LCD LED czy plazma ? Tv do 3500zł

Osato

New member
Witam serdecznie,
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? około 15m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2m, rzadziej do około 3m.
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? najczęściej na wprost, czasem z prawej
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Świeci - pokój od strony południowej, okna z lewej strony telewizora, pokój posiada rolety.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? LCD Samsung 32" serii B.
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobry obraz. :wink:
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Cyfrowa tv UPC z kilkoma kanałami HD.
10.Jakie urządzenia ? WD TV Live, PS3, Xbox 360 i czaaaaasem pc (bardzo rzadko)
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? ciężko stwierdzić, ale maksymalnie może dochodzić do około 10h.
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie wiem
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Dużo sportu i filmy.
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie planuję, ale może jak tv by to umożliwiał ...
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak ... około 30% dziennie.
16.Preferencje co do marki ? Obecnie zastanawiam się nad Philips, Samsung i Panasonic.
17.Preferencje co do wielkości ? Właśnie tu jest problem - zależy też od ceny - od 40 do 46"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? nic specjalnie
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczór.
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3500zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? aktywne
22. Preferowana technologia brak
23. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 60%tv, 39% PS3 i 1% WD TV Live.
24. czy będziesz korzystać z widgetów? tak, planuję szczególnie z Ipla.
25. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? niekoniecznie, ale raczej dużo tv to umożliwia już.
26. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? tak
27. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? mam WD TV Live, które jest podłączone do kina domowego. Jeśli tv nie będzie przepuszczał przez wyjście optyczne dźwięku DTS 5.1. to wtedy pozostanę przy WD TV Live.
28. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI -> WD TV Live, PS3, dekoder.

Teraz troszkę od siebie. Obserwuję już od długiego czasu te forum i jak się zagłębiam w nie to coraz większe wątpliwości mam co do zakupu danego tv. Byłem już prawie przekonany do Panasonica 42ST50, który jest bardzo chwalony tutaj, ale nigdy nie miałem plazmy i nie wiem czy bym potem nie żałował. Czasem w sklepach na plazmie Panasonica widzę delikatne migotanie, przy szybkim ruchu koloru białego na jakimś tle - czasem zielone smugi ... czy by to nie przeszkadzało ... Na wady LCD też raczej nie jestem wyczulony, bo oprócz mojego Samsunga nie miałem innego tv LCD albo PDP. Widzę wieczorami, że mój LCD Samsung posiada jaśniejsze miejsca, a nie wiem czy ten efekt jest większy, czy mniejszy w LCD LED ... Chciałbym po prostu kupić dobry tv. Zastanawiam się też nad Samsungiem 40ES6800 (około 3500zł) i Philipsem 46PFL5507 (podobna cena). Tylko nie wiem te dwa modele tv mogą ze sobą konkurować i który lepszy... Nie gram na konsoli codziennie, bo nie mam czasu, ale czasem potrafię siąść na około 2-4h i obawiam się tych powidoków. Tak samo nie wiem jak plazma sprawowałaby się z konsolami ...
Reasumując jak narazie zastanawiam się nad tymi modelami:
Samsung 40ES6800 (troszkę mały może być z przesiadki z 32")
Philips 46PFL5507 (tutaj za podobne pieniądze jest większy tv, tylko czy tak samo dobry)
Panasonic 42ST50 (bardzo chwalony, ale czy plazma jest odpowiednia do moich potrzeb)
Może jakiś inny tv okazałby się lepszy, ale nie chciałbym przekraczać tego pułapu cenowego.
Pozdrawiam i będę się cieszył jeśli ktoś to przeczyta. :p :)
 
Ostatnia edycja:

Osato

New member
Dziękuję, a jak byś traktował tego Philipsa w porównaniu z tym Panasonicem ? Duża różnica klas ? Za podobne pieniądze Philips jest 4 cale większy. Uważasz, że plazma jest odpowiednia do grania na konsoli ?
Pozdrawiam.
 

Osato

New member
Nie planuję grać dziennie długo ... potrafię nie grać kilkanaście dni, ale czasem jak siądę to maksymalnie do 3 godzin mogę grać. W jedną grę maks. dwie godziny, czyli raczej powidoki niestraszne by były na ekranie (chyba). Wcześniej w opisie wkradł się błąd, okna mam od strony zachodniej i nie wiem czy teraz nadal plazma jest dobrym wyborem. Właśnie najbardziej zastanawiam się nad tymi modelami Philipsa i Panasonica ... Uważasz, że jakościowo jest duża różnica klas pomiędzy tymi telewizorami ? Dzięki Kiki za pomoc. ;) Pozdrawiam
[edit]
Dodam tylko, że posiadam troszkę filmów w jakości hd, a co za tym idzie telewizor służyłby w dużej części do oglądania dobrej jakości materiałów ... choć sygnał SD w UPC chyba też nie jest zły.
 
Ostatnia edycja:

th2000

New member
Mam podobny dylemat. Warunki podobne - poza tym, że:
- nie gram na PS3/XBOX.
- okna na wschód
- 5-6h na dzień

Latam ogądać TX-P46GT30 i PFL5507K/12, porównuję i nie wiem. A mecze lecą (mam jeszcze - oldschool - crt)...

Help ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale na meczach oglądanie się nie kończy. Musisz podać jakie masz warunki i jakie potrzeby.
 

th2000

New member
Ale na meczach oglądanie się nie kończy. Musisz podać jakie masz warunki i jakie potrzeby.


Voila:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? około 20m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2m, rzadziej do około 3m.
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? najczęściej bokiem, czasem na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? bez preferencji.
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Rano, do 13. Promienie nie padają na telewizor, balkon u góry robi cień.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? CRT flat 29.
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobry obraz.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Cyfrowa tv Dialogmedia z kilkoma kanałami HD.
10.Jakie urządzenia ? W przyszłości być może PS3/xbox
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 5-6
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie wiem
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? tvn24, bajki (nickelodeon), sport.
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie. choc smarttv wazne.
15.Czy zamierzasz grać w gry - nie - jesli juz to dzieciaki jak podrosna.
16.Preferencje co do marki ? Obecnie zastanawiam się nad Philips 5507, Panasonic 46GT30
17.Preferencje co do wielkości ? 46"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? nic specjalnie
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? popoludnie/wieczór.
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3500zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? bez preferencji
22. Preferowana technologia brak
23. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 100%tv, (w przyszłości pewnie dojdą gry).
24. czy będziesz korzystać z widgetów? tak, planuję szczególnie z Ipla/youtube
25. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? niekoniecznie.
26. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? tak
27. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? niekoniecznie.
 
Do góry