LCD lub PLazma do 3000tys 2-3m

smolaque

New member
Zamierzam kupić jakiś telewizorek min 37 cali, odległość siedziska od telewizora to około 2,5-3metrów, głównie ma on służyć do oglądania kablówki (UPC MediaBox z nagrywarką cyfrową i HD) łącze hdmi. Grać raczej nie zamierzam. Do tego chce kupić kino domowe (też niewiem jakie jeszcze;) wiec zamierzam oglądać jakieś filmy na dvd. Sprzedawca w jednym ze znanych sklepow polecił mi Samsunga 37a551, trochę o nim czytałem tu na forum i są mieszane opinie:/ Chce na to wydać do 3tys, czytając na forum różne opinie sam już nie wiem czy na odległość 2-3 metrów, tv na scianie, słabo oswietlone pomieszczenie, i ogladanie raczej wieczorami jest lepsze lcd czy plazma , hd czy full bo opinie mi troche w głowie namieszały, pomóżcie coś panowie;)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Pv80

Idealna dla Ciebie będzie Plazma Panasonic 37PV80 i po kłopocie. Jedno ale ja bym wziął 42PV80.

Pozdrawiam
 

smolaque

New member
Nad Panasonicami myślałem, dokładniej nad 42PV80, ale gadałem z kolegą, który zna się poniekąd na tv i twierdzi, że na taką odległość od tv czyli miedzy 2-3metry wystarcza w zupełności 32cale, zgadzacie się z tym?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Smolaque nie wiem na czym się zna Twój kolega i nie mam zamiaru w niczym umniejszać jego wiedzy, ale w Twoim przypadku 37 cali będzie jak najbardziej OK".

Ja z 3 metrów oglądam 42 cale i żałuję, że tylko 42 cale.
Co do odległości od TV było na Forum bardzo dużo poszukaj.

Powodzenia
 

astronaut

New member
smolaque napisał:
Nad Panasonicami myślałem, dokładniej nad 42PV80, ale gadałem z kolegą, który zna się poniekąd na tv i twierdzi, że na taką odległość od tv czyli miedzy 2-3metry wystarcza w zupełności 32cale, zgadzacie się z tym?

Częsciwo zgodzę się. Mam 37" i siedze w odległości 3,5m. Mam wrażenie że to max dla mnie. W Twoim przypadku też celowałbym w 37". Ale wielu tutaj zapewne napisze że 42" też będzie OK.
 

smolaque

New member
Marciniozo kolega zna się jak każdy:) Dokładniej ta odległość szacuje się na 2,5m. więc nie wiem czy 37 to nie za dużo czytając fora w oparciu o stosunek odległości do miary tv. Co myślicie o Qualia TV LCD SONY KDL-32E4000 ?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Z pewnością masz rację, ale nie wiem jakie fora czytałeś bo chyba tego forum dokładnie nie prześledziłeś.... Pytałeś o radę to odpowiadam. Ja swój TV kupiłem po wnikliwym zapoznaniu się z Tym Forum, gdzie wyczytałem, że przy odległości 3m 42 cale będą w sam raz. Teraz już gdy mam taki TV jakiś czas stwierdzam, że to był dobry wybór, ale.... TV mógłby być większy!!!

Jest to oczywiście moja subiektywna ocena.... Ty zrobisz jak uważasz, ale powtarzam poczytaj dokładnie to Forum jest obszerny wątek o odległości widza od TV.

Życzę udanego zakupu i zadowolenia z wyboru.
 

smolaque

New member
Marciniozo, dzięki za szybkie riposty, najlepsze sugestię są od osób, które są w podobnej sytuacji do autora wątku i potrafią subiektywnie doradzić. W takim razie co byś proponował do 3tys w gabarytach sugerowanych przez Ciebie własnie?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Smolaque ja proponowałbym Panasonica 37PV80. Pewnie lepszy byłby jakiś Pioneer ale to nie ta półka cenowa.

Edit

Pisałeś w pierwszym poście, że planujesz też zakup kina domowego.... i dlatego aby mieć właśnie namiastkę kina w domu im większy TV tym lepiej!! Oczywiście bez przesady.
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Plazma?

W tym przedziale cenowym zdecydowanie Plazma!!!

Plazmy sprawdzają się bardzo dobrze jako TV i mimo swoich wad / kto i co ich nie ma..../ są w tej materii lepsze od LCD. Tym bardziej w tym przedziale cenowym.
 

banjo

New member
Jeżeli moge sie dołączyć, to dopowiem że od niecałego miesiąca mam plazme panasonica 37pv8 patrze z odległości 2,5m i niekiedy wydaje mi sie ze tv jest za mały.Ale jedno stwierdzam-tylko plazma.Naturalnośc obrazu,kontrast, czerń .Oglądanie w nocy to sama przyjemność, dlatego ja polecam plazme.Pozdrawiam.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Banjo powiem tak - Mądrego to i miło posłuchać. A tak poważnie ja oglądam z 3 metrów 42 cale i też czasami jakiś mały ten mój TV mi się wydaje / taki jak w podpisie /.

Pozdrawiam
 

smolaque

New member
Panowie, zamieszaliście mi trochę w głowie:) kurcze może ustalimy jakiś konkret? Plazma, 42 cale, w tym przedziale cenowym Panasonic pewnie najlepiej wyjdzie i dokladnie ten model co ma marciniozo, i powiem szczerze zanim zaczalem czytac fora z opini znajomych to był mój pierwszy strzał:) zostać przy nim czy coś innego?:)
 

banjo

New member
Właśnie ten model chciałem kupić, niestety moja meblościanka mi na to nie pozwoliła :( a szkoda. 37' mam prawie na wymiar,ale wyboru nie żałuje. Jakbym miał możliwośc powieszenia na ścianie , wtedy bym zaszalał z wielkością plazmy :) w granicach rozsądku oczywiście...
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
wybór

Smolaque wybór należy do Ciebie!!!!

Ale powiedzmy tak Plazma Panasonic 37PV80 z pewnością to będzie dobry wybór.

Czy masz kupić 42 cale, cóż to Twoja decyzja... wszystko zależny od jakości sygnału. Powiem tak Kanały HD to poezja dla oka i z odległości 2.5 metra będzie OK". Z DVD też będzie super.

Jeżeli chodzi o kanały SD to zależy od nadawcy dobre programy typu TVN, Polsat czy ostatnio TVP2, o Canal + nie wspominając też prezentują się bardzo dobrze. Programy typu Polonia1, czy tele5 to już gorzej. I wtedy im bliżej siedzisz tym więcej widzisz - w tym przypadku widzisz słabość nadawanego sygnału.
 

smolaque

New member
Dziękuję Wam bardzo za porady, mam już jakiś pogląd. A potraficie zaproponować jakieś kino domowe do 1500zł może, głównie służące do słuchania muzyki na kameralnych imprezach:D, mniej do filmów?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Kd

Do 1500zł będzie ciężko. Oczywiście jest duży wybór w tej cenie, ale są to tzn. plastiki, które.... cóż zagrają ale jak? Będzie to kino tylko z nazwy..., ale mniej więcej za 1500zł widziałem bodajże ciekawy zestaw / jak na tą kasę/ zaraz poszukam i podam Ci konkrety....

Edit
KENWOOD (KRFV5200 + DVF3400) Pure Acoustics - ZESTAW kina domowego - ok.1000zł

Onkyo 304/406/Trend 800 - za około 1600zł

Obydwa zestawy widziałem chyba w Media Markt - zawsze to nie plastiki, jest amplituner, wyposażony w wejścia AV no i kolumny co by nie mówić są na jakimś poziomie. Musiałbyś tylko później dokupić subwoofer.

Oczywiście nie są to jakieś super zestawy, ale mieszczą się / prawie/ w Twoim budżecie.


W podobnej cenie widziałem także gdzieś zestaw Yamahy - chyba w Awansie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry