LCD LED do 2700zł PILNE.

imtom

New member
Witam.
1. Odległość od ekranu: 3m
2. Jak słońce świeci w pokoju: średnio słońce nie wpada be3zpośrednio do pokoju.
3. Jak duży jest pokój: ok. 17 m2
4. Preferowana technologia: LCD LED, no chyba że przekonacie mnie do czegoś innego.
5. Jaki masz obecnie telewizor: Daewoo 24"
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: wszystkiego po trochu.
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: popołudnia i wieczory.
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: delikatne światło - lampka nocna lub bez
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: hmmm nie wiem.
10. Matryca błyszcząca czy matowa: matowa
11. Preferowana wielkość telewizora: 40"
12. Preferowana marka: brak
13. Czego nie lubisz w telewizorach: nieostrego obrazu
14. Jakie urządzenia będą podłączone: laptop, narazie tv naziemna cyfrowa później jakaś kablówka lub coś z talerza.
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 80% tv, 20% inne
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: z kątów
17. Czy ważne jest wifi: tak
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: czemu nie.
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: fajnie by było.
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: możliwe że chce.
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: raczej tak
22. Ma mieć 3D: niekoniecznie.
23. Ma mieć slot na karty SD: niekoniecznie
24. Ma mieć tuner DVB-S: tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: USB - dysk, DVB-S - satelita,
26. Jaki masz sygnał: telewizja naziemna analogowa jak narazie
27. Ile programów HD: 0
28. Ma stać czy wisieć: nie
29. Rozdzielczość: full hd
30. Dvb-t: tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: bezawaryjność, płynny obraz, brak przebarwień, dobra jakoś obrazu.
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok. 6h
33. Sugerowana cena: do ok. 2700 zł

Wybrałem coś takiego:
SAMSUNG UE40EH5450
Samsung UE40EH5450
PHILIPS 40PFL5007
SHARP LC-40LU630E 40LE630
TOSHIBA LED 3D 40TL933
Sony KDL-40EX650
PHILIPS 40PFL5007K/12
Samsung UE40ES5500


Zależy mi na czasie ponieważ zakup musze zrobić najpóźniej jutro.
pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

imtom

New member
Witam.
Po podłączeniu TV sam przeszukał dostępne kanały i zapisał 15 cyfrowych kanałów oraz 6 analogowych.
Obraz z cyfrowy bez zarzutu, euro na TVP1 HD poprostu bajka :)
Obraz analogowy raczej średni.
Jakość, ostrość, kolory itp. bardzo ładne.
Dźwięk - troszke trzeba było sie przestawić ponieważ głośniki znajdują się z tyłu telewizora i troche inaczej słychać niż w poprzednim kineskopowym, ale już sie przyzwyczailiśmy :)
Podłączony dysk z własnym zasilaniem jak i zwykły 8gb pendrive obsługiwane bez najmniejszego problemu. Filmy divx o wadze 700MB wyglądają bardzo dobrze i tutaj byłem mile zaskoczony.
Dodatkową zaletą jest obrotowa podstawa.
Złącz hdmi jeszcze nie testowałem także sie nie wypowiadam.

Posiadam internet bezprzewodowy z Play wraz z modemem z kartą play i teraz moje pytanie czy jest jakiś ruter dzięki któremu można by było rozdzielić ten internet aby był on na tv i laptopie?
Chciał bym także móc wyświetlać zawartość dysku laptopa na tv, mam program Serviio Conslole - który ma umożliwić połączenie laptopa z tv ale chyba potrzebny jest właśnie jakiś ruter aby sie widziały obydwa urządzenia.
Może ktoś by polecił co kupić aby internet oraz zawartość laptopa były dostępne na tv?
pozdrawiam.
 

imtom

New member
Na minus dodam jeszcze sam pilot do tv. Ma dość dużą tendencje do wyślizgiwania sie z ręki. Spód pilota nie posiada żadnych "nóżek" ani nic w podobie żeby pilot sie nie "przekrzywiał" podczas próby przełączania kanałów gdy sam pilot leży na stole. Sam pilot nie jest podświetlany, to też można podciągnąć pod minus, gdy chcemy coś zrobić w nocy z pilotem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sygnał analogowy zależy od bitrate - wystarczy jak poprawisz.
Masz DVB-T ?

Piloty podświetlany to trochę inna klasa cenowa telewizora.
Dokup sobie Logitecha pilot z wyświetlaczem - jeśli sam pilot ma przynosić radość. No i powiem że nigdy mi się nie wyślizgnął żaden pilot -Philips również.
Nie doczytałem też takiego zarzutu na żadnym portalu na świecie !:p
 

imtom

New member
A jak poprawić bitrate?
Telewizor ma DVB-T.

Nie pisze że pilot mi sie wyślizgnął, tylko że troche bardziej uważnie trzeba go trzymać, inaczej trzyma sie go jak inne piloty. Może to kwestia przyzwyczajenia.
 

imtom

New member
Antena zwykła siatkowa.
Kabel - yyy zwykły antenowy.
Moc sygnału - poziom sygnału od 42 - 50, jakość sygnału 100%.
 

imtom

New member
Wymienić kabel będzie ciężko gdyż kabel od anteny wchodzi w ściane i nie mam zielonego pojęcia gdzie on dalej jest prowadzony, nie zapytaliśmy poprzedniego właściciela jak i gdzie on idzie :( Mieszkania to kamienica.
 
Do góry