LCD MATRYCA MAT CZY GLARE?? Philips 47PFL9732D czy Samsung 46LEF86BD

maciekbox

New member
Witam wszystkich uzytkowników forum!
Zwracam sie z prośbą o informacje (gdyż jestem przez nabyciem n/w sprzętu) do osób które są posiadaczami tego sprzętu bądz miały styczność i okazję potestować tv lcd Philips 47PFL9732D , Samsung LEF86BD bądz do nich zbliżone.
Jestem w kropce ponieważ mój dylemat związany jest z powłokami w jakie wyposażone są te lcd. Moje pytanie dotyczy tego czy powłoka jaka wystepuje w samsungu tj. błyszcąca przy dłuższym użytkowaniu, oglądaniu powoduje zmęczenie wzroku biorąc pod uwagę niebywałą ostrość obrazu samsunga. Czy w ogóle taki efekt występuje?

Kiedy po raz pierwszy miałem styczność z tymi telewizorami i był to Philips stwierdziłem, że obraz z niego jest bardzo ciekawy i przyzwoity jednak bez jakiś większych uniesień poniewaz wziołem poprawke na demo Philipsa. I w sumie chyba był to mój favoryt do czasu...

Kiedy udało sie odpalić zwiastuny filmowe w blu-rayu na obu tych lcd i dopiero zobaczyłem na samsungu jak może być "wyczesany" obraz na tv lcd. I było to na ustawieniach nawet mocno wytłumionych od ustawień fabrcznych dynamicznych czy standardowych np.
Teraz wydaję mi się że jakośc z Philipsa to jakby puścić obraz z dobrego projektora na prześcieradło. Jakoś stracił on w moich oczach pomimo jego wielu plusów.

Z kolei świetlisty obraz samsunga rodzi moje obawy.
Z całym szacunkiem dla jego kolorystyki i ostrości która zachwyca nie wiem i mam pewne obawy właśnie co dłuższego oglądania tej jakości obrazu ze święcącej matrycy w odniesieniu do odbioru przez nasze oczy i komfortu podczas parogodzinnego oglądania.
W sumie Philips czymś się chyba w końcu kieruję poza refleksami skoro stawia wciąż jedynie na matryce mat. Nie wiem może nasze oko woli poprostu MAT w końcu zbiera wciaż nagrody EiSA i chyba nie tylko za ten ambiligt.
Proszę o Wasze opinie i spostrzeżenia w tym temacie.
Dziękuję za pomoc i Pozdrawiam
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
chyba sam sobie już odpowiedziałeś... :p

mnie osobiście matryce "glare" przyprawiają o mdłości i zarazem o ataki wściekłości - zarówno w TVLCD jak i szczególnie w notebookach
a ta wściekłość jest z powodu: "jak ktoś normalny mógł zaprojektować coś co jest ekranem zintegrowanym z lustrem???"

edit:
PS. a skoro obraz z Filipa przestał Cię zachwycać, to może rozważysz jakąś trzecią ewentualnosć? :)
 
Ostatnia edycja:

wader69

New member
"Glare" zaprojektował ktoś normalny...

Hoodzielec napisał:
chyba sam sobie już odpowiedziałeś... :p

mnie osobiście matryce "glare" przyprawiają o mdłości i zarazem o ataki wściekłości - zarówno w TVLCD jak i szczególnie w notebookach
a ta wściekłość jest z powodu: "jak ktoś normalny mógł zaprojektować coś co jest ekranem zintegrowanym z lustrem???"


Mam monitor 17" Sony z matrycą "glare" przy kompie stacjonarnym. Jak będę wybierał monitor do drugiego kompa, to też wybiorę "glare". Obraz jest ostrzejszy niż w monitorach matowych. Efekt lustra jest widoczny jedynie przy wyłączonym monitorze. Wydaje mi się, że przeciwnicy "glare" trochę przesadzają i kierują się teoretycznymi uprzedzeniami.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy wybierać powinien wg siebie.
Ja jeśli miałbym brać błyszczący ekran - to sięgałbym po plazmę Pioneer Full Hd.
http://www.hdtv.com.pl/forum/search.php?searchid=673574


A LCD Samsunga w HD gra rewelacyjnie:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=24520
Dziś dużo czasu spędziliśmy aby jeszcze raz dokładniej przyjrzeć się telewizorowi. Musimy dokładniej przekazać nam swoje obserwacje . Otóż po kalibracji czerń jest imponująca i kąty boczne również.
9f9d336de78ef454med.jpg


Ale w tej klasie nie powinieneś w swoich poszukiwaniach ominąć:
Toshiba46 ZF 355
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=24216

Gdzie Ci mężczyźni ?
Ano teraz widać że są i to jak widać !!!
Wyrazistość i oddanie rzeczywistości wręcz wzorcowe.
031c704c14025ecdmed.jpg


I JVC 47 V 80 :
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=16662

P1050107.jpg


 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
wader69 napisał:
Jak będę wybierał monitor do drugiego kompa, to też wybiorę "glare". Obraz jest ostrzejszy niż w monitorach matowych. Efekt lustra jest widoczny jedynie przy wyłączonym monitorze. Wydaje mi się, że przeciwnicy "glare" trochę przesadzają i kierują się teoretycznymi uprzedzeniami.
Nie teoretycznymi, ino praktycznymi.
Muszę czasem korzystać z (topowego HP) laptopa kumpla i... co mi po super-ostrości skoro w ekranie odbija się wszystko co leży na biurku???
A już najbardziej wkurzają mnie odbicia jasnych przedmiotów, np. kartek którymi biurko mam z reguły zawalone...
 
Do góry