LCD Sharp LC37P55E & Samsung LE-37R82B

MarekZ

New member
Witam.
W tej chwili mam CRT Loewe Planus, ale ze względu na ostatnio częste naprawy zdecydowałem się na zmianę TV.
Jako że trend idzie w kierunku LCD chciałbym zmienić CRT na LCD.

Pokój ok. 25 m2, odległość od TV - 3,5 m, pokój nasłoneczniony, ale oglądanie byłoby raczej w porze popołudniowej. Sygnał C+.

LCD które brałem pod uwagę to:

Sharp LC37P55E - cena ok. 2.800 (brutto)
Samsung LE-37R82B - cena ok. 3.800 (brutto)

Prosiłbym o ocenę tych modeli - porównująć je. No i cena Sharpa jest BARDZO atrakcyjna.
Pozdrawiam
 

helper

New member
MarekZ,

To są dwa zupełnie różne telewizory.

Osobiście miałem kiedyś 32P55 (poprzednik serii P55). Cechą charakterystyczną tego tv jest PAL-owska matryca 960x540 pikseli. Sharp wprowadził tą matrycę dla Klientów, którzy korzystają głównie z sygnału SD - PAL (właśnie o takiej rozdzielczości). Telewizor ten u mnie grał rewelacyjnie przy sygnale z kablówki i kina domowego. Pomimo, że seria P55 nie jest HD Ready, to i tak doskonale radzi sobie z sygnałem HD (720p i 1080i). Kompletnie jednak nie nadaje się do współpracy z komputerem.

Samsung R82 przede wszystkim jest zdecydowanie nowszy (co nie musi oznaczać lepszy), ale żeby podjąć decyzję o zakupie powinieneś je bezpośrednio porównać przy swoim źródle, z którego będzie obraz. Ma rozdzielczość 1366x768 i dobrze współpracuje z kompem (zresztą Samsungi z tego są znane)
 

MarekZ

New member
Komputera raczej nie będę podłączał. Będzie podłączona tylko Cyfra+ z Dreamboxa 7000. Kablówki również nie będzie. Myślę że jeszcze "trochę" czasu upłynie zanim będzie można powiedzieć o pełnej ofercie HD w C+.
Ten TV ma być przesiadką z CRT na LCD. Najlepiej gdyby była to przesiadka porównywalna pod względem jakości obrazu (jasność, kontrast, czerń) za cenę nie większą niż 4.000 zł.
Napisałem o Sharpie LC37P55E gdyż dużo pochlebnych opinii otrzymał na tym forum. Być może było to rok temu ale... - no i cena chyba niezła.


Pozdrawiam
 

SlawekR

New member
MarekZ napisał:
Komputera raczej nie będę podłączał. Będzie podłączona tylko Cyfra+ z Dreamboxa 7000. Kablówki również nie będzie. Myślę że jeszcze "trochę" czasu upłynie zanim będzie można powiedzieć o pełnej ofercie HD w C+.
Ten TV ma być przesiadką z CRT na LCD. Najlepiej gdyby była to przesiadka porównywalna pod względem jakości obrazu (jasność, kontrast, czerń) za cenę nie większą niż 4.000 zł.
Napisałem o Sharpie LC37P55E gdyż dużo pochlebnych opinii otrzymał na tym forum. Być może było to rok temu ale... - no i cena chyba niezła.


Pozdrawiam
O porównywalnej do poprzedniego CRT jakości to zapomnij. O R82 też zapomnij, nie spełni Twoich oczekiwań jeśli chodzi o takie źródła sygnału jak chcesz używać. HD i komputer to i owszem, obleci.

Do tego nie wziąłeś pod uwagę (jeszcze) zjawiska szarpania ruchomych obiektów i scen, typowego dla LCD 50Hz. Przy przesiadce z CRT dość szybko zacznie Cię to irytować.

Na Twoim miejscu zainteresowałbym się Panasoniciem LX70. To będzie najmniej bolesna przesiadka z CRT w tym przypadku.

Wybierając pomiędzy tymi dwoma modelami, które bierzesz pod uwagę, zdecydowanie wybrałbym Panasonica :).
 

MarekZ

New member
Ale co jest "złe" w Panasonicu to wielkość matrycy - 32, a mnie raczej interesuje 37.
Przejrzałem skarpety i w grę wchodziłby budżet do 5.000.
Byłem w MM i oglądałem Sharpy - 37XD1 i 37RD2. Który w takim razie z tych modeli należałoby kupić żeby nie odczuć "bolesnej" przesiadki z CRT Loewe 100 Hz?
Pozdrawiam
 

SlawekR

New member
MarekZ napisał:
Ale co jest "złe" w Panasonicu to wielkość matrycy - 32, a mnie raczej interesuje 37.
Przejrzałem skarpety i w grę wchodziłby budżet do 5.000.
Byłem w MM i oglądałem Sharpy - 37XD1 i 37RD2. Który w takim razie z tych modeli należałoby kupić żeby nie odczuć "bolesnej" przesiadki z CRT Loewe 100 Hz?
Pozdrawiam
Max 32 cale to jest oczywiście zasadnicza i duża wada Panasa. Jeśli ma być większa przekątna to Sharp 100Hz czyli RD2. Na pewno będzie lepszym wyborem z racji lepszej płynności ruchu.

W większych od 32 cali przekątnych to jeszcze rozejrzyj się za Toshibą WL68. Również ma bardzo dobrą implementację układu 100Hz, do tego bardzo fajne menu zawierające duzo funkcji w stylu "fine tuning", odnośnie kolorów na przykład. No i też całkiem przyjemnie zachowuje się przy sygnałach SD. Ale faktem jest że dostępność tego modelu na naszym rynku jest wielce dyskusyjna, a szkoda. Bardziej na zachód od nas, to bardzo popularny i lubiany model.

Wogóle jak już się pakować w coś nowego, po CRT, to tylko z dobrym układem 100Hz. Za wyjątkiem Samsunga może, bo jemu jak na razie 100Hz nie bardzo wychodzi.
 
Do góry