, podczas gdy w seriach EX można mieć telewizor o tych samych możliwościach i jakości za cenę średnio 1000zł mniejszą od serii NX.

NXy są bardzo ładne, Sony nazywa ich styl monolithic design. Tylko, że wg mnie nie są zbyt funkcjonalne ze względu na ogromne odbicia. To nie jest już nawet zwykła błyszcząca matryca, to jest matryca pokryta szkłem, przez co odbicia są największe jakie sobie tylko można wyobrazić w konstrukcji telewizorów. Trzeba więc bardzo uważać z ich kupnem, bo nadają się wyłącznie do specyficznych wnętrz, zaciemnionych, z odpowiednio ustawionym oświetleniem itp.
 

Ares78

New member
Odbicia są porównywalne z telewizorami CRT, także rolety co najmniej wysoko wskazane. W przypadku serii nx dopłaca się również za podświetlenie diodami LED do 3000zł pod kątem jakości obrazu 40ex500 wychodzi chyba najlepiej z tegorocznych modeli Sony.
 

Mike25

New member
Moim zdaniem odbicia w NX i innych tego typu TV są większe niż CRT, a to z tego względu, że CRT o ile też pokryte szkłem, miały z reguły matowe ramki na kilka centymetrów, a sam ekran był w lekkim wgłębieniu w stosunku do ramki co troche pomagało. W NXach nie ma żadnych ramek, jest szkło na całej powierzchni już od samych brzegów.
 

Ares78

New member
Pomagało, ale niewiele i przy nieodpowiednim ustawieniu typu naprzeciwko okna w dzień bardzo ciężko się oglądało. Także jak dla mnie matryce błyszczące zawsze w parze z roletami i wtedy można się cieszyć lepszym kontrastem :). Generalnie do nasłonecznionego pomieszczenia mniej wymagający pod kątem ustawienia będzie ex500, ale wiadomo kto co woli.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
matryce zawsze dają lepszą głębię obrazu , więcej szczegółów na ekranie, lepszą czerń.
Plazmy Pioneera były nr 1 na rynku - miały błyszczące matryce i jakoś nit nie narzeka z powodu takiej przyczyny.
Najwyższe modele większości firm mają lub będą miały takie matryce.
Nowe wysokie modele laptopów również.
Wolę zachwycać się jakością obrazu niż posiadać tylko matrycę matową z kiepską jakością.
 
Do góry