LCD do PS3 jaki????

Mistic

New member
Witam jestem nowy na formu więc witam wszystkich serdecznie :) mam taki mały problem nie wiem jaki LCD wybrać, głównie ten TV będzie mi służyć do grania na PS3. Szukam TV o przekątnej 26 cali do 3500zł mam jeden na oku jest to SONY BRAVIA KDL-26S2020, czy to dobry typ czy możecie zasugerować coś innego, a i jeszcze jedno nigdzie nie moge sie dokopać w internecie czy ten TV ma wejście HDMI które jest zgodne z HDCP bo zastanawiałem się nad taką małą sprawą skoro gry na PS3 bedą wydawane na płytkach BR to czy przypadnkiem, one też nie będą tak zabezpieczane tym protokołem przed piractwem. Patrzyłem również na samsungi ale jak widzialem w sklepie jak gra samsung a jak sony to zdecydowanie obraz jest naturalniejszy i ostrzejszy na TV sony, pewnie to zasługa nowego typu panelu SPVA bo jak wiadomo samsungi grają na starszych panelach PVA, a i jeszcze kolejne pytanko na jakich panelach grają Panasonici PVA czy SPVA?? Dziękuje i pozdrawiam. A co sądzicie o samsungu LE26R72B jest lepaszy od sony??
 
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
tez mialem podobny problem, jaki lcd glownie do ps3? i zakupilem JVC 32X70, co prawda nie jest to full hd, a 1368 x 768, ale mnie w zupelnosci gry w rozdzialce 720p na PS 3 zadowola, zreszta ceny tv 1080p sa jak dla mnie za wysokie, a sadze, ze w marcu w dniu premiery ps 3 w Europie tez beda nie za niskie. A dlaczego 32 X70? 2 x HDMI (z hdcp, zreszta wiekszosc tv lcd z hdmi obsluguje juz ten protokol), szyki czas reakcji matrycy, ok 6,5 ms czyli 0 smuzenia no i super kolory.
 
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
szczerze powiedziawszy to nie mam pojecia jaki rodzaj matrycy ma ten JVC, byc moze calkowicie inny niz ty podales, ale z tego co sie orientuje to zarowno sony jak i samsung montuja w swoich LCD od tego samego producenta. wiekszosc producentow matryc LCD to tajwanscy producenci, ktorych nazw pewnie nie znasz. Obecnie mam podlaczona ps 2 pod tego JVC przewodem component i np taki Tekken 5 w trybie pregreywnego skanowania wyglada super, kolory bajka, nic nie smuzy nawet w bardzo dynamicznych scenach, osobiscie polecam, aha, duzy plus to super wyglada tego JVC (posiadam wersje 32X70BU, czyli czarna) o wiele lepiej sie prezentuje niz na zdjeciach, rowniez dzwiek jest bardzo dobrej jakosci.
Z tego co wiem, to JVC zaopatruje sie w matryce u japonskiego producenta, czyli Sharpa, no i tv jest wykonany w Wielkiej Brytanie-kolejny plusik dla niego
 

cinek

Member
Panowie (Panie) bez urazy ale chrzanicie obaj od rzeczy.
Matryce w Sony i Samsungu są zasadniczo takie same pochodzą bowiem ze wspónej fabryki (Sony i Samsunga) a nie jakiegoś tajemniczego producenta z Tajwanu. Sony wcale nie jest "lepszą" firmą te czasy minęły juz dawno. W tej chwili liderem technologii jest bardziej Samsung ale to nie ma większego znaczenia. Samsungi R 71/72 mają także matryce S-PVA, jeszcze lepsze matryce mają N71 i M71. Z tego co wiem to matryca w R71 i Sony seria S są te same )ale pewnien nie jestem. Różnice w obrazie to kwestia elektroniki i ustawień. Samsungi mają wyjątkowo głupie fabryczne ustawienia z czerwonymi twarzami i dlatego wielu uważa że mają taki obraz.
JVC X70 to rzeczywiście dobry TV ale do grania wybrałbym Samsunga z uwagi na tryb Game Mode, Samsungi najlepiej też działają z komputerem. Ja wybrałbym Samsunga N71 32 cale, a jeżeli musi byc 26 cali to R71/72.

Pozdrawiam
 

Mistic

New member
Hmm.... nie koniecznie musi być 26 może być 32 ale jakie modele są godne uwagi czy samsung seri S jest nowszy od seri R?? A i jeszcze coś znalazłem takiego czy on jest godny uwagi i lepszy od serii N Samsung LE32M61B??
 
Ostatnia edycja:

cinek

Member
Mistic napisał:
Hmm.... nie koniecznie musi być 26 może być 32 ale jakie modele są godne uwagi czy samsung seri S jest nowszy od seri R?? A i jeszcze coś znalazłem takiego czy on jest godny uwagi i lepszy od serii N Samsung LE32M61B??
Sarię S podobnie jak T sobie daruj raczej.
Generalnie u Samsunga im niższa literka tym wyższa seria.
R jest gorsze od N a M to najwyższa seria (ostatnio pojawiły sie też F ale to już full HD i kosztuja też odpowiednio).
Literki (pierwsza z nich) oznaczają generację. Druga kolor obudowy, czasem dodatkowy tuner cyfrowy itp.
Modele 6x (np. 61) są poprzednikami modeli 7x (np. 71)
M61 to najwyższy model z poprzedniej generacji, a czy jest lepszy od niższego modelu nowszej generacji nie jest już takie oczywiste.
Patrząc na parametry to M61 jest trochę gorszy od R71 (mniej kolorów) ale generalnie to to samo (kontrast 5000:1, czas realcji 8 ms) nie oznacza to jednak że obraz będzie miał gorszy. N71 ma wyższy kontrast 6000:1 i jeszcze większą paletę kolorów. Dodatkowo dostajesz 2 HDMI i czytnik kart z aparatów i USB do przeglądania zdjęć.
M61 to bardzo udany model (dostał nagrodę EISA) i jest całkiem prawdopodobne że bęzie lepszy od R71 ale osobiście nie porównywałem. Ja wziąłbym N71 (szczególnie przy obecnych cenach).
 
Ostatnia edycja:

ALLUMINAS

New member
...Obecnie mam podlaczona ps 2 pod tego JVC przewodem component i np taki Tekken 5 w trybie pregreywnego skanowania wyglada super, kolory bajka, nic nie smuzy nawet w bardzo dynamicznych scenach, osobiscie polecam...


Drosophilia a gdzie zdobyles taki kabel? Jesli na necie gdzies to podklep link. Tez mam taki problem z kupnem tv pod PS3 i jestem na 99,9 % pewien ze bedzie to 32n71b.
 

Mistic

New member
Witam dziekuje za wszystkie odp. nastawiam się do JVC 26X70 bo z tego co sie dowiedzialem i wyczytalem na forum to dobry model ale czy do PS3 będzie wyrabiał?? Mam na oku również Sony bravia seri S czy on jest lepszy od JVC?? Jak myślicie? Mam na myśli aspekt przedewszystkim grania w gry na PS3 przez HDMI.
Pozdrawiam.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
ALLUMINAS napisał:
Dzieki. Mam jeszcze jedno pytanie: jak wyglada sprawa z grami w systemie NTSC? Czy są one kolorowe przy sygnale po takim kablu?

ja mam przerobiona ripperem ps 2 , gry ntsc po kablu component sa w kolorze, zreszta nawet w ntsc jest wiecej gier z progresywnym skanowaniem niz w palu
 

golota

New member
Ja kupiłem samsunga głównie z myślą o ps3. Tryb GAME MODE i 2 HDMI w dobrej cenie ( szczegolnie w ostatnich tygodniach), sprawiły że nie zastanawiałem się nad innym modelem. Z tego co czytałem na róznych forach z tego zestawu (TV i PS3) bede zadowolony:cool:
 

cinek

Member
Na niemieckiej stronie Samsunga podają że tryb Game Mode w modelach serii 7 jest otymalizowany pod Xbox 360... Cos w tym chyba jest bo w MM i Saturnie X360 był podpięty do Samsungów 26R71. Jakość super zero smużenia nawet w bardzo dynamicznyc grach.
Co chyba nie oznacza że na PS3 będzie źle ;)
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
ahh ten marketing :) jakby stało tam cokolwiek to reakcja była by taka sama, dlatego przy promocji takiego sprzętu nie ma podłączonych kilku odbiorników na tym samym obrazie... Dzięki temu obraz jest wyśmienity.
 

pychmen

New member
drosophilia napisał:
ja mam przerobiona ripperem ps 2 , gry ntsc po kablu component sa w kolorze, zreszta nawet w ntsc jest wiecej gier z progresywnym skanowaniem niz w palu

A ja na przykład używam Swap Magic'a i ciekaw jestem czy przy połączeniu przez kabel komponent bede mial kolor we wszystkich grach. Jesli ktos wie to prosze o odpowiedz.
 
Do góry