LCD - Laptop problem!!!

tardo

New member
Witam wszystkich
Mam do Was prośbę o rozwiązanie pewnego problemu. Mianowicie zakupiłem kilka dni temu telewizor LCD Samsung 37" LCD LE37R82B, chciałem podłączyć do niego laptopa i poprostu grać na dużym "monitorze". Jednak połączenie takie laptop--->LCD nie jest możliwe --> 'BRAK SYGNAŁU'. Szukałem na forum i znalazłem 2 podobne posty, ale bez odpowiedzi. Pokrótce opisze czynności: Posiadam laptopa ACER z Radeonem 9700 sterowniki Omegi. Po podłączeniu za pomocą kabla DSUB telewizor wyswietla PC - Brak sygnału i telewizor przechodzi w stan czuwania. W opcjach wyłączyłem klonowanie, zmieniałem rózne rozdzielczosci, odświeżanie i nie działa, nawet na moment nie wyświetla sygnału. Dziwne bo na typowym monitorze samsunga 17" jest ok, mało tego na plaźmie Panasonica też działa, nawet na innym telew. LCD samsuga też działa( z tym że to był telewizor z innej serii bodajże M). Jedynie seria R nie działa( sprawdzałem na 26"-lach). Pomóżcie, co jest nie tak??
 

qluk

New member
Jakie masz ustawione parametry obrazu podczas podpinania do TV?
Laptopy mają klawisze funkcyjne do aktywacji VGA ( zazwyczaj Fn+ któryś "F"). Jaki system operacyjny masz.
A no i z tego co pamiętam eRki nie mją sygnałów zwrotnych więc nie licz na hot plug'a.
 

tardo

New member
Uzupełniam informacje: System Windows XP SP2, nie używam klawiszy Fn + F4 ponieważ we właściwościach jest zakładka ekrany, w której włączam drugi monitor. Po uaktywnieniu drugiego ekranu zmieniam rozdzielczości na wszystkie możliwe, jedna żadna nie jest w stanie wzbudzić Samsunga. Rozdzielczość wyswietlacza w lapie mam ustawioną na 1280x800(15,4"). W menu telewizora nie znalazłem żadnych funcji odpowiadających za dostosowanie sygnału PC do parametrów telewizora.

Nie wiem czy to wada i czy takie coś może być podstawą do reklamacji, bo na innych modelach telewizorów, o których wspomniałem wcześniej, nie ma żadnych problemów.

PS. Co to jest Hot Plug?
 

rafel0

New member
Hot plug to ogólne określenie mechanizmu pozwalającego na wymianę podzespołów (np. dyski, monitory) bez wyłączania sytemu.

Spróbuj podłączyć TV do laptopa i dopiero włączyć cały zestaw.
 

figurel

New member
Mam ten sam telewizor i laptop Fujitsu-Siemens i miałem ten sam problem. Kabel D-Sub. Poradziłem sobie w sposób następujący; we właściwościach ekranu zaznacz 2 monitor i wtedy uaktywni się opcja "powiększ pulpit systemu Windows do rozmiarów tego monitora", należy ją zaptaszkować. Wtedy automatycznie na ekranie telewizora pojawi się pulpit. Okna programów można na ten pulpit przeciągać.
Problem mam z dżwiękiem niestety, D-Sub dżwięku nie przesyła? Obraz na telewizorze jest ale dżwięku nie ma.
 
Ostatnia edycja:

Masa

New member
@figurel

Jeżeli potrzebujesz dzwięk skorzystaj z kabla minijakc 3,5mm -> 2x Chinch (standardowo biała i czerwona), kabel podłączasz do gniazda Line-Out (słuchawkowe), w TV to gniazd chinch i już możesz się cieszyc dzwiękiem stereo :p
 

ivanoszka

New member
witam, podlaczam sie do postu, mama ten sam problem.

tv - 37r81b
laptop - travelmate 4001lmi i w tym zestawie nie dziala polaczenie dsub w zadniej konfiguracji, testowalem chyba wszystki ustawienia.

ten sam tv dziala doskonale ze starszym laptopem firmy IBM.

prosze o podpowiedz, jak uruchomic zestaw acer->dsub->37R81B

dzieki za odpowiedz.
 
Ostatnia edycja:

bastard25

New member
Czesc,
miałem podobny problem... u mnie wszystkiemu winny był kabel monitorowy. We wtyczkach D-SUB kabla brakowało jednego pinu. Monitory komputerowe (crt i lcd) działają z komputerem lub laptopem bez problemu jednak podłączenie do TV LCD objawiało sie komunikatem "brak sygnału".

Kombinowałem z ustawieniami systemowymi i konfiguracja windows (XP) bez skutecznie...

Wymieniłem kabel na pełnowartościowy, tzn. taki z kompletem pinów i zadziałało "od kopa".

Nie twierdzę, że w każdym z opisywanych przez Was przypadków winny jest kabel ale zwróćcię na to uwagę.

Jeśli wymiana kabla nie pomoże to problem leży po stronie komputera. Niektóre laptopy mają wyłączane porty VGA w biosie.
Natomiast cała konfiguracja systemu Windows XP sprowadza sie do wybrania w oknie Właściwości Ekranu/Ustawienia rozdzielczości 2. ekranu (zgodnej z rozdzielczoscia Waszego TV-LCD) oraz nacisnięciu klawisza FN i klawisza F4 (w zalezności od producenta, w kazdym razie na klawiszu F(x) znajduje sie ikonka monitora. Czasem trzeba ta kombinacje klawiszy przytrzymac chwile - kilka sekund.

W ustawieniach sterowników Waszej karty graficznej znajdziecie więcej opcji... Właściwości Ekranu/Ustawienia/Zaawansowane....

W zależności od modelu i rodzaju sterownika można wybrać tryby wyświetlania na zewnetrznym ekranie... np. obraz tylko na TV-LCD, obraz na TV-LCD i matrycy laptopa albo ekran TV jako kontynuacja matrycy laptopa (fajne bo mozna ogladac film na TV puszczony z laptopa i równocześnie na ekranie tegoż laptopa przegladac forum HDTV).

Mam nadzieję że pomogłem chociaz jednej osobie... to jak na pierwszy post tutaj całkiem niezly rezultat;)

Pozdrawiam
S.
 

ivanoszka

New member
niestety, sprawdzilem tak jak piszesz na kablu VGA z wszystkimi pinami, dalej nie dziala. co dziwne sterowniki ati wykrywaja tv jako samsung i ustawia sie rozdzielczosc 1360x768 ale obrazu nadal nie ma:( tymczasowo radze sobie puszczajac sygnal przez extender portow ale to dodatkowe kable, zasilacze, no i przeslac moge tylko 1024x768.

pozdrawiam
 

elninho

New member
Podłaczenia notebooka

witam,

miałem podobny problem.
oto co mi pomogło:
- podłączyłem wszystkie kabelki na wyłączonym LCD
- po włączeniu ustawiam na bieżący sygnał (cyfrę, antenę lub DVD)
- nie może to być sygał PC (bo wtedy gaśnie LCD)
- w Laptopie dokonuje przełączenia na monitor
- na pulpicie prawy klawisz myszy właściowści
- wybieram zakładkę ustawienia
- ustawiam rozdzielczość 1280x768!!!
- wybieram zaawansowane
- właściwości grafiki - i tu przełączam pomiędzy Laptopem a LCD (w Laptopie robi się ciemny ekran, po tym naciskam enter)
- w LCD przeączam na sygnał PC i wszytsko gra
tak było u mnie o pomogło
pozdrawiam
 
Do góry