LCD Samsunga plus tuner cyfrowy jak podłaczyć.

manfred1

New member
Witam serdecznie mam taki mały problem z podłączenie tunera cyfrowego do LE40A656. Wczesniej miałem tak że kable szedł od tunera cyfrowego "zwykły" do magnetowidu a nastepnie z magnetowidu do TV. Teraz chciałem bezpośrednio podłączyć tuner cyfrowy za pomocą kabla scart z LCD ale w żaden sposób nie mogę złapać sygnał z tunera.
 

rafel1809

Member
Magnetowid ze starym tv miałem podłączony euro + kabel antenowy z tv. Teraz mam samsunga 32" 656 z tunerem cyfrowym poł. eurozłączem, tuner z nagrywarką też euro, a nagrywara z tv przez kabel hdmi i pięknie śmiga. W twoim przypadku powinno śmigać bez problemu. Powinien automatycznie przełączać źródła po ich załączeniu, ale do pewności spróbuj przełączać na kolejne sygnały guzikiem na pilocie tv - SOURCE. Za każdym naciśnięciem odczekaj parę sekund aż pokaże się info, czy jest sygnał na danym wejściu, czy nie. Gdzieś go musi znaleść. Pozdro
 

manfred1

New member
No wreszcie doszedłem do problemu. Podhaczyłem inny telewizor i też nie było sygnału okazało się że podczas przesuwania tunera do boku aby podłączyć scart wew. ??? kabla wysunął się ten miedziany rdzeń po odkręceniu i przykręceniu na nowo LCD wychwycił sygnał natychmiast.
 

edelman

New member
Podłączyłeś tuner cyfrowy do LCD przez euro euro? I jak Ci odbiera, żyletka jest czy kaplica? Ja się zastanawiam nad zakupem do LCD, ale boje się ze przez euro będzie słaby odbiór.
 

manfred1

New member
Póki co jade przez hdmi do ampla i następnie do LCD-żyleta ale nie jest kolorowo i niestety niektóre programy jakośc mają tragiczną.
 
Do góry