LCD/LED do 1300zł

mat3kk

New member
Witam!
Poszukuję telewizora 32' LCD bądź LED, który będzie miał 100hz i możliwość oglądania filmów z pendrive'a z dodatkowymi napisami. ;)

1. Odległość od ekranu: 2,5m
2. Jak słońce świeci w pokoju: z prawej strony, ale filmy oglądam wieczorem, więc nie ma to chyba znaczenia
3. Jak duży jest pokój: 3m x 5m
4. Preferowana technologia: LED, LCD
5. Jaki masz obecnie telewizor: 26' CRT
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: filmy, seriale
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: bez
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa: matowa, ale to nie jest aż tak ważne
11. Preferowana wielkość telewizora: 32'
12. Preferowana marka: nie mam
13. Czego nie lubisz w telewizorach: smużenie/rozmywanie się
14. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 30% filmy/seriale TV, 40% filmy z pendrive'a, 30% XBOX 360
15. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost
16. Czy ważne jest wifi: nie
17. Czy będziesz korzystać z widgetów: Nie
18. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora: nie
19. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: Nie
20. Ma mieć 3D: Nie
21. Ma mieć slot na karty SD: Nie
22. Ma mieć tuner DVB-S: nie
23. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI/Component, USB, wejście antenowe,
24. Jaki masz sygnał: naziemna telewizja cyfrowa
25. Ile programów HD: tyle ile w naziemnej telewizji cyfrowej ;)
26. Ma stać czy wisieć: stać
27. Rozdzielczość: HDready
28. Dvb-t: Tak
29. Na czym najbardziej Ci zależy: na płynności obrazu, stąd 100hz
30. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 4h
31. Budżet: 1300zł najlepiej

Liczę na pomoc, bo już straciłem nadzieję na znalezienie tego. Na niektórych stronach (neo24.pl) jest napisane że telewizor ma 100hz (neo24.pl/?p=lg_32ls3400) a na stronie producenta, że nie ma 100hz (lg.com/us/tvs/lg-32LS3400-led-tv) a niektóre telewizory nawet nie mają podane... :/
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Na xbox i tak nie wykorzystasz więcej niż 60hz, które ten model wykorzystuje.
Ja był bym jednak za Toshibą 32hl933 - świecą podobnie, ale Toshiba lepiej radzi sobie z sygnałem z tv.
 

mat3kk

New member
A LG 32LS3400 dałby radę z grami na xbox/odgrywaniem filmów z napisami z pendrive'a? Jak już wcześniej pisałem, fullHD nie potrzebuję. ;) Albo THOMSON 32FU5253
 
Ostatnia edycja:

omot

Member
Może tośka RL 838 , w marcu taką kupilem rodzicom.
Odtwarzaq nawet rmvb ... problem tylko ze ciezkawo sie kalibruje.
 

mat3kk

New member
Kupiłem tą Toshibę co Karpaj polecał. Tylko pytanie, czy można jakoś ustawić polskie znaki przy odtwarzaniu napisów z filmów? Jak czytałem w innym temacie, to Karpaj twierdził, że ma polskie znaki, a u mnie po prostu wycina wszystki ąści i podobne... :( Na przykład "się uda" wyświetla jako "siuda", więc jeszcze na dodatek zżera znak po polskim znaku.

.mp4 z .srt - polskie znaki nie działają
.mp4 z .txt - polskie znaki nie działają
.avi z .txt - polskie znaki nie działają
.avi z .srt - polskie znaki nie działają
.mkv nie odpaliło, więc nie wiem jak tam działają. ;p
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
musisz przy konwersji do srt ustawić kodowanie polskich znaków prawidłowe - to jest utf-8.
Wszystkim posiadaczom serii 9 bez problemu działa zarówno mkv jak i polskie znaki, więc wina leży po Twojej stronie prawdopodobnie.
 

mat3kk

New member
musisz przy konwersji do srt ustawić kodowanie polskich znaków prawidłowe - to jest utf-8.
Wszystkim posiadaczom serii 9 bez problemu działa zarówno mkv jak i polskie znaki, więc wina leży po Twojej stronie prawdopodobnie.

To w takim razie muszę wszystkie napisy konwertować? Próbowałem na kilku filmach, odcinkach seriali i za każdym razem ten sam problem, więc wątpię, żeby każdy jeden plik tekstowy u mnie posiadał złe kodowanie. W ustawieniach telewizora nic nie ma z kodowaniem niestety. Myślałem, że może mam jakiś nie-teges oprogramowanie telewizora, ale nowszego nie mogłem znaleźć.
 
Ostatnia edycja:

kartofel

New member
Kodowanie musisz zmienić na komputerze. Podam ci trzy metody.
1. Prawy przycisk myszki na plik tekstowy>Edytuj>Plik>Zapisz jako i na dole po prawej obok przycisku zapisz masz kodowanie i dajesz UTF-8.
2. Ustawiasz w Napiprojekt żeby ci ściągał automatycznie napisy w srt. z kodowaniem UTF-8. Uruchom Napiprojekt>Opcje>Napisy>Domyślnie pobieraj napisy w języku : Polskim w formacie SRT (Subrip) w kodowaniu UTF-8>OK
3.Napisy ładujesz do programu SubtitleEdit>format napisów SubRip(srt)>kodowanie pliku UTF-8>Zapisz.
 

mat3kk

New member
A dobra, ok. Mam, myślałem że wszystkie moje napisy są UTF-8... Ah, wygłupiłem się. ;p Dzięki za pomoc.
 
Do góry