LCD, LED, PLAZMA 42-46 zawrot glowy :)

tricky10

New member
Witam,

podaj jakie masz warunki : pokoj nieduzy 4x5 metrow. Na krotszej scianie telewizor. Odleglość od telewizora ok 3 m.
odległość od ekranu ? - 3 metry
jak słońce świeci w pokoju ? jedna strona pokoju nasloneczniona praktycznie przez caly dzien (strona poludniowa).
Jak duży jest pokój ? 4x5 m
jaki masz obecnie telewizor? Samsung 32" LCD HD Ready
jakie programy najczęściej oglądasz? Glownie TVN, HBO itp. generalnie wiekszosc kanalow HD z n'ki.
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? - wieczorem
preferowana wielkość telewizora? 42-46 cale
preferowana marka ? Aktualnie moje preferencje ida w kierunku LG LE8500 Full LED
czego nie lubisz w telewizorach ? Generalnie nie ma przeciwzskazan :grin:
jakie urządzenia będą podłączone ? N'ka (HDMI) i niedlugo Bluray
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 90% TV, 10% bluray
jakimi złączami ? AUDIO (N->SPDIF->Amplituner) VIDEO (N->HDMI->TV)
jaki masz sygnał ? N'ka
ile programów HD ? 17
ma stać czy wisieć ? wisieć
jaka klasa cenowa ? min jak to minimum :) - max 5500
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Toshiba 42ZV635 lub 40SL733.
Sharp 40LE705 lub 40LE810.
Sony 40EX700
Nie ma co więcej od tych telewizorów wymagać:)
 

digitalus

Banned
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Generalnie zmieniłbym całe zestawienie na rewelacyjną jakość końcową w klasie - uwzględniając Toje warunki :
Sharp 40 LU 820 - nowość Quatrtron lcd led
Panasonic 42 V 20 - plazma
Toshiba 40WL753 - nowość lcd led
JVC 42 DV1- CCFL
I poprosiłbym o prezentację w domu
 

tricky10

New member
No tak ale co z tym LG z parametrow wynika ze nie ustepuje konkurencji. Malo tego ma ten certyfikat. Chyab ze ma jakies wady o ktrych nie wiem
 

digitalus

Banned
dla mnie najlepszym sprawdzianem jakosci telewizora jest przekonanie sie na wlasne oczy jak telewizor radzi sobie z gorszym sygnalem.czyli np divx i nagrania z karty dvb.to taka sama jakosc obrazu jak z tunera satelitarnego. warunek jest jeden dvd nie moze miec problemow z odtwarzaniem plikow mpeg2.pliki mpeg2 czyta np popularna dvd manta.niestety nie wszystkie dvd "czytaja" pliki mpeg2 np nowe modele dvd pioneer maja z tym problem.starsze dvd pioneer czytaja mpeg2 np dvd pioneer dv-300
to np taki plik,mozna wypalic na plyte i zabrac do sklepu.
Download test4.zip from Sendspace.com - send big files the easy way

co nam daje taki test? unikniemy rozczarownia w domu
plazma wygra z lcd,bedzie widac wiecej szczegolow a to jest przeciez najwazniejsze.rozjedzie lcd jak walec . tak jak w poscie wyzej.
uwazam ze najlepsza jakosc obrazu sd uzysakamy z 37 calowej plazmy panasonic x20
jesli chdzi o 42 calowy telewizor to prorowywalna jakosc sd bedzie z 42x20 i LG 350 ,550.plus dla 350 i 550 to bardzo niski pobor pradu.550 czyta pliki divx hd.
Telewizor LG 42PJ550 - opinie, komentarze o produkcie
Telewizor LG 42PJ350 - opinie, komentarze o produkcie
 
Ostatnia edycja:

tricky10

New member
No wlasnie problem ze nie wiem co mi pasuje ja nie kieruje sie wygladem :) a technologie jakie maja pzredstawione TV'ki sa naprawde rozne i na pierwszy rzut oka ciezko wybrac.
Dzieki postaram sie wyprobowac sposob testowania.

PS
Zastanawia mnie jedno skoro lg'ki sa do dupy (bo takie opinie czytam) to dlaczego ma ten certyfikat THX czy jest w stanie ktos go podwazyc czy to poprostu sieciema i czy wogole tym sie kierowac
 

digitalus

Banned
jesli chodzi o awaryjnosc sprzetu LG to trudno powiedziec . wszystko moze sie zepsuc nawet pioneer. praktyczny przyklad bedzie najlepszy.
pierwsza moja plazma to 32 calowa plazma daewoo. kupilem dwa lata temu .w srodku panel LG.telewizor dziala do dzis bez usterki. nie widze tez zadnego spadku jakosci obrazu.
a teraz najlepsze. jasnosc ustawiona na 38%,kontrast 64% czyli nisko. jakosc obrazu z taniego tunera satelitarnego ferguson fx-7600 przy wyjscie component wzorowa. mam tez inne tunery.
pozniej kupilem panasonica 37x10y.telewizor tez dziala bardzo dobrze bez usterki.zadnego spadku poziomu czerni nie widze.
tak jak ktos wczesniej napisal " kupuje sie oczami":D
lcd nie robi na mnie wrazenia. "sztuczny obraz" zupelnie inny niz w crt lub plazmie . uwazam ze gorszy.oczywiscie niektorym podoba sie lcd.najwazniejsze ze jest wybor i mozemy kupic plazme lub lcd.
 
Ostatnia edycja:

tricky10

New member
No i po glebszej analizie i sparwdzeniu na wlasne oczy mam juz 2 cele :)

Sharp le820
Samsunc c6000

tylko kurcze 40 cali planowalem 42 . Swoja droga maja bardzo duzy rozrzut 40 a potem dopiero 46 cali
 

digitalus

Banned
na koniec to:)
Kiedy LCD sprawdzi się gorzej?

* podczas transmisji sportowych, kiedy istotne jest bardzo dobre odwzorowanie dynamicznego ruchu
* podczas grania w gry – z zebranych przez Centrum Dobrego Obrazu opinii profesjonalnych graczy wynika, iż preferuja oni technologie plazmowa ze wzgledu na mniejsze zmeczenie oczu oraz naturalne odwzorowanie barw
[FONT=Tahoma, sans-serif]Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Osace (Japonia) udowodniły, że zbyt jaskrawy obraz jest dużo bardziej męczący dla oczu. Badani z jednej strony określili obraz plazmowy jako ciemniejszy i mniej błyszczący niż w telewizorze LCD, z drugiej – mniej męczący i bardziej wyraźny. Okazało się, że godzina oglądania telewizora plazmowego powoduje wzrost aktywności powieki o ok. 10%, natomiast LCD az o 40 %. koniec cytatu
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/53682-bardzo-szybkie-pogarszanie-wzroku-po-przesiadce-na-lcd.html
[/FONT] * podczas oglądania telewizji w wiekszym gronie, gdyż odbiorniki LCD, zwłaszcza tańsze modele, wciaz zapewniają relatywnie niewielki kąt patrzenia na ekran bez efektu utraty jakości obrazu
* w pokoju kinowym konesera, który przede wszystkim zwraca uwage na wierne odwzorowanie barw
* podczas wieczornego oglądania telewizji – w ciemnych pomieszczeniach kolory wyświetlane na ekranie LCD sa jaskrawe i nienaturalne
========
Piotr Wojtowicz, operator filmowy, ma racje. plazma jest lepsza :)cytat
Ten typ ekranu telewizyjnego odtwarza cała paletę barw, niuansów w jasnych i ciemnych partiach obrazu. Ma on znacznie szerszą i bogatszą paletę kolorów i ich odcieni. Zawiera więcej szczegółów, na przykład na jasnym niebie jasne chmury będą lepiej widoczne w ich drobnych kłębuszkach,
na tym krotkim filmie to widac.
YouTube - Comparativo: TV de LED vs plasma
 
Ostatnia edycja:

destructor

New member
Bez reklam
* podczas grania w gry – z zebranych przez Centrum Dobrego Obrazu opinii profesjonalnych graczy wynika, iż preferuja oni technologie plazmowa ze wzgledu na mniejsze zmeczenie oczu oraz naturalne odwzorowanie barw
Tu się nie zgodzę. Po kilku sekundach patrzenia na plazmę szczypią mnie oczy. Na LCD nie mam tego "efektu".
 
Do góry