LCD ok. 3k jako monitor PC

BartRaz

New member
Witam serdecznie,

jak w temacie szukam LCD pod PC. 37" chyba optymalnie będzie (chyba że myślicie inaczej), będzie stał TV na biurku ok metra ode mnie, chyba że to będzie za mało, wtedy ewentualnie przybije do ściany. Pokój 3x6 miejsca sporo.

Nowy komputer pod to składam z Ati HD 5850 na wyjściu, będzie mieć i HDMI i DVI itp wyjścia. Interesuje mnie rozdzielczość 1920x1050 Full HD.
Skalowanie 1:1 no i w dół też, wiadomo że nie wszystko pójdzie w tej rozdzielczości (z różnych przyczyn).
Czego oczekuję po TV ? Niewidoczny lag i smużenie, do tego ładne i ostre kolory,
Będę używał do szybkich gier (FPS) , filmy, www, pakiet office itp.
Większość czasu jako monitor ale też jako normalny TV, cyfrowy polsat i lub N-ka. Tutaj mile widziany np PiP i 100Hz. Oglądanie filmów bez 100Hz chyba mija się z celem? Szybkie przerzucanie kanałów mile widziane również, jak i wyciszanie reklam (to opcjonalnie).

Po wielu godzinach lektur wynalazłem kilka TV:

po 1. Toshiba 37XV635DG, tutaj na + 100Hz ładny obraz ale przede wszystkim cena, można go dostać za 2490! Ale jest mały mankament tj w specyfikacji tech. napisane
Łączność z PC
  • Max. rozdz. dla PC in: 1360x768@60Hz
  • Tryb PC dla HDMI™: 1360x768@60Hz
Kiki napisał, że działa bez zarzutu, jak potwierdzi na 100% to problem odpadnie.
Pozostaje jeszcze starszy model 37 RV 555 DG, może on lepszy, bo tam 10 bit panel, w nowym chyba nie ma 10??

po 2, naturalny wybór pod PC (czytając to forum np.) jakiś Samsung typu LE37B650, a może inny?
Może SONY KDL 37 W 5500 lub Sony KDL 37 V 5500 czy LG 37LH5000?
Soniaki mają poważną "wadę" - cenę... Ale możliwe że się da taniej znaleźć.

Jakieś inne wasze typy? To wyłuskane z masy tematów, przyznam że tylko część przejrzałem, na całość miesiące potrzebne :) Do wielu marek nawet nie zajrzałem.

Postanowiłem poprosić o waszą pomoc ponieważ wchłonięcie takiej ilości informacji na raz zapchało mi szynę danych w głowie i nie jestem w stanie sam podjąć żadnej decyzji.
Proszę uwzględnić to, iż jako monitor przez 90% czasu będzie działać, filmy głównie z PC będa chodzić, jako TV najmniej (chyba że na PiPie czy innym tego typu wynalazku), toteż obraz żyleta i brak smug najważniejsze + natywna 1920. Co do wielkości też proszę o poradę no i co do odległości. Cena też ma znaczenie, w końcu muszę dokupić do tego komputer za 3-4k co razem już wysusza całkowicie moje kieszenie.

Dziękuję z góry za pomoc.
 
Do góry