LCD LED 37-47" SMART TV, mile widziane 3D

RoQi

New member
Witam,
Na forum bywam rzadko, może to dobrze, może źle. Niemniej jednak, chciałbym napisać posta, jakich jest multum. Niestety, po przestudiowaniu postów, z kilku pierwszych stron, przeczytaniu testów, rad itd. nie bardzo wiem, na co się zdecydować. Postaram się opisać to pokrótce, bez zbędnego marudzenia, wybrzydzania itd. Jeśli, ktoś będzie łaskaw mnie naprowadzić na kilka modeli, będę wdzięczny, ułatwi mi to podróż do sklepu (jestem za granicą, bywają problemy językowe i z uprzejmością sprzedawcy do obcokrajowców, nie znających Holenderskiego).

Zasadnicze pyt. LCD czy plazma już jest rozwiązane, gdyż mam pomieszczenie mocno nasłonecznione, z silnym światłem słonecznym padającym idealnie z boku (90stopni). Oczywiście rolety są, ale mimo to potrafi być strasznie jasno. Więc LCD.

Co do wielkości to jak w temacie, choć ostatecznie muszę zdecydować w sklepie, to jednak optymalne wydaje mi się 40". Odległość to ok 2,5-3m (w zależności jak się siądzie). Siedzisko idealnie na prosto.

Co do sygnału. Podłączona będzie najprawdopodobniej platforma cyfrowa HD, ewentualnie kablówka HD, Blue-ray i być może czasem komputer. Do tego kino domowe oczywiście.

Jeśli chodzi o inne bajery, chciałbym mieć w TV skype, przeglądarkę internetową, Youtbe. Słowem, taki wielki tablet :) ze względu na posiadanie 2 dzieci i ciągłą walkę o komputer. W związku z tym, obowiązkowo wbudowane WiFi, bardzo mile widziana kamerka lub możliwość jej podłączenia (najlepiej nie firmową, a np. z logitecha) oraz możliwość podłączenia klawiatury i myszki (ewentualnie klawiatury z touchpadem)

Fajnie by też było mieć 3D, gdyż lubię oglądać filmy w tej formie, więc możliwość dokupienia (lub w zestawie) dedykowanych okularów.

TV raczej będzie na ścianie, mimo, iż słyszałem, że na terenach górniczych w blokach jest to nie zalecane (ktoś to skomentuje). Jaki wieszak wybrać, aby TV jak najmniej odstawał od ściany. Ewentualnie rozważyć mogę taką półkę ścienną i dodatkowo zabezpieczenie na stalowych linkach do ściany. W tym przypadku jednak, stopka musi być jak najpłytsza, gdyż w tak małych pomieszczeniach każdy cm się liczy. Tutaj też ważna jest dla mnie całkowita głębokość TV wraz z podłączonymi wszystkimi kablami (widziałem super płaskie, w których kable podpinane były pod katem 90stopni, ironia jakaś.

Niby wymagania banalne, ktoś powie. Idziesz i kupujesz. Niemniej jednak, meritum całej sprawy jest, coś równie oczywistego: jak najniższa cena.

Chodzi więc o wskazanie kilku modeli wielkości 40" (ewentualnie 37-47"), które spełniają moje wymagania, a jednocześnie nie posiadają zbędnych bajerów, funkcji czy parametrów, których i tak nie wykorzystam, a za które niepotrzebnie dopłacę. Nie zamierzam się czepiać szczegółów, że czerń nie jest czarna do końca itd. Obecnie kupiłem smartphona z wyświetlaczem IPS (coś jak AMOLED) i powiem, że takie cukierkowe nasycenie kolorów mi bardzo odpowiada.

Do tej pory rozważałem samsunga lub LG, ale inne marki też mogą być. Podobają mi się TV w cienkich ramkach koloru stalowego, srebrnego, chromowanego.

Oczywiście jestem w pełni świadom, ze nikt mi nie poda ideału na tacy, bo takich nie ma. Chodzi o nakierowanie na kilka modeli, na które zwrócić szczególną uwagę. Budżet nie jest ściśle określony, ale ma być jak najniższy, ze względu WTR.

PS. Nie dziwić się, jestem za granicą, ale już niedługo kończę tę przygodę i TV będzie w Polsce, żeby ktoś nie pisał, że w Holandii nie ma terenów górniczych ;-)

PS2. Na razie nie chcę zakładać osobnego tematu, żeby nie zaśmiecać forum, więc tu przy okazji zapytam: Jaką kamarę FullHD polecacie na karty SDHC z obsługą 64GB, z niższej bądź średniej półki cenowej, do użytku domowego, tzn. nagrania rodzinne, wycieczkowe, pamiątkowe itd. Mój panaś ma tę wadę, że jest na miniDV i jest SD. Niestety nie mam czasu na zgrywanie materiału na komp, obróbkę późniejszą kompresję. Dlatego chcę coś nowego. [o modzie wybacz, że to nie w tym dziale, ale to tylko krótkie pytanie dodatkowe]
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do jakiej kwoty ten telewizor , bo hasło najniższa cena do wymagań które podałeś wcale na najniższą nie wygląda ?
 

RoQi

New member
Kwota na dzień dzisiejszy nie jest ściśle określona, najniższa w takim sensie, że ma to być najtańszy TV z takimi parametrami, który jest wart uwagi ze względu na całokształt. Nie ograniczają mnie pieniądze, mam ich na tyle, że mogę swobodnie podejmować decyzje. Jeśli się okaże, że wskazane propozycje uznam ja wraz z WRA, że to za dużo, wtedy ewentualnie poszukam kompromisu. Po prostu wychodzę z założenia, że nie sztuka kupić full wypas i szpanować, że się ma, a się nie używa. Mam nadzieję, że to jest jasne. Nie chcę sugerować żadnej kwoty, żeby nie zniekształcić całości. Ogólnie rzecz biorąc ma to być TV dla zwykłego człowieka a nie konesera, maniaka audio-video
 
Do góry