Lcd Led Tv 37-40cali za ok 3000zl prosba o pomoc

prezesdel

New member
1. Odległość od ekranu: 1.9m
2. Jak słońce świeci w pokoju: Z lewej strony
3. Jak duży jest pokój: 16 m2 (7x2.5), telewizor bedzie na dluzszej scianie
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor: SAMSUNG LCDTV 26" - LE26R51B
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: seriale, filmy, dokument, sport
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: cały dzień
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: obojętnie
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: pomiędzy
10. Matryca błyszcząca czy matowa: raczej matowa ze względu na okno z prawej strony
11. Preferowana wielkość telewizora: 37-42 cali
12. Preferowana marka: Samsung
13. Czego nie lubisz w telewizorach: awaryjności
14. Jakie urządzenia będą podłączone: pendrive, dysk sieciowy przez wifi lub kabel ethernet,
cyfrowy polsat dekoder samsung hd
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 70% telewizja, 20% USB, 5% radio, 5% internet
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: Na wprost, czasami z kątów bocznych
17. Czy ważne jest wifi: ważne
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: prawdopodobnie tak
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: jeżeli będzie taka możliwość to tak,
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: na pewno tak
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: tak, ale to nie jest najważniejsze
22. Ma mieć 3D: nie zależy mi
23. Ma mieć slot na karty SD: niekoniecznie choć byłoby miło
24. Ma mieć tuner DVB-S: tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: USB (filmy), wifi (dysk sieciowy, internet)
26. Jaki masz sygnał: cyfrowy
27. Ile programów HD: 20
28. Ma stać czy wisieć: Stać
29. Rozdzielczość: FullHD
30. Dvb-t: Tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: dobra jakość odtwarzania, małą awaryjność
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 5-8h
33. Sugerowana cena: do 3.000 zł (moze ciut wiecej jesli bedzie warto)

Witam serdecznie!
Jestem nowy na forum. Chcialbym Was prosic o pomoc. Szukam tv lcd led o rozmiarze ok 37-40cali.
Co sadzicie o modelu samsung ue40es6710? Czy warto doplac do modelu 6800? Czy moze wystarczy mi
gorszy model 6300? Czy polecacie cos innego?
pozdrawiam!
 

voodoopeople

New member
nie upieraj się tylko przy samsungu :) Ja już ten okres mam za sobą (kupiony ue37c6500 w zeszłym roku). Nie to, że skreślam definitywnie ta firmę ale poszerzam pole wyboru (miała być plazma ale efekt migotania w moim przypadku wyklucza tą opcję - czuły wzrok:)).
Za 3K to już panasonica 42ET5 kupisz bez problemu (wiem to już 42cale).
Ja mam ten sam problem - nie wiem czy zmiana z poprzedniego modelu (już jest u rodziców) da widoczny efekt poprawy jakości obrazu. Chodzi mi o clouding - tak tak samsung to ma ... wpisz w google (najlepiej zakładka grafika) i będziesz wiedział o co chodzi. Mi to na przykład przeszkadza (oglądam zwłaszcza wieczorem i to widzę) a rodzicom nie (nawet tego nie zauważyli - ja im nie powiem :)). Ja teraz mam właśnie 2 faworytów - 42ET5 panasonica i toshibę 42YL863 ale to już koszt 1K więcej (a był ostatni w jednym dużym sklepie internetowym za 3,5K).

PS. czy różnica miedzy samsungiem ue37c6500 a panasonic 42ET5 będzie znacząca (a może jednak toshiba)? Nie chodzi mi o rozmiar a o rozmiar :) a o jakość obrazu i odtwarzanie multimediów. To pytanie do osób które miały odczynienia z oboma telewizorami - będę wdzięczny za wszelkie sugestię.
 

prezesdel

New member
Dziekuje za odpowiedz :) Absolutnie nie upieram sie przy samsungu, po prostu go mialem i sie dobrze sprawuje. Glownie chodzi mi o dobra jakosc obrazu plus ogladanie cos przez ipla itp ( moze byc przez ethernet, nie upieram sie na wi-fi chociaz fajnie byloby miec :) ). Mam od razu przy tv stac laptopa, takze funkcje internetu moglyby byc malo uzytkowane przeze mnie. Fajnie natomiast byloby miec np. slot kart sd. A jak cos sie uda kupic za 2-2.5k to tez nie bedzie tragedii. Nie wiem czy jest sens dokladac 1000zl ( w jaki sposob sie to przelozy na jakosc obrazu i uzytkowania)
pozdrawiam!
 

prezesdel

New member
Chcialbym nadmienic, ze mieszkam w UK i chcialbym miec takie aplikacje jak bbc iplayer i tvn player, ipla czy skype. Nie wszystkie modele sa tutaj dostepne. Sharp 40 LE 830 nie jest dostepny. prosze o pomoc. pozdrawiam
 

prezesdel

New member
Witam
Z tego co tutaj jest dostepne:

TOSHIBA 40TL963B Full HD 40" LED 3D TV za ok 550 funtow,
SAMSUNG Series 5 UE40ES5500 Full HD 40" LED TV ok 530 funtow
SAMSUNG Series 6 UE40ES6300 Full HD 40" LED 3D TV za ok 650 funtow
SAMSUNG Series 6 UE40ES6710 Full HD 40" LED 3D TV za ok 700 funtow

Panasonic i Philips odpada-jakos nie mam przekonania. Co polecacie z powyzszych do moich zastosowan? Jakie sa roznice miedzy nimi? Czy wszystkie maja blyszczaca matryce?
pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Miałeś poprzednio Samsunga ale 26" . Odległość masz 2 m więc musisz uszanować możliwości skalowania i płynności w modelach które wybierasz.
Ale skoro masz już doświadczenie "Samsungowe" to tak bym został.
Różnice są nie duże wybrałbym ES 6710.
 

Kpc21

New member
Sharp 40 LE 830 nie jest dostepny. prosze o pomoc. pozdrawiam
Jest. Nie znam brytyjskich sklepów, ale np. tutaj:
Sharp LC40LE831E 40 inch 1080p 3D QUATTRON TV with Smart Internet,LED Backlight,HD Freeview and 2D to 3D conversion: Amazon.co.uk: Electronics

W UK numery modeli będą się różnić np. jedną cyfrą, bo tam mają odmienne standardy w stosunku do Europy kontynentalnej. Inne są nawet gniazdka 230V. Czasem nawet dwoma, bo z tego co widzę, wszystkie TV mają tam DVB-T2, stąd nasza Toshiba TL933G to u nich TL963B (6 zamiast 3 bo ma DVB-T2, B zamiast G bo ma brytyjską wtyczkę i pewnie jeszcze inne różnice).

Różnice można sprawdzić na tym forum - trzeba wejść w wątek odpowiedni do producenta telewizora i w pierwszym poście wszystko jest wyjaśnione. Co prawda po bułgarsku, ale jeśli ktoś nie zna tego języka (czy raczej nie zna cyrylicy, bo ten język do polskiego jest całkiem podobny), można posłużyć się Google Translate.
 
Ostatnia edycja:

prezesdel

New member
Witam. Dziekuje za odpowiedzi. Bylem dzisiaj w sklepie i ogladalem telewizorki. Podoba mi sie design Samsungow, jednak mam zastrzezenie do wszystkich modeli-maja blyszczaca matryce a nie matowa. Co masz na mysli piszac ze musze uszanowac mozliwosc skalowania i plynnosci? Czy sa jakies tv w tym przedziale cenowym, ktore nie maja tego? Jaka jest roznica pomiedzy TOSHIBA 40TL963B a SAMSUNG Series 5 UE40ES5500 i czym tak naprawde sie roznia od siebie SAMSUNG Series 6 UE40ES6300 od SAMSUNG Series 6 UE40ES6710 poza funkcjami smart?
Co jeszcze polecacie? Ogolnie to nie spieszy mi sie z wymiana i moge poczekac kilka miesiecy jest ma sie cos ciekawego pojawic.
pozdrawiam
 

prezesdel

New member
Mam jeszcze pytanie: czy mozna zainstalowac ipla tv, tvn player i bbc iplayer na jednym tv, tak zeby to razem dzialalo? Jesli mozna, to ktory tv nadaje sie do tego najlepiej?
Prosze rowniez o odpowiedz o moje powyzsze pytanka.
dzieki i
pozdrawiam
 

prezesdel

New member
Witam
Otoz postanowilem troche zaoszczedzic i kupic 37 cali :) Co polecacie z tych dwoch modeli: samsung ue40es5500 sony kdl40ex720 ?
pozdrawiam
 
Do góry