LCD/PLD do naziemnej cyfrowej i tyle

Kojak86

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok 40m2

2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5-3,5m

3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3 osób

4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? głównie na wprost, czasami lekko bokiem

5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć

6.Jak słońce świeci w pokoju ? Prawie w ogóle; okno z boku, prostopadle do linii widz-tv

7.Jaki masz obecnie telewizor ? Graetz 25" CRT

8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Najważniejsza jakość obrazu do TV cyfrowej, możliwość podłączenia starego Video/Divx (Scart - czasem TV ma jakieś przejściówki)

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Naziemna telewizja cyfrowa, antena Sigma Combo HD

10.Jakie urządzenia ? Odtwarzacz video/divx, czasem jakiś film z pendrive'a lub karty pamięci

11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 4h

12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? chyba lepszy mat ale nie wiem

13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? seriale, filmy

14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie

15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie

16.Preferencje co do marki ? samsung, sony, panasonic, lg

17.Preferencje co do wielkości ? 40 - 42 cale

18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? gruba ramka

19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? i tak i tak

20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2200PLN

21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie żadne


Znalazłem bardzo ciekawą stronę, ale nic nie mogę znaleźć o tym sklepie. W zasadzie bvłem zdecydowany na model:
Samsung UE40ES6800
ale teraz też myślę o takiej alternatywie, bardzo ładnie wygląda:
Panasonic TX-42ST60E

Internetowy sklep electroszymaszek zszedł z ceny tego Samsunga na 1990, ale nie wiem co to za sprzedawca...

TV jak napisałem w 85% do TV naziemnej, czasem filmy. Dzięki za pomoc.
 

digitalus

Banned
Witam
Kojak86 za 2200zl bardzo trudno bedzie kupic TX-42ST60E lub UE40ES6800.
Bardzo dobrym wyborem bedzie plazma panasonic TX-P42X60E.Z tej plazmy uzyskasz bardzo dobra jakosc obrazu sd i hd .Czern w plazmie tx-p42x60e bardzo zblizona do plazmy panasonic g30 ,czyli na bardzo dobrym poziomie.
Plazma panasonic tx-p42x60 otrzymala bardzo dobre oceny na avforums.
Panasonic X60 TX-P42X60B Plasma TV Review | AVForums.com - UK Online

Przykladowo , jakosc obrazu z kanalow hd i sd z mojej plazmy cx3e ktora otrzymala nizsze oceny w testach na avforums. Wiecej zdjec w linku nizej
http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/99544-panasonic-tx-p42x60-czy-lg-42pn450b.html
Panasonic C3 (TX-P42C3B) 42 Inch Plasma TV Review | AVForums.com - UK Online

Jesli chodzi natomiast o szerokie ramy w plazmie panasonic to bardzo mi sie podobaja.Prawie jak w plazmie pioneer kuro. Drugie zdjecie:)
DSCF2305J_npqenws.JPG



telewizor_nnasseq.jpg
DSCF3501d_nxnrpnr.jpg
 
Ostatnia edycja:

Kojak86

New member
Nie mogę dawać jeszcze linków, ale to jest sklep "electroszymaszek", za przelew transport gratis. Samsung kosztuje tam 1990PLN, a ta plazma Panasonic 2499PLN.

A propos jaka jest różnica między serią X podaną przez przedmówcę a ST, o którą ja zapytałem?
 

tdx

New member
Bez reklam
Sprawdź lepiej kolego nip i regon :) żebyś nie został bez kasy i TV bo dla mnie ten sklep to ściema :)

i pierwsi poszkodowani:

kontakt bardzo zły, nikt nie odbiera telefonów, jest sygnał po czym rozmowa zostaje przerwana. Pieniądze wpłacone w poniedziałek (mam potwierdzenie z banku), a na stronie sklepu przy zamówieniu pisze że nie ma wpłaty! (jest czwartek wieczór) i do nikogo nie można się dodzwonić! nie polecam
 
Ostatnia edycja:

Kojak86

New member
No jest ktoś taki, dane i numerki się zgadzają. W rejestrze od czerwca (czyli miesiąc i trochę). Jakieś opinie na porównywarkach są. Ludzie piszą jedynie, że infolinia nie działa i to fakt dzisiaj z 10 razy próbowałem się dodzwonić i nie jest to możliwe, jednak ceny w zakładce promocje w sklepie są intratne...
 

Kojak86

New member
Na jakieś zmiany już na wstępie. Nie no dzięki za podpowiedź na pewno od razu nie zdecyduje się, TV kupuję ojcu i to nie moje pierwsze zakupy. Cena rzeczywiście podejrzana - zrezygnujemy.

Podsumowując maks to 2300 - 2400 PLN, udało mi się trochę utargować na antenie, kablach i listwie.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Jak Ci się uda jeszcze dorwać, to MM i Saturny mają na wyprzedaży 42ST50 - za 2500zł. Najlepszy stosunek ceny do jakości.
Natomiast jeśli coś łatwiej dostępnego, o dobrym obrazie :
Samsung 40F6500
Toshiba 40TL938 / 40TL933
Philips 40PFL4508
Sony 42W655

Z czego jedynie sony nie jest na 100hz matrycy.
 

Kojak86

New member
A zapytam przy tej okazji o jeszcze jedną rzecz. Skoro TATUŚ będzie korzystał prawie tylko wyłącznie z telewizji dvb-t, to czy lepiej wybrać telewizor HD Ready czy uderzać we większość czy Full HD. Kiedyś coś czytałem o jakimś przeskalowywaniu.

Mi to z kolei podobają się tylko te dwa, o które na wstępie pytałem UE40ES6800 lub TX-P42ST60E. Tu z kolei 4 stów brakuje...

 
Ostatnia edycja:

Kojak86

New member
Panas droższy i żżera więcej prądu. Będzie miał chyba jednak lepszą czerń, ale odpada jak na niego zaświeci słoneczko, na szczęście pokój ciemny.

Skoro smart i 3D niepotrzebny, a najważniejsza jakość obrazu na zwykłej naziemnej cyfrowej, to co przemawia za jednym i drugim. Szczerze mówiąc Philipsa nawet nie brałem pod uwagę. LED to od razu myślałem o Sony, Samsung ewentualnie LG, a jak plazma to od razu Panasonic.
 
Do góry