LCD lub tani LED 37 cali z dobrymi kątami

glewik

New member
Pytanie jak w temacie. Chcę kupić tv który powieszę na ścianie. Małżonka czasami ogląda telewizję na leżąco i dlatego ważne są dla mnie kąty góra/dół. Szukam od dwóch dni na tym forum i w necie i nic nie mogę sensownego znaleźć.
Innym ważnym aspektem jest apetyt na prąd. Nie chcę TV który będzie żarł więcej niż 120W.
Upatrzyłem sobie SONY KDL-37EX500. Jednak znalazłem nieliczne informację o rzekomo słabych kątach tego modelu.
TV będzie podłączony do anteny SD.
Na telewizor nie chcę wydać więcej niż 2300zł.
Następnym problemem z tego co czytam jest buczenie telewizorów, jestem wyczulony na takie historię więc modele z tendencją do buczenia/brzęczenia też odrzucam.
 

glewik

New member
przyznam się że na plazmy w ogóle nie zwracałem uwagi właśnie za ich prądożerność. ale faktycznie 130/140 W przy 42 calach nie jest to znacząco więcej niż przy telewizorach LCD.
Zastawiam się jeszcze nad Panasonic TX-L37E30E
 

glewik

New member
3m.
Przyznam, że ta plazma zaczęła mnie interesować jednak dopiero po kilkunastu minutach zobaczyłem że w plazmach z niższej półki nie ma FullHD, a w niedalekiej przyszłości coraz więcej będzie programów nadawanych w pełnej rozdzielczości, tutaj rodzi się pytanie jak to będzie wyglądać na tych plazmach.
 

don111

Banned
z satelity nie ma na razie full hd i nie będzie w najbliższym czasie, 1080p jest tylko z blue raya ewentualnie czasem z PS3
3m do ekranu to i tak zbyt dużo aby odróżnić 1080p od 720p na 42' ekranie
o 37' zapomnij przy tej odległości, nawet jeśli nie oglądasz HD
 

glewik

New member
Dzięki za radę

Kupiłem LG 42PT353 który jest nowszą wersją LG 42PJ350, nowsza elektronika czytająca divx i więcej hdmi. Aktualnie jestem bardzo zadowolony z tego tv. Tak więc bardzo dziękuje "don111" za nakierowanie mnie na dobry wybór.
 
Do góry