LCD LED 46" Sharp vs ? Kwota około 5tys.

artur_2047

New member
LED 46" Sharp LC46LE810 vs Sony KDL46EX700. Kwota około 5tys.

Witam,

Mam duży problem z wyborem TV dlatego proszę o Waszą pomoc.

1. Pokój raczej mało nasłoneczniony 4 x 4m (odległość od TV około 3-3,5m)
2. TV + PS3 + Cyfra+ (do grania i oglądania filmów wysokiej jakości)
3. Nie będzie kina domowego (przynajmniej narzazie) dlatego dźwięk jest również istotny
4. TV muszę kupić w sieci sklepów Euro co trochę komplikuje wybór
5. TV będzie raczej stał (chociaż w Sony jest wieszak i montaż za darmo)
6. Wykorzystanie 40% PS3 40% filmy wysokiej jakości 20% inne kanały (pora ogladania raczej wieczorna)
5. Wstępnie wybrałem model Sharp LC46LE810E (cena w Euro 4540zł) ale nie jestem zdecydowany.

Czy to dobry wybór?

P.S.
Sony mam matową matryce i wydaje mi się że w moim przypadku to wada. Natomiast Sharp podobno jest robiony na Tajwanie i zdarzają się podobno problemy z matrycą (taką opinie usłyszałem w sklepie). A może coś zupełnie innego na pewno nie chce Philipsa, Panasonica, i raczej nie chciałbym Samsunga.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
masz niewłaściwe informacje.
Sharp jest made in Japan i nie ma żadnych kłopotów z jakością i serwisem.

SG203654.JPG

fullhd
to jest sub wbudowany w tv Sharpa. Wiec i dźwięk ma extra.

Sharp ma mały Input Lag - więc ogromne znaczenie dla gier.
Sony słabiej skaluje w SD.
O ceny pytaj dla niebieskich.
 

Szczypior

New member
masz niewłaściwe informacje.
Sharp jest made in Japan i nie ma żadnych kłopotów z jakością i serwisem.

SG203654.JPG

fullhd
to jest sub wbudowany w tv Sharpa. Wiec i dźwięk ma extra.

Sharp ma mały Input Lag - więc ogromne znaczenie dla gier.
Sony słabiej skaluje w SD.
O ceny pytaj dla niebieskich.

Sharp made in Ostaszewo koło Torunia
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Haha, zgadzam się.
Ja wolałbym, żeby było podane Made in Poland, bo Japan jest mylące:
Użytkownik myśli sobie:
hmm, skoro to jest Tv z Japoni, to ciekawe jak oszczędzali na materiałach podczas produkcji, skoro ten TV jest w miare tani, a import z Japonii jest bardzo drogi. Jeśli to TV z Polski, takich podejrzeń klienci nie mają. Proukowane w Polsce= najlepsze i tanie.
Matryca z Japoni:p
Bierz Sharpa, choćby dlatego, ze robiony w Polsce, w nie w Hiszpani czy na Słowacji jak Sony.
Z tej klasy masz jeszcze Toshibę 46VL733 z pełnym internetem i modułem WiFi w kartonie. Ten sam system120Hz z tworzeniem nowych klatek co w tym sonym:p
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp jest made in Japan . A składany jest w Fabryce pod Toruniem.
Żeby używać logotypu Made in Japan - trzeba poznać zasady działania opisów technologii produkcji i ich prawne aspekty.
Fabryka pod Toruniem to najnowocześniejsza fabryka na świecie (po Sakai w Japonii) . Elementy właśnie Jadą do nas z Japonii.
Sharp ma nowszą własną matrycę 10 generacji - Toshiba LG 8 -mej.
Sharp ma 8 mln subpikseli , Toshiba 6 mln
Sharp ma 20% większą paletę barw i o 30% mniejszy opobór energii.
Najważniejsze że ma ekstra skalowanie.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Sharp 8xx to nietypowy LCD bo daje glebie kolorów jak plazma, w warunkach oświetlenia ma też perfekcyjną czerń. Przeszedłem teraz uncharted 1 i w niektórych momentach aż oniemiałem, odcienie zieleni a zwłaszcza złota pokazały swoje prawdziwe piękno... także ja jestem super zadowolony. Jeśli wybierzesz ten tv do gier trzeba przyznać ze input lag ma super ALE wyłącznie gdy odznaczysz kilka opcji wspomagania tworzenia klatek, oraz zjechać trochę z ostrością obrazu tak na 2 maksymalnie.
 

artur_2047

New member
Dzieki za pomoc. (Dobrze ze sa takie fora bo w sklepach rożnie bywa).

P.S.

Właśnie zamówiłem Sharpa. Mam nadzieje że poradzę sobie ze skalowaniem. Czy możecie podesłać jakiś link jak się do tego zabrać?
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Jeśli o ustawienia chodzi to wszystko jest w dziale na forum, podałem nawet te do uzyskania najbardziej naturalnego wariantu po użyciu kalibratorów zrobione prze użytkownika AVsForum. Po sprawdzeniu multum wariantów ja i tak działam na lekko zmodyfikowanych dynamicznych. Dokładnie jasność na polowe gwizdka, ostrość na max 2, wyłączenie wspomagaczy od tworzenia klatek i jestem zadowolony.
 
Do góry