LCD: LG lepszy od Loewe i JVC???!

pablo82

New member
Jak to jest możliwe, że LG LC 2R (niektórzy mawiają, że nazwa pochodzi od: "L"edwo "G"ra) czyli zdaje się... jakaś podstawowa seria LCD LG wygrywa test 37 calowych LCD:

http://www.testberichte.de/preisvergleich/level4_video_43784.html

Drogi Loewe na drugim, a JVC dopiero na czwartym miejscu. Czy Niemcy nie mają o niczym pojęcia, czy o co tu chodzi??? Być może najważniejszym kryterium w tym teście była cena, ale nie sądzę...

"Es wurden Kriterien wie Bildtest, Tontest und Messlabor getestet."

Zamierzam kupić właśnie 37 calowy LCD i zawsze słyszałem, że pierwsze
co zrobić przy wyborze to skreślić firmę LG. Skreślać zwycięzcę?

Już nic nie wiem :?

Co Wy na to wszystko???
 

Piotr_the

New member
LG bardzo dużo inwestuje w polsce i powinno sie kupowac te LCD chyba, że wszyscy zamierzaja z tąd wyjechać na zachód :D a tak pozatym LG=Philips ;)
 
Ostatnia edycja:

GIMI

New member
Hej

Pablo
Test, ktory znalazles w necie to test odnoszacy sie przede wszystkim do ceny. Preis/Leistungsverhaeltnis to stosunek ceny do jakosci wiec im nizsza cena a w LCD jakos chodzi tym lepsza bedzie cenzurka.

W Chip Komputer Test tez LG przed Loewe w ogolnej ocenie ale juz ocena obrazu to Loewe nr 1. JVC nie ma w tym tescie wiec trudno sie odniesc.

LG do JVC i Loewe ma daleka droge!

Gatekeeper
No wlasnie! Wystarczy poczytac testy na stronie, która podajesz!

Pozdrowienia

GIMI
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
to robił ktoż przed pójściem do okulisty.
Z modelem LG spedziłem kilkanaście godzin na porównaniach w stosunku do innych. I Lg gra zdecydowanie najsłabiej . Przerysowuje obraz i to mocno , podaje rozbieżne kolory od rzeczywistości.
Ja bym odpuscił
pozdrawiam
 

EWI_JJ

New member
Witam
Na marginiesie wątku chciałem opisać jak dokonałem wyboru LG.
Zamówiłem sobie do prezentacji 3 LCD:
JVC 37S60
SHARP 37BV8 (czarny odpowiednik 37GA8E)
i LG LB1R
Nastawiałem się na zakup Sharpa.
Na początek włączyliśmy JVC i LG z sygnału z CYFRY (RGB) i tutaj moje zdziwienie - jak włączyłem menu w cyfrze to w JVC pomiędzy białymi literami w pionie pojawiała się jakby strużka mleka. Zamienialiśmy kable i wyjścia i nic - ciągle to było. Na obrazie też pojawiały się jakieś morki. Chyba akurat ten model JVC wygrał za dużo porównań i był nieco zmęczony :)
Potem porównywaliśy LG z Sharpem. Sharp miał bardziej naturalny obraz , ale nie była jakaś duża różnica, a nawet moja druga połowa stwierdziła że trawa jest lepsza na LG.
Z płytki testowej Sharp był nieco gorszy od LG - miał większe interferencje na obrazie 576linii.
Gdybym miał wybierać na podstawie obrazu wybrałbym Sharpa.
Ale dla mnie było ważne też podłaczenie kompa.
i tutaj Sharp w stosunku do LG to 2 klasy gorzej - raz że gorsza rozdzielczość 1024x768 tylko (co jest wg mnie dziwne), niepokrywający całego ekranu i 2 niewyraźny obraz - wyraźnie gorszy od LG.
LG bardzo łatwo przyjął 1360x768 i obraz jest bardzo stabilny.
Tak więc wybrałem LG . Ten model LB1R jest podobno lepszy od L2CR (wg KiKi i ja sam w marketach niezbyt dobrze oceniałem LC2R), i ma też trochę bajerów - sporo ustawień obrazu, drugi tuner , PIP, SRS sound.
Ogólnie po 3 dniach jest z niego zadowolony. Na dobrej jakości programach daje b. ładny obraz. Pościgałem do kompa kilka trailerów HD i dopiero wtedy widać naprawdę to będzie w przyszłości ..
 
Do góry