Lcd/led 32-40 3d

swiatek94

New member
Witam serdecznie, zbliżają się święta, czyli czas w którym telewizory schodzą jak świeże bułeczki, a sprzedawcy co nuż starają się wcisnąć nam jakiś "dobry" telewizor. Osobiście chciałbym się tego ustrzec, więc wolę zapytać tutaj. Kiedyś interesowałem się bardziej tv, teraz nie mam za bardzo na to czasu i nie wiem kompletnie nic o nowościach jakie oferują producenci. Szukam tv do pokoju, 32-40 cali, bardziej skłaniałbym się ku 32, bo mam na niego odpowiednie miejsce, ale jeśli są jakieś bardzo dobre i ciekawe 40, to chętnie poczytam. Potrzebuję:

- Full HD, więc tutaj 32 cale to tak nie bardzo, aczkolwiek jak już pisałem nie orientuje się dokładnie.

- 3D ( mam PS3 i sporo gier korzystających z tej funkcji, więc dlaczego nie). tylko tutaj mam najwięcej zastrzeżeń, bo nie wiem jakie 3D wybrać aktywne czy pasywne, spory pokoik, więc filmy będę oglądał z 2-3 m i nie wiem która technologia jest dla mnie korzystniejsza. Ogólnie lubię czystość i ostrość obrazu, a Cinema 3D LG niestety zaniża swoją rozdzielczość do 1920 x 540, co trochę mnie martwi. Na pewno będę oglądał filmy 3D i grał w gry 3D.

- Dobre odwzorowanie czerni ( tutaj nie szukam ideału )

- Przyzwoite odświeżanie (200Hz i wzwyż)

- USB ( tutaj mam kilka pytań, czy można odpalać przez ten "tryb" filmy MKV (powyżej 10GB) mając pendrive 16GB, głównie mam tu na myśli kompatybilność z NTFS, bo z tego co wiem na FAT32 wrzucę max 4GB, co mnie nie satysfakcjonuje)

To są takie główne wymagania, nie zależy mi na internecie w tv, bo mam od tego komputer. Jeśli chodzi o jakieś inne funkcje czy nowości, to proszę pisać, rozważę każdą możliwą rzecz)

Cena ... myślę, że 4000zł to taki maks, aczkolwiek jeśli tv będzie tego warty, mogę dołożyć więcej.

Pozdrawiam serdecznie
 

swiatek94

New member
Napiszę jeszcze szczegółowo, w razie czego : )

1. Odległość od ekranu: 2-3m
2. Jak słońce świeci w pokoju? z prawej strony
3. Jak duży jest pokój: -
4. Preferowana technologia:
LCD/LED
5. Jaki masz obecnie telewizor: Sony Z4500 46
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: sport, filmy HD, PS3, wiadomości
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: o każdej porze
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: wiadomości z światłem, filmy/ps3/sport bez światła
10. Matryca błyszcząca czy matowa: -
12. Preferowana marka:
Miałem do czynienia tylko z Sony
13. Czego nie lubisz w telewizorach: smużenia(priorytet) zakłamanych barw
14. Jakie urządzenia będą podłączone: Blu-ray, PS3, N-ka
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń:
30% TV , 30% PS3 , 40% filmy HD
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost, ale czasem zdarzy się z kątów bocznych.
17. Czy ważne jest wifi : niekoniecznie
18. Czy będziesz korzystać z widgetów?
nie wiem
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: raczej nie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD : jeżeli będzie taka możliwość to tak
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami :
tak
22. Ma mieć 3D:
tak
23. Ma mieć slot na karty SD:
nie zaszkodzi
24. Ma mieć tuner DVB-S: nie wiem
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: BR - HDMI , PS3 - HDMI , N-ka - HDMI
26. Jaki masz sygnał:
cyfrowy
27. Ile programów HD:
10
27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok. 8h, w weekendy dłużej
28. Ma stać czy wisieć: wisieć
29. Rozdzielczość: FULL HD
30. Dvb-t: tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: bardzo dobry czas reakcji, dobry obraz sygnału SD, dobra czerń, ostrość
32. Ile osób ogląda:
2 osoby ( chyba, że wpadną kumple, więcej)
33. Jaka klasa cenowa:
4000 +/-
34. Rozmiar:
myślałem, że najbardziej optymalny będzie 40", ale czekam na opinię
 

Mylagos

New member
Witam.
Mogę zaproponować SONY KDL-40NX720, jednakże jego cena, może przekroczyć 4000 zł. Sądzę, że sprawdzi on się naprawdę bardzo dobrze. Jedynym "ale" jakie widzę jest (z tego co pamiętam) nieodtwarzanie formatu .mkv. Co prawda telewizor nie czyta formatu NTFS, ale korzysta już z formatu exFAT, który nie ma tego ograniczenia co FAT32.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
bardzo dobry model ten Philips.
Ale nie minie wiele dni i będziesz żałować że nie kupiłeś większego.
Dla Twoich potrzeb jest wielkość 46":
Sharp 46 LE 830 :

008_DSC_9601.jpg

http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/65908-sharp-40le830-test-otwarty-pierwszy-test-na-rynku.html
 

swiatek94

New member
Bardzo fajny ten Sharp, ale ciekawi mnie efekt 3D w tym tv, możesz coś powiedzieć na jego temat. Druga sprawa to konwersja z 2D do 3D, wszystko robi się w czasie rzeczywistym ? To ma racje bytu ? ;) Pozdrawiam
 

swiatek94

New member
W ten weekend pojadę obejrzeć ten tv, są jakieś alternatywy sony/lg ? Ostatnio dużo czytałem o technologii Cinema 3D , widziałem nawet w Mediamarkt pokazówkę i jakiś film z Cinema 3D i efekt był porażający, wszystko wydawało się tak blisko, do tego bardzo ładny obraz, czego nie mogę powiedzieć o normalnym 3D, bo tam ten efekt mnie aż tak nie zachwycił, dlaczego ?
 
Ostatnia edycja:

swiatek94

New member
Tak, oglądałem aktywne 3D LG/Samsung/Sony okulary dedykowane do danej marki, jak i Pasywne 3D w LG i tutaj byłem bardziej "zauroczony". Ty jak uważasz ? pasywne czy aktywne 3D daje lepsze poczucie głębi i bardziej wychodzący efekt.
 

swiatek94

New member
Szczerze mówiąc po przeczytaniu wszystkich artykułów kompletnie się zagubiłem. Wszyscy jednoznacznie twierdzą, że Cinema 3D posiada gorszą rozdzielczość i tylko aktywne 3D daje w pełni odczucie trójwymiarowego świata, to dlaczego zatem w moim odczuciu 3D w LG zrobiło na mnie lepsze "WOW" nie rozumiem, aczkolwiek jestem teraz bardziej przekonany co do aktywnego 3D, tylko czy ten model sharpa w domowych warunkach (gry/filmy 1080p) zagwarantuje mi dobry obraz i świetny efekt 3D? A może sony, sasmung bądź philips ma lepsze poczucie głębi i ciekawszy efekt "wychodzenia", bo jak wszyscy wiemy, to rajcuje ludzi najbardziej.
 

don111

Banned
nie ma się co oszukiwać, pasywne 3d jest lepsze nawet mimo niepełnej rozdzielczości, wcale nie jest to tak istotne, do tego wygoda nieporównywalna

jak chcesz aktywne 3d to najlepsze jest na plazmach Panasonica, które generalnie mają najlepszą jakość 2d w swoich cenach, zwłaszcza do gier i filmów (o ile masz dobre warunki - nie jasno w pokoju), to będzie najlepszy jakościowo wybór od każdego LEDa w podobnej cenie
 

raivel

New member
Przede wszystkim przed dokonaniem wyboru co do technologi wyświetlania obrazu 3D warto przemyśleć jeszcze raz rozmiar, bo aby cieszyć się w pełni z możliwości 3D trzeba mieć duży ekran, jak dobrze Ci radzi kiki, rozmiar poniżej 46 cali przy 3m. odległości, takiej możliwości Ci nie da.
 

swiatek94

New member
Rozumiem, zatem wybór padł na 46-55 cali LG 3D Cinema bądź Panasonic Plazma albo 46 z aktywnym 3D samsung/sony, pytanie teraz jaki model będzie najciekawszy do tej kwoty. Spiszę sobie na kartkę nazwy i sprawdzę w sklepie, zobaczę co i jak i kupię. Tylko prosiłbym o konkretne modele. Sharp'a już zapisałem
 

swiatek94

New member
Widziałem dzisiaj w akcji 3 telewizorki:

- Panasonic 46ST30(bądź podobny, głowy nie dam)
- LG 47LW5500
- Sony ale serię EX720 (nie wiem czy gorszy/lepszy)

No i bardzo się zawiodłem na (co ciekawe) LG, to chyba wina puszczanego materiału, bo ubierając okularki praktycznie nic nie wychodziło poza ekran, a w dodatku obraz był rozwarstwiony, dlatego jeszcze go nie skreślam. Panasonic (odtworzony był na nim avatar) i wyglądało to jak w momencie premiery tego filmu w kinie, czyli 3D jest, ale bez szału. Teraz czas na najlepszy bezwzględnie TV czyli EX720, tutaj naprawdę było widać 3D + bardzo ładny i czysty obraz, ale niestety bardzo przyciemniony, co trochę dokucza, ale nie jest źle. Mmuszę jeszcze obejrzeć pozostałe 3 telewizorki( z serią NX720) i będę w 100% pewny. Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli chcesz tylko 3 D to bierz Sharpa 46LE 830 lub Samsunga 46D 7000.
Pytanie tylko ile masz materiałów 3D i kiedy Ci się znudzą . Zostanie wówczas pytanie czy nie lepiej brać dobre 2D (99% oglądania)
 

fula

New member
Zanim skupisz się na 3D poczytaj.
Dlaczego 3D nie działa i nigdy nie będzie działać? Ť RTV - Gadzetomania.pl
Ja używam 3D puszczając dema dzieciom gościom, którzy wcześnie nie spotkali się z tą technologią, zachwyt trwa zazwyczaj 10minut. Potem po ochłonięciu, wracamy do 2D. Chcesz popsuć sobie oczy, to oglądaj 3D tak jak do tej pory 2D

Jakie telewizory bym polecał:
Na pewno stać Cię na 40D6500, a chcesz coś lepszego warto szukać wyżej z Samsungów D7000.

Jeśli nadal zależało by Ci na efektach 3D, kierował bym się w stronę plazm, w nich wady bezwładność pikseli (czas reakcji), jest mniejsza.
 
Do góry