LCD Samsung LE40A656

andkar

New member
Tak. No cóż trudno oceniać coś, co posiadam od dwóch dni. Telewizorek, jak dla mnie wygląda super (kwestia gustu). Na razie podłączony tylko do kablówki i DVD. Nie bardzo wiem jak go ocenić, bo do tej pory oglądałem TV przeważnie na 21"crt więc zgłupiałem jak mam przed oczami 40". Programy z kablówki wyglądają różnie, jedne są super a inne mniej, zależy od sygnału i programu. Z odległości około 2.5-3m jest dobrze. Obraz z DVD dużo lepiej. Szczerze powiem nie wiedziałem, że te obrazy można tak skalować, wydaje się, że na niektórych programach tv kablowej nie potrzeba HD. Podłączyłem leciwego laptopa i spokojnie ustawiam 1920x1080. Film HD (z gazety ;-)) odtwarzany z lapka - rewelacja z minusem, pewnie tutaj wszystko zależy od karty graficznej i kabla połączeniowego. Co do samego telewizora to mam mieszane uczucia. Prawdą jest to co piszą na innych wątkach o kątach patrzenia. Pod pewnymi kątami kolor czarny, wyraźnie robi się jaśniejszy, nie zauważyłem koloru lila. Mam wrażenie, że najgorzej jest jak patrzę pod kątem i z góry, pod tym samym kątem ale z boku jest jakby lepiej. Patrząc na wprost po prostu rewelacja (jak dla mnie), czarny jest czarny. Co do różnych ustawień obrazu to możliwości jest sporo (nie wiem czy wszystkie), na razie nie zauważyłem oszałamiających różnic między ustawieniami trybu 100Hz czy innych "polepszaczy"... Może jakieś własne ustawienia ktoś podpowie, te standardowe nie są najlepsze. Przepraszam, że wypowiedź trochę lakoniczna ale tak jak pisałem mam mieszane uczucia w związku z tymi kątami i nie mam możliwości postawienia obok innych modeli... Ogólne wrażenie jest pozytywne i chyba z dnia na dzień coraz lepsze...
 

mateo2121

New member
Bez reklam
A może są jeszcze jakieś nowe opinie??? bo planuje zakup nowego Tv i ten model mnie również interesuje... prosze o pomoc
 

ktp

New member
W HD obraz nie jest zły ale podobno słabe SD. Lepsze oceny zbiera Lg 42LG6000. W videomixie też lepiej oceniony.
 

starpi77

New member
sreia 650 40''

Witam! Tak mam telewizor od tygodnia! Xbox360 super ale przy 100hz opcji obraz zachowuje sie dziwnie. mam tez dvd hdmi samsunga i przy wysokiej roz 1080i obraz rozmazuje sie na kilka sekund i wraca z powrotem do ostrosci. nie wiem gdzie jest problem ,kabel , dvd czy lcd? jesli wiesz pomoz:(
 
Do góry